• pl
  • en
  • de
  • ru
  • el
  • sk

Poradnik

Jakie drzwi w naszym wnętrzu?

Zdjęcie: 

Jakie drzwi w naszym wnętrzu?

Drzwi powinny spinać całość aranżacji, dlatego ich wybór powinien uwzględniać kolory i fakturę podłóg oraz ścian we wnętrzu. Inne będą prezentowały się dobrze w towarzystwie antyków, inne w wystroju czerpiącym z współczesnych trendów.
 
Według potrzeb…
Jeżeli lubimy nowoczesne rozwiązania, warto zastanowić się nad drzwiami o minimalistycznym designie i jasnych tonacjach. Na przykład jednym z modeli kolekcji Bianco. Intrygujący charakter tych drzwi tkwi w subtelnej formie i modnej, białej kolorystyce. Dostępne zarówno w wersji pełnej, jak i z dużą powierzchnią przeszklenia, będą znakomicie komponować się z gustowną, odrobinę ascetyczną estetyką współczesnych wnętrz. Szyba w drzwiach Bianco, podobnie jak w innych kolekcjach firmy Invado, wykonana została z hartowanego szkła, 3-4 razy wytrzymalszego od zwyczajnego szkła.Szkło hartowane nazywa się również szkłem bezpiecznym gdyż w przypadku rozbicia, rozpada się na setki bezpiecznych kawałki o bardzo małych rozmiarach. Szkło bezpieczne hartowane może być również malowane i wypalane w procesie hartowania.
Niewątpliwie zaletą przeszkleń jest to, że optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenie. Dlatego, szczególnie w małych mieszkaniach, mogą być doskonałym rozwiązaniem. Nie zawsze dają jednak wystarczające poczucie komfortu. W sypialni czy łazience - miejscach, w których szczególnie cenimy sobie intymność i ciszę, warto zdecydować się na Bianco w wersji pełnej. A co jeżeli lubimy bardziej tradycyjne klimaty? - Miłośnicy klasycznych aranżacji z pewnością polubią gustowną, fornirowaną kolekcję Domino, do której ostatnio dołączyły nowe modele - mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado.
 
Drewno, fornir czy okleina?
Drzwi drewniane, choć piękne i trwałe, nie są jednak zbyt praktyczne. Z czasem wypaczają się i zaczynają skrzypieć. Dlatego często także Ci, którzy lubią tradycyjne lub oparte na naturalnych materiałach aranżacje, wybierają drzwi fornirowane, to znaczy pokryte prawdziwą, drewnianą okleiną. – Fornir to cienkie płaty, uzyskiwane przez skrawanie drewna o dużych średnicach – tłumaczy A. Hucz z Invado. Coraz wyższa jakość oraz szeroki wybór dekorów sprawia, że to rozwiązanie staje się bardzo popularne. - W naszej ofercie fornirowane kolekcje to między innymi Plano, Quadro, D’Artagnan czy Domino - dodaje A. Hucz. Ciekawą alternatywą są również drzwi okleinowane. Przemawia za nimi nie tylko konkurencyjna cena, ale również fakt że tak samo dobrze jak te z drewna czy forniru odnajdują się w roli designerskich akcentów wykańczania wnętrz. Nie trzeba też obawiać się, że pod wpływem wilgoci, okleina zniszczy się lub odklei. - Zapobiega temu nasza autorska, opatentowana technologia, pozwalająca na okleinowanie poszczególnych skrzydeł bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi – wyjaśnia A. Hucz z Invado.
 
Wyraziste czy niewidoczne?
Drzwi, w zależności od charakteru mieszkania, mogą być stonowane albo stanowić mocny akcent aranżacyjny. Szeroka gama dekorów, wzorów, materiałów i akcesoriów sprawia, że ich funkcja znacznie wykracza poza zwykłe zamykanie. Jednak szansa na tak dużą kreatywność nie powinna przysłaniać nam świadomości, że drzwi nie wymieniamy przy każdym remoncie. Zwykle służą przez lata, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym jakiego rodzaju klamrę aranżacyjną powinny stanowić.

 

Szklana pułapka, czyli okna, lustra, drzwi i akwarium w domu malucha

Dom z definicji jest azylem bezpieczeństwa i komfortu, ale dla małego dziecka kryje wiele potencjalnych zagrożeń. Rodzice najczęściej obawiają się tych, które może spowodować szkło. Czy jego obecność w naszych wnętrzach musi być ograniczona do minimum?

 

Okna – widok na bezpieczeństwo

Jeżeli stoimy przed wyborem okien do mieszkania, w którym jest małe dziecko, należy zwrócić uwagę na zastosowaną w nich szybę. Szyba bezpieczna lub antywłamaniowa nie tłucze się ani nie rozsypuje. Dzięki temu bez trudu poradzi sobie z aktywnością malucha, nawet jeżeli ten rzuci w nią czymś ciężkim. Na rynku dostępne są szyby, które wytrzymują uderzenie nawet kilkukilogramowego przedmiotu. Okna powinny być dodatkowo wyposażone w blokady uniemożliwiające ich niekontrolowane otwarcie lub tzw. nawiewniki. Te ostatnie korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie domowników ponieważ regulują wilgotność powietrza. Dzięki temu nie trzeba tak często otwierać okien i martwić się, że w czasie naszej nieobecności w pokoju dziecko zrobi sobie krzywdę. Warto także postarać się, aby najbliższa przestrzeń wokół okien była wolna od szafek, foteli i innych sprzętów, które zachęcą ciekawskiego szkraba do niebezpiecznej wspinaczki.

 

Lustra nie do zbicia

Lustro to bardzo atrakcyjny element dziecięcego pokoju. Zabawy z jego udziałem rozwijają w dziecku świadomość własnego ciała i poczucie odrębności. Jednak stłuczone lustro to nie tylko 7 lat nieszczęścia, ale przede wszystkim duże ryzyko skaleczeń i poważnych urazów. Dlatego szczególnie w dziecięcym pokoju warto zdecydować się na bezpieczne lustra z tworzyw sztucznych, chociażby z akrylu. Estetyczne i w 100% bezpieczne w niczym nie ustępują tym tradycyjnym. Dostępne są w praktycznych, kolorowych ramkach z weluru, bawełny lub poliestru. Można je każdej chwili ściągnąć i wyprać w pralce.

 

Szklane inspiracje

Szklane wazony i ozdoby z kryształu najlepiej trzymać z dala od małych rączek. Można je również w prosty sposób zastąpić przez nie mniej efektowne dekoracje z drewna, kolorowego plastiku czy modnego ostatnio filcu. W szkle drzemie jednak tak duży potencjał estetyczny, że często z żalem myślimy o rezygnacji z niego, w imię zasad bezpieczeństwa. Na szczęście nie zawsze jest to konieczne. Dla tych, którzy chcą pogodzić wysoki standard funkcjonalności i bezpieczeństwa z oryginalnym designem, ciekawym rozwiązaniem będą drzwi wykonane w całości ze...szkła. Choć wydaje się to dziwne, takie finezyjnie zdobione modele mogą być w 100% bezpieczne dla najmłodszych. - Ważne, aby upewnić się, że wybrane przez nas drzwi mają szybę z hartowanego szkła – mówi Joanna Dec-Galuk z firmy INVADO, producenta szklanych drzwi AMBER. Takiej szyby nawet najsilniejszy malec nie będzie w stanie rozbić. – A gdyby jakimś cudem mu się to jednak udało, po pęknięciu szyba rozpryśnie się na setki małych kawałeczków o nieostrych, okrągłych kształtach – zapewnia pani Joanna. Poza wyjątkowo ciekawym wzornictwem i bezpieczeństwem, drzwi ze szkła mają inne, bardzo funkcjonalne cechy. Kolekcja AMBER z oferty INVADO umożliwia nieograniczone przenikanie słonecznego światła do wnętrza, co nie tylko je rozjaśnia, ale też optycznie powiększa. Z kolei w pokoju dziecięcym może być pomocna w przezwyciężeniu lęku przed ciemnością i samodzielnym spaniem. Szyba, za którą widać znajome kształty pozwoli dziecku oswoić się z nową sytuacją i czuć stałą bliskość kochanych opiekunów.

 

Mamo, tato kup mi rybki!

Prędzej czy później każdy rodzic będzie skonfrontowany z serią próśb o rybki, chomika, myszoskoczka lub inne hodowane za szybką zwierzątka. Najwięcej zagrożeń wiąże się oczywiście z wypełnionym wodą, akwarium na rybki. Nie trzeba jednak od razu rezygnować z tego pomysłu. Obserwacja zwierząt to bardzo rozwijający i przyjemny aspekt dzieciństwa. Poza tym akwarium znacznie podwyższa poziom wilgotności powietrza, który optymalnie powinien wynosić 40-60%. Kupując akwarium należy zapytać sprzedawcę o zgodność z europejskimi normami DIN, określającymi odpowiednią grubość szkła na podstawie długości zbiornika i wysokości słupa wody. Wybór certyfikowanego produktu wyklucza ryzyko związane z tworzącym się w akwarium ciśnieniem. Dodatkowo możemy zwrócić uwagę czy interesujące nas akwarium posiada system wzmocnień bocznych i poprzecznych oraz lekko zaokrąglone, nieostre krawędzie.

 

Na bezpieczeństwo małych mieszkańców największy wpływ mają oczywiście rodzice i opiekunowie. To ich odpowiedzialność i wyobraźnia odgrywa kluczową rolę w tworzeniu komfortowego, przyjaznego dziecku domu. Nie można wierzyć, że stosowanie nawet najlepszych blokad i zabezpieczeń zastąpi codzienne stosowanie zdrowego rozsądku.

Rustykalne wnętrze - Jak stworzyć wnętrze, w którym sielski klimat spotyka się z harmonią płynącą z natury?

Zdjęcie: 

Jak stworzyć wnętrze, w którym sielski klimat spotyka się z harmonią płynącą z natury?

 

Bliżej natury…
We wnętrzu o charakterze rustykalnym królują zwykle ciepłe barwy i pełne urokliwej prostoty powierzchnie: skrzypiące podłogi z drewna, nieotynkowane ściany, a w ogrodzie ścieżka wybrukowana kamieniami. Ważna jest roślinność, której celowo pozwala się rosnąć dość spontanicznie. Kwiaty, najlepiej wiszące, mogą świetnie podkreślić oryginalny charakter ścian o lekko chropowatej fakturze, pełnej drobnych pęknięć czy przebarwień.Tego rodzaju estetyka proponuje bezpretensjonalne i swobodne zdobnictwo oraz materiały; naturalne tkaniny i kolory zbliżone do tych, występujących w przyrodzie. Mile widziane są barwy dziennego widma słonecznego, a więc wszelkie odcienie żółci i pomarańczy, oraz zieleń, złamana biel, brązy i delikatne szarości. Solidny charakter drewnianych mebli oraz surowych ścian warto skontrastować z pachnącymi bukietami kwiatów i suszonymi pękami ziół.
 
 
Dla domu z ogrodem i nie tylko…
Tego typu wystrój wcale nie musi być zarezerwowany dla właścicieli dużych domów. W małe mieszkania w bloku także można tchnąć nieco rustykalnej prostoty i harmonii. Za pomocą naturalnych tkanin, roślin i drewna stworzysz oryginalne wnętrze, łączące funkcjonalność z ciekawym designem. Najważniejszą ozdobą są oczywiście kwiaty, nie tylko te świeże, ale też suszone bukiety oraz zioła. Na parapecie w kuchni postawmy doniczki z rozmarynem, bazylią, miętą. Charakterystyczne motywy zdobnicze, a więc oliwki, owoce, słoneczniki i kolorowe owady mogą być obecne jako wzór na firankach, obrusach, kuchennych tekstyliach albo w formie subtelnej intarsji na meblach. Warto też powiesić oprawione w ramki zdjęcia z takimi motywami. Profesjonalne i piękne znajdziesz np. w kalendarzach.
 

Niezastąpione drewno

W takiej stylistyce nie może zabraknąć drewnianych elementów. Towarzyszyć im powinny ekologiczne tkaniny, jak len czy bawełna, a także wyplatane ze słomy kosze na owoce i warzywa. Aranżacja rustykalna nie ma w sobie nic z wymuskanej elegancji a la glamour, dlatego stare meble i proste ornamenty, tylko dodają jej uroku. W ten harmonijny klimat świetnie wpisuje się kolekcja fornirowanych drzwi Plano czy okleinowanych Portos, z oferty Invado. Oryginalna, zachowująca wyraźne usłojenie faktura w połączeniu z kolorystyką ciepłych brązów będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrza z rustykalną nutą. Uniwersalny, zrównoważony design sprawia, że drzwi Plano mogą świetnie prezentować się zarówno w komfortowym pokoju dziennym, jak i w kuchni - mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado. Wszystko zależy od naszych potrzeb i wyobraźni.

 

 

 

Ekologiczne drewno – płyty MDF i HDF

Wybór drzwi to decyzja na lata. Ważne, aby były nie tylko estetyczne, ale również trwałe i funkcjonalne. Dlatego zanim wybierzemy się do sklepu, warto zapoznać się ze znaczeniem kilku pojęć i skrótów, które na pewno znajdziemy w opisie skrzydeł drzwiowych.

 

Najczęściej spotykane oznaczenie to skrót MDF i HDF, mówiący o tym, że drzwi zostały wykonane z płyty pilśniowej. Jednak ograniczenie jego znaczenia do tej tylko informacji, byłoby sporym niedopowiedzeniem. Są to produkty drewnopochodne, które powstają w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem związków łączących i utwardzających w wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem.

 

MDF – Medium Density Fibreboard jest oznaczeniem płyty z włókien drzewnych o średniej gęstości. Cechuje ją wysoka jakość oraz szerokie zastosowanie praktyczne. Jej jednorodny skład i gęstość znacząco ułatwia obróbkę maszynową: uzyskanie różnorodnych profili, wiercenie czy frezowanie. Gęstość płyty stanowi od 650 do 850 kg/m3. HDF - Hight Density Fibreboard jest to płyta z włókien drzewnych, która charakteryzuje się dużą twardością i podwyższoną gęstością (powyżej 850 kg/m3). Jest to zazwyczaj cienka płyta, będąca alternatywą dla sklejki drewnianej.

 

Jak się sprawdzają?

Powszechne w użyciu płyty MDF i HDF produkowane są w ściśle określonych warunkach. Ścinki drewna rozcierane są na włókna i zaprawiane żywicą. Następnie suszy się je i formuje w ciągłą matę. Ta z kolei cięta jest na arkusze, które poddaje się wysokiej temperaturze i znacznemu naciskowi. W efekcie powstaje materiał o jednorodnym składzie w całym przekroju. Godna uwagi jest olbrzymia gęstość płyty, która często przekracza aż o 50% gęstość litego drewna. Płyty MDF charakteryzują się wyjątkową twardością. W konsekwencji przekłada się to na wysoką trwałość drzwi wykonanych z tego materiału. Stąd tak często wybierane są przez osoby budujące i remontujące mieszkanie. – Wszystkie drzwi okleinowane w naszej ofercie mają ramę wykonaną z płyty MDF, która dodatkowo jest obłożona obustronnie płytą HDF – tłumaczy Joanna Dec-Galuk, manager ds. marketingu i rozwoju produktu w firmie INVADO.

 

Postaw na ekologię

Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, zarówno płytę MDF, jak i HDF można określić mianem ekologicznych. Do ich niewątpliwych zalet zalicza się konkurencyjna cena oraz łatwość obróbki. MDF i HDF sprawdzają się świetnie jako izolator akustyczny, chroniący pomieszczenia od niepotrzebnych hałasów. Jest to szczególnie istotna cecha, kiedy dotyczy drzwi wewnętrznych. – Płyty pilśniowe są dobrym rozwiązaniem, ponieważ dają gwarancję trwałości – przekonuje Joanna Dec-Galuk z INVADO. – Nie wypaczają się tak, jak drzwi z litego drewna, a ich zwiększona gęstość poprawia odporność na uszkodzenia mechaniczne – dodaje. Nic więc dziwnego, że płyty MDF i HDF są najczęściej wybierane zarówno przez producentów stolarki, jak i klientów. Sprzyja temu również postępująca świadomość ekologiczna. Coraz częściej zauważamy, że nawet jednostkowe decyzje mają wpływ na kondycję naszej planety i chętnie korzystamy z możliwości danego nam wyboru.

Styl glamour w Twoim wnętrzu

Zdjęcie: 

Styl glamour w Twoim wnętrzu

Odrobina luksusu, ale bez zbędnego blichtru. Tak w skrócie można określić styl glamour. Urokliwy, umiejętnie wykorzystujący magię świateł, nadaje wnętrzu komfortowy i intrygujący klimat.
 
To interesująca alternatywa dla minimalizmu oraz oszczędnych eko trendów. Pragmatyzm i skromną ornamentykę zastępują tu stylizowane na barok akcesoria, pluszowe kapy i złocone bibeloty. Glamour chętnie wykorzystuje kryształ, szkło oraz metal, które odbijając światło podsycają intrygującą, komfortową atmosferę wnętrza. Przy okazji optycznie je powiększają, dlatego ta estetyka sprawdzi się świetnie na każdym metrażu.

 

Odrobina luksusu
Taka aranżacja może być niezwykle efektowna, a wcale nie wymaga przeprowadzania generalnych zmian. Przy odrobinie wyczucia już kilka wyrazistych akcentów pomoże zbudować kameralny nastrój, tak ważny dla glamour. Dozwolone są różne sposoby zestawiania kolorów i elementów wyposażenia. Warto postawić na dekoracyjne, pełne finezji aksamity czy atłasy. Kapa z pluszu i futrzany dywanik będą oryginalnie komponować się ze złoconym świecznikiem, a na ścianach nie powinno zabraknąć galerii czarno białych zdjęć w metalicznych ramkach. Ten styl nie jest konserwatywny; zachęca raczej do zabawy i eksperymentu. Współczesne materiały jak metal, szkło oraz aluminium łączą się z rozwiązaniami klasycznymi czy nawet barokowymi. Stosowane z wyczuciem, elementy retro na pewno ubarwią nasze wnętrze.
 
Jakie meble?
 
Proste i zgeometryzowane - umieszczone w przyjaznym otoczeniu eleganckich tkanin o zróżnicowanej fakturze i głębokich, nasyconych kolorach. Do tego pikowane, atłasowe kapy, zasłony oraz posze wki, które pod przyćmionym światłem ujawnią całą gamę subtelnych lśnień i odblasków. Generalnie podstawowe elementy umeblowania powinny być proste, za to w dodatkach możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Lustro w srebrzonej oprawie z roślinną, secesyjną ornamentyką, barokowy żyrandol z kryształu czy masywny, złocony świecznik, będą wspaniale załamywać światło, tworząc oryginalny nastrój. W doborze kolorów również panuje dość duża swoboda, chociaż zwykle dominują głębokie fiolety, purpura, srebro, stare złoto, śnieżna biel i subtelne szarości.

 

Zwieńczeniem tej zmysłowej aranżacji powinny być piękne drzwi wewnętrzne. Kolekcja Bianco lub Plano z oferty firmy Invado na pewno sprawdzi się jako stylowe dopełnienie przestrzeni glamour. Wykonane z dbałością o detal, urzekają swą czystą bielą i delikatną formą. Dostępne zarówno w wersji pełnej, jak i z przeszkleniami o różnych wymiarach, a nawet dekoracyjnym „morskim” bulajem. Takie drzwi będą harmonijnie współgrać z misterną i efektowną stylistyką glamour.

 

 

 

 

Elastyczne rozwiązania do mieszkania

Urządzanie małych mieszkań to prawdziwe wyzwanie. Na szczęście producenci mebli wychodzą naprzeciw naszym potrzebom, oferując rozwiązania, które godzą komfort i estetykę w małej przestrzeni. Liczy się każdy metr kwadratowy, dlatego warto wyjść poza utarte szablony i wprowadzić innowację…już od progu

 

W aranżacji zorientowanej na maksymalizację wolnej przestrzeni należy zdecydować się na oszczędny wystrój. Świetnie sprawdzą się rolety zamiast ciężkich zasłon, małe dywaniki, niskie meble i dominacja jasnych barw, które optycznie powiększą wnętrze. Twoimi sprzymierzeńcami będą również wnękowe szafy, duże lustra i wygodne, przesuwane drzwi. To ostatnie rozwiązanie zyskuje sporą popularność, ze względu na wyjątkowe połączenie ergonomii z interesującym, designerskim efektem. Decydując się na nie mamy do wyboru dwa rodzaje montażu.

 

System naścienny

Polega na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla wizualnego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła. – To rozwiązanie wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na to by konstrukcja była solidnie przymocowana, ponieważ obciążenie, drgania i uderzenia mogą prowadzić do jej poluzowania – mówi Joanna Dec-Galuk z firmy INVADO, producenta drzwi wewnętrznych. Należy również pamiętać o tym, że kiedy drzwi są otwarte zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już użyć do celów aranżacyjnych.

 

Drzwi schowane w ścianę

Kolejny sposób montażu systemu przesuwnego polega na schowaniu skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to zrobić wykuwając odpowiednich rozmiarów otwór, w którym zamontowany zostanie system przesuwny. Jest to jednak skomplikowane i czasochłonne. Często, z przyczyn technicznych niemożliwe do wykonania. Dlatego prostszą metodą będzie postawienie ścianki z płyty kartonowo – gipsowej i wmontowanie w nią kasety do systemu przesuwnego. Tracimy wprawdzie kilka centymetrów z powierzchni pokoju, ale za to zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Taki fragment przestrzeni możemy ciekawie zaaranżować.

 

Praktyczne rozwiązanie

Drzwi przesuwne sprawiają, że wnętrza są bardziej przestronne. Znakomicie organizują powierzchnię, gdy ma ona spełniać kilka funkcji – na przykład jeśli w jednym pokoju potrzebujemy oddzielić miejsce do pracy od kącika sypialnego. Sprawdzą się też, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są tak blisko siebie, że tradycyjne drzwi podczas otwierania mogłyby się zderzać i wzajemnie blokować. – W ofercie INVADO każde skrzydło drzwiowe można zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę – mówi Joanna Dec-Galuk. – Oferujemy również kompletny zestaw do instalacji skrzydła, czyli odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek, szczotki i uszczelki – dodaje. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi rodzicami maluchów to również dla nas system przesuwny jest idealny. Tymi drzwiami nie da się ani trzasnąć ani porysować klamką ściany, a co najważniejsze dziecko na pewno nie przytrzaśnie sobie rączki. W ten sposób wnętrze staje się nie tylko bardziej przestronne, ale też bezpieczne.

Drzwi i design

Zdjęcie: 

Drzwi i design

 

Wybierając drzwi powinniśmy uwzględnić pozostałe elementy aranżacji. Kolor ścian czy podłóg, a także ogólny charakter wnętrza mają kluczowe znaczenie. Warto również przemyśleć z jakiego materiału powinna być wykonana nasza „wizytówka wnętrza”
 
 
Drewno czy fornir?
Drzwi drewniane, choć szlachetne i solidne, mają pewrzy stawiają na naturalne rozwiązania, wybierają drzwi fornirowane, czyli pokryte naturalną, drewnianą okleiną. Nie łatwo odróżnić je od tradycyjnych, drewnianych modeli. Fornir to cienkie płaty uzyskiwane poprzez skrawanie drewna o dużych średnicach - tłumaczy Adam Hucz z firmy INVADO. Coraz lepsza jakość oraz szeroka gama kolorów oklein sprawia, że to rozwiązanie również cieszy się powodzeniem wśród klientów. Drzwi okleinowane są dużo tańsze od drewnianych czy fornirowanych, a często nie ustępują im wyglądem. - Dzięki innowacyjnej technologii okleinowania drzwi wykazują się również dużą odpornością na wilgoć – zapewnia A. Hucz. - Technologia Invado pozwala bowiem na okleinowanie poszczególnych skrzydeł bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi - dodaje.
 
 
Drzwi jak ulał
Miłośnikom nowatorskich trendów na pewno przypadną do gustu drzwi z modnymi, satynowymi przeszkleniami, takimi jak w modelu D’artagnan Solei czy D’artagnan Tondo od INVADO. Ich oryginalny charakter tworzy duża szyba osadzona w solidnej ramie z forniru. Jest to szkło hartowane, czyli 7-krotnie bardziej wytrzymałe od tzw. szkła bezpiecznego. Ornamentyka obu modeli nawiązuje do płynnej, secesyjnej linii, a tak duża powierzchnia przeszklenia optycznie powiększa i rozjaśnia wnętrze. Dlatego kolekcja D’artagnan z powodzeniem sprawdzi się zarówno w przestronnych, jak i małych mieszkaniach, choć nie w każdym pomieszczeniu. Wiadomo że duża szyba nie zawsze stwarza odpowiednie poczucie komfortu. W sypialni czy łazience potrzebujemy zwiększonej dawki intymności. -W takiej sytuacji, w ramach jednej kolekcji warto wybrać różne skrzydła: przeszklone i pełne, dopasowując je do funkcji pomieszczenia. Takie możliwości stwarza np. linia Domino lub Atos z naszej oferty - mówi A. Hucz.

 

                                           
 
 
Drzwi, w zależności od naszych preferencji, mogą być albo niewidoczne, albo swym wyrazistym charakterem nadawać wnętrzom określony ton. Duży wybór skrzydeł drzwiowych sprawia, że z całą pewnością przestały służyć jedynie do zamykania. Warto skorzystać z designerskich możliwości, jakie przed nami otwierają.

 

 

 

 

Mieszkanie bez barier – rozwiązania przyjazne niepełnosprawnym

O czym należy pamiętać aranżując komfortowe mieszkanie dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim?

 

Podstawową sprawą jest otwarta przestrzeń, umożliwiająca swobodne przemieszczanie. Wnętrze urządzone w duchu prostoty i minimalizmu, z niskimi, łatwo dostępnymi meblami, będzie idealnym rozwiązaniem. Nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale i estetykę. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania takich potencjalnie niebezpiecznych miejsc, jak kuchnia czy łazienka.

 

Łazienka - bezpieczna kąpiel

Idealna łazienka to taka, w której przestrzeń manewrowa ma ok. 1,5 metra, bo tyle mniej więcej wynosi pełny obrót wózka inwalidzkiego. Umywalki, poręcze i półki powinny być w miarę możliwości zamontowane nisko, tak, aby zapewnić osobie niepełnosprawnej łatwiejszy dostęp. Umywalka najlepiej jeśli jest podwieszana, gdyż postument może utrudniać podjazd. Jej spód powinien znajdować się nad kolanami siedzącego na wózku. Jeżeli decydujemy się na kabinę prysznicową to jej brodzik powinien mieć antypoślizgowe dno i być wmontowany w posadzkę na równi z podłogą. W przypadku wanny zagwarantowanie wygody i bezpieczeństwa może być trochę trudniejsze. Idealny byłby specjalny podnośnik, ale czasami musi wystarczyć życzliwa pomoc kogoś z najbliższych…

 

Dobrym rozwiązaniem są również specjalne deski toaletowe. Kształtem przypominają podkowę, ze względu na „niedomknięty owal” w przedniej części. Taka budowa znacznie zwiększa jej ergonomiczność. W trosce o bliską osobę można również zdecydować się na zakup bardzo praktycznej deski z funkcją podmywania, dzięki czemu codzienne czynności higieniczne będą przebiegać znacznie sprawniej.

 

Wygodna kuchnia

Kuchnia to miejsce, w którym szczególnie należy zwrócić uwagę na funkcjonalność urządzenia i bezpieczeństwo. W szafkach na naczynia zamiast tradycyjnych, świetnie sprawdzą się półki obrotowe. Lodówka powinna być niska i tym samym bardziej przystępna, a kuchenkę gazową z powodzeniem zastąpi płyta elektryczna. Piekarnik należy umieścić 40 centymetrów nad poziomem podłogi. Wówczas można z niego wygodnie korzystać w pozycji siedzącej, bez nadmiernego unoszenia rąk ani uciążliwego nachylania. Oczywiście nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że zainstalowana na odpowiedniej wysokości zmywarka jest dużo lepszym pomysłem niż zlewozmywak…

 

Drzwi do komfortu

Na przestrzeni całego mieszkania dużą rolę odgrywają także odpowiednie drzwi. Z tymi tradycyjnymi osoba niepełnosprawna może mieć problem. Trudno je za sobą zamknąć, a jeżeli w dodatku otwierają się do środka, to ich używanie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego każdy model drzwi z oferty firmy INVADO można zamówić w wersji rozsuwanej. – Nasza oferta uwzględnia różne potrzeby klientów. Systemy przesuwne zarówno w wersji naściennej, jak i chowanej w ścianę, są komfortowe i ergonomiczne, a dzięki temu przyjazne również osobom niepełnosprawnym – mówi Joanna Dec-Galuk, manager ds. marketingu i rozwoju produktu firmy INVADO.

 

Nowoczesne rozwiązania w aranżacji wnętrz są w stanie realnie zwiększyć komfort, ale i samodzielność osób niepełnosprawnych. Dlatego warto je wziąć pod uwagę adaptując mieszkanie na ich potrzeby. Uzyskana dzięki temu swoboda funkcjonowania to wielki krok w kierunku „życia bez barier”.

Wnętrze z nutą orientu

Zdjęcie: 

Wnętrze z nutą orientu

 

Japońska estetyka czerpie garściami z natury. Na tle innych orientalnych stylów wyróżnia ją prostota i powściągliwość. Jej oryginalny charakter sprawdzi się świetnie w nowoczesnym wnętrzu

 

Styl japoński to kompromis pomiędzy minimalizmem, a barwnymi i dekoracyjnymi aranżacjami orientu. Przestrzeń powinna być uporządkowana i wolna od jakichkolwiek znamion chaosu. Choć z pewnością nie jest ascetyczne, wnętrze w tym stylu wymaga od domownika pewnej dyscypliny i powściągliwości w używaniu dekoracji i kolorów.

 

W zgodzie z naturą

 

Źródłem inspiracji pozostaje natura i jest to widoczne w doborze kolorów, materiałów i zagospodarowaniu przestrzeni. Dominują brązy, zieleń, złamana biel i barwy widma słonecznego. Ta zrównoważona tonacja, w której utrzymane są zwykle podłogi i ściany, skontrastowana jest z wyrazistymi dodatkami. Na półkach królują ceramiczne naczynia z orientalnym wzornictwem w czerni oraz czerwieni. Haftowane, eleganckie poduszki rozłożone wokół niziutkiego stołu to japońska alternatywa dla klasycznych krzeseł. Na podłodze zamiast dywanu wykłada się tatami, czyli matę wykonaną ze słomy ryżowej. Jest to nie tylko efektowny element designu, ale również bardzo komfortowe rozwiązanie. Tradycyjne, japońskie meble robione są z drzew bambusa, cedru, paulowni i cyprysu. Można jednak z powodzeniem zastąpić je jasnymi i koniecznie niskimi szafkami, zgodnie z japońską zasadą „blisko ziemi”. W ich wnękach można postawić kompozycje z kamieni (suiseki) albo kwiatów (ikebana). Wnętrze w duchu japońskiej estetyki powinno być maksymalnie zintegrowane z naturą, dlatego tak ważnym elementem są okna. Rozciągający się za nimi krajobraz może być kontynuacją panującego w środku nastroju. Jeżeli nasz widok z okien wychodzi na las albo park, nie wahajmy się by to wyeksponować. Zamiast oryginalnie używanego w tym celu, papieru ryżowego, wystarczy zawiesić jasne rolety.
 

Przestrzeń otwarta

 
 
Ważnym elementem wnętrza z kraju kwitnącej wiśni są przesuwane ściany (fusuma), które można zamknąć albo otworzyć i dzięki temu zrobić z dwóch mniejszych, jedno duże pomieszczenie. Tradycyjnie ozdabiało się je kolorowymi wizerunkami zwierząt i bajkowych smoków, a także motywami roślinnymi. Tak przygotowane, nadawały artystyczny i luksusowy charakter rezydencjom feudalnych możnowładców. Współczesnym nawiązaniem do fusuma są drzwi przesuwane. Takie rozwiązania posiada w swej ofercie firma INVADO. – Każde skrzydło drzwiowe naszej marki może być zamówione w systemie przesuwnym – zapewnia Adam Hucz, manager ds. marketingu w firmie INVADO. Przykładem jest model MALAWI, wyróżniający się orientalnym wyglądem, który w wersji nietradycyjnej stał się jeszcze bardziej wyrazisty. - System montowany jest na szynie, elegancko maskowanej przez karnisz w kolorze drzwi - dodaje A. Hucz. Takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w niedużych mieszkaniach, gdzie optymalne wykorzystanie przestrzeni jest wyjątkowo istotne. Drzwi MALAWI w łagodnych barwach bieli i coimbry, z naturalną, wyrazistą fakturą, harmonijnie wpiszą się w japońską estetykę. Podobnie jak inne modele w wersji przesuwnej, z oferty INVADO sprawią, że zyskamy więcej miejsca i oryginalną aranżację.
 
                                                       

 

 

Rozświetl wnętrze szkłem

Szkło jest znakomitym elementem dekoracyjnym, ale ma też cenne zastosowanie praktyczne. Z jego pomocą doświetlisz i optycznie powiększysz nawet najmniejszą przestrzeń

 

Nasłonecznienie mieszkania ma znaczący wpływ na samopoczucie domowników. Stąd warto wykorzystać wszystkie możliwości, aby umożliwić maksymalne wnikanie promieni do wnętrza. Sprzyjają temu duże okna, a także odpowiednio rozmieszczone lustra, które odbijają światło. Bardzo prostym sposobem na efektywne rozświetlenie pomieszczenia są również drzwi z dużą powierzchnią przeszklenia.

 

Światło z drzwi

Drzwi z przeszkleniami sprawdzają się przez cały rok. Ich rola nie kończy się na doświetlaniu zbyt ciemnych pomieszczeń. Nowoczesne technologie wytwarzania szyb i znajdujących się na nich wzorów, pozwalają modelować natężenie oraz ciepło przenikających przez nie promieni. Możemy wybierać spośród wielu rozwiązań. Duża, matowa szyba delikatnie rozprasza światło, co buduje relaksującą, przyjemną atmosferę. Z kolei przezroczyste szkło nada wnętrzom nowoczesny, nieco awangardowy klimat. – W naszej ofercie znajdują się zarówno szyby matowe, przezroczyste, jak i typu chinchilla czy master carre – mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę INVADO. Dwa ostatnie to szkła ornamentowe o ograniczonej przejrzystości, ale umożliwiające swobodną grę promieni słonecznych, modelowanych przez przenoszenie lub odbijanie światła. Takie rozwiązanie wykorzystuje naturalny potencjał estetyczny szkła, sprawiając minimalnym kosztem, że wnętrze wygląda bardzo elegancko. Interesującą alternatywę stanowi także kryształ fazowany w wersji przezroczystej, matowej lub przydymionej. – Doskonale komponuje się z klasycznymi drzwiami, dlatego w naszej ofercie połączyliśmy go między innymi z modelem PORTOS – wyjaśnia A. Hucz z INVADO.

 

Szkło – modne i bezpieczne

Drzwi z dużą szybą to idealne rozwiązanie zarówno dla pomieszczeń przyciemnionych, pozbawionych okien, jak i pokoju dziennego. Tafla szkła, zamiast odgradzającej płyty, podkreśli otwarty i komfortowy charakter każdego salonu. – Tym, którzy szukają inspiracji w nowych trendach polecamy modele D’artagnan TONDO i D’artagnan SOLEI - mówi A. Hucz. - Oryginalne wzornictwo i obramowanie z naturalnego forniru lub okleiny dekoracyjnej będą harmonijnie współgrać z nowocześnie urządzonym wnętrzem.

 

A jak ma się szkło, i to w tak pokaźnym rozmiarze, do bezpieczeństwa? Choć wydaje się kruche, możemy bez obaw umieścić je nawet w dziecięcym pokoju. Standardem drzwi Invado jest szkło hartowane, 7-krotnie bardziej wytrzymałe od tzw. szkła bezpiecznego. Potrzeba naprawdę dużej siły, aby rozbić taką szybę, a jeśli nawet to się stanie, rozpadnie się ona na tysiące małych kawałeczków o nieostrych, zaokrąglonych kształtach.

Małe mieszkanie, duże wyzwanie

Zdjęcie: 

Małe mieszkanie, duże wyzwanie
 
Niewielkie mieszkania mogą być prawdziwym wyzwaniem aranżacyjnym. Tam, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy, trzeba się szczególnie postarać, by estetyka szła w parze z komfortem. Na szczęście, ograniczona przestrzeń nie oznacza limitu dla wyobraźni i stylu
 
W aranżacji zorientowanej na optymalne wykorzystanie przestrzeni warto zdecydować się na rozwiązania minimalistyczne, bliskie stylowi eko lub skandynawskiemu. Zrezygnujmy z ciężkich, przytłaczających zasłon na rzecz rolet. Dobrze sprawdzą się też małe, łatwe w odkurzeniu dywaniki oraz niskie meble. Pamiętajmy, że jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń. Ich dominacja, przełamana jakimś intensywniejszym akcentem kolorystycznym jest jak najbardziej wskazana. Duży potencjał tkwi także we wszelkiego rodzaju szafach wnękowych, dużych lustrach i wygodnych, przesuwanych drzwiach. To ostatnie rozwiązanie staje się szczególnie popularne, ze względu na doskonałe połączenie ergonomii z ciekawym efektem aranżacyjnym.
 
System naścienny czy chowany w ścianę?
Ten pierwszy polega na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla wizualnego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła. Należy jednak pamiętać o tym, że kiedy drzwi są otwarte zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już wykorzystać do celów aranżacyjnych.
 
Innym sposobem montażu systemu przesuwnego jest schowanie skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to osiągnąć poprzez postawienie ścianki z płyty kartonowo – gipsowej i wmontowanie w nią kasety do systemu przesuwnego. Tracimy wprawdzie kilka centymetrów z powierzchni pokoju, ale za to zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Taki fragment przestrzeni możemy wykorzystać do aranżacji.
 
 
Funkcjonalnie i gustownie
Dzięki drzwiom przesuwnym wnętrza stają się bardziej przestronne. Takie rozwiązanie jest idealne również w sytuacji, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są na tyle blisko, że podczas otwierania mogłyby się wzajemnie blokować. - W naszej ofercie każde skrzydło drzwiowe można zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę - mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę INVADO. - Oprócz tego zapewniamy kompleksowy zestaw do instalacji skrzydła, czyli odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek i uszczelki - dodaje. Bardzo innowacyjnym i równie funkcjonalnym rozwiązaniem mogą być też drzwi łamane z oferty INVADO. Nie dość, że oryginalne i stylowe, to jeszcze wyjątkowo ergonomiczne. Składają się ze skrzydła łamanego oraz obudowy muru na bazie ościeżnicy blokowej. Każda z połówek skrzydła posiada jedną przylgę wzdłuż krawędzi pionowej. Połówki drzwi łączone są ze sobą za pomocą zawiasów sprężynowych, umożliwiających utrzymanie ich wzajemnej równoległości w pozycji zamkniętej. Zastosowana w nich konstrukcja do minimum ogranicza powierzchnię niezbędną do prawidłowego funkcjonowania drzwi. Dzięki tego rodzaju technologiom małe mieszkanie wciąż może być dużym polem popisu dla wyobraźni. 

Dzięki drzwiom przesuwnym wnętrza stają się bardziej przestronne. Takie rozwiązanie jest idealne również w sytuacji, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są na tyle blisko, że podczas otwierania mogłyby się wzajemnie blokować. - W naszej ofercie każde skrzydło drzwiowe można zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę - mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę INVADO. - Oprócz tego zapewniamy kompleksowy zestaw do instalacji skrzydła, czyli odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek i uszczelki - dodaje. Bardzo innowacyjnym i równie funkcjonalnym rozwiązaniem mogą być też drzwi łamane z oferty INVADO. Nie dość, że oryginalne i stylowe, to jeszcze wyjątkowo ergonomiczne. Składają się ze skrzydła łamanego oraz obudowy muru na bazie ościeżnicy blokowej. Każda z połówek skrzydła posiada jedną przylgę wzdłuż krawędzi pionowej. Połówki drzwi łączone są ze sobą za pomocą zawiasów sprężynowych, umożliwiających utrzymanie ich wzajemnej równoległości w pozycji zamkniętej. Zastosowana w nich konstrukcja do minimum ogranicza powierzchnię niezbędną do prawidłowego funkcjonowania drzwi. Dzięki tego rodzaju technologiom małe mieszkanie wciąż może być dużym polem popisu dla wyobraźni. 

Fornir – naturalny czy modyfikowany?

Fornir – naturalny czy modyfikowany?  
 
Przy wyborze drzwi oba te materiały cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Nic dziwnego, gdyż fornir w każdej wersji, jest trwały, ładny i ekologiczny
 
Fornir naturalny – solidność polskiego dębu
 
Fornir to bardzo cienkie (0,1-0,5mm) płaty drewna uzyskane poprzez skrawanie z drzew. Tak pocięte arkusze łączy się w wiązki, z zachowaniem kolejności, w jakiej zostały zdjęte z pnia. Dzięki temu rysunek słojów zachowuje ciągłość i spójny odcień. Fornir jest znakomitą alternatywą dla litego drewna. Pozwala cieszyć się jego urokliwą fakturą i szlachetnym wyglądem, przy jednoczesnym wyeliminowaniu jego typowych wad, jak skrzypienie czy odkształcanie. Fornir naturalny budzi skojarzenia z solidnymi drzewami z polskich lasów. Linia drzwi wewnętrznych ARAMIS z oferty firmy INVADO to właśnie przykład elegancji i trwałości, gwarantowanej przez wysokiej jakości fornir dębowy i bukowy. Dostępne w wersji pełnej lub z czterema rodzajami przeszkleń, będą świetnym uzupełnieniem zarówno tradycyjnych, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrz.
 
Fornir modyfikowany – z nutą egzotyki
Pozyskiwany jest często z drzew rosnących na afrykańskich plantacjach, w krajach takich jak Wybrzeże Kości Słoniowej czy Gwinea. Drewno jest skrawane na arkusze, które po usunięciu wszelkich niedoskonałości, poddaje się zabarwianiu i klejeniu w bloki. Następnie arkusze układa się w stosy i prasuje. Podczas tego procesu formowany jest wzór, odpowiadający naturalnemu rysunkowi drewna. Fornir modyfikowany ma nad naturalnym tę przewagę, że gwarantuje idealnie spójny odcień i strukturę słojów. Dzięki technologicznej ingerencji we włókno drzewa każdy arkusz wygląda identycznie i pozbawiony jest niedoskonałości w rodzaju przebarwień czy dziur spowodowanych przez robaki. Dla niektórych jednak ten argument działa właśnie na niekorzyść modyfikowanej okleiny, bo pozbawiona jest charakterystycznego uroku niepowtarzalności. Zdania są podzielone, ale faktem jest że modyfikowany fornir bardzo stylowo prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. INVADO posiada w swojej ofercie wiele linii drzwi wykonanych z tego materiału. Przykładem mogą być modele PLANO, QUADRO czy DOMINO, dostępne między innymi w dekorach wenge czy orzecha amerykańskiego.
A może okleina?
Wysokiej jakości okleina wcale nie musi być towarem drugiej kategorii. Firma INVADO, jako jedyna w Europie może pochwalić się produkcją drzwi okleinowanych według autorskiej technologii. Polega ona na łączeniu okleiny tylko w jednym miejscu - w wewnętrznej części przylgi. Do tej pory poszczególne części okleiny łączone były na krawędziach. Właśnie w tym miejscu najczęściej się odklejały, pozostawiając na wierzchu płytę MDF. Działo się tak wskutek długiego użytkowania oraz kontaktu z wilgocią. Technologia zaproponowana przez INVADO, na rynku stolarki drzwiowej jest prawdziwą innowacją. Wpływa znacząco na estetykę wykończenia oraz wyjątkową trwałość produkowanych drzwi. Istotnym elementem tego rozwiązania jest zaokrąglona krawędź skrzydeł drzwiowych. -Dzięki niej są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i eksploatacyjne – mówi Marek Kapica z firmy INVADO. Technologia INVADO doczekała się uznania ze strony Katedry Klejenia i Uszlachetniania Drewna w Poznaniu oraz Instytutu Technologii Drewna. Obie instytucje przyznały firmie prestiżowe certyfikaty potwierdzające innowacyjność i wysoką jakość stosowanych rozwiązań.
 
Niezależnie od tego na jakie drzwi się zdecydujemy, warto wziąć pod uwagę aspekt ekologiczny i wybrać produkt firmy, która uwzględnia troskę o środowisko w swojej strategii. INVADO posiada certyfikat Forest Stewardship Council, gwarantujący, że pozyskiwanie drewna odbywa się według zasad racjonalnej gospodarki leśnej i nie godzi w interesy lokalnych społeczności.

 

PEŁEN STYL

Zdjęcie: 

 

Zazwyczaj nie wyobrażamy sobie, aby w salonie czy pokoju dziecka zamontować drzwi bez jakichkolwiek przeszkleń. W każdym domu są jednak takie pomieszczenia, w których brak szyby z pewnością nie będzie przeszkadzał…
 
Strefa prywatności
Sypialnia czy gabinet to miejsca, w których cisza i kameralność są wyjątkowo pożądane. W komfortowym oddzieleniu ich od reszty mieszkania mogą pomóc drzwi pełne. To także doskonała opcja w pokojach nastolatków, dla których prywatność jest wyjątkowo istotna. Zapewniają efektywniejszą izolację akustyczną niż drzwi z przeszkleniami. Tę zaletę na pewno docenią rodzice, zwłaszcza jeśli ich dziecko lubi słuchać głośnej muzyki. Zalety pełnych modeli można z powodzeniem wykorzystać w pomieszczeniach gospodarczych, jak spiżarnia, pralnia czy schowek na domowe sprzęty.
 
Eko w pełni
Drzwi pozbawione tradycyjnego przeszklenia wcale nie muszą oznaczać aranżacyjnej nudy. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferują teraz wiele zróżnicowanych modeli, które sprawdzą się nie tylko w zaciszu gabinetu, ale także w salonie czy pokoju dziennym. Niektóre aranżacje będą wyglądać znakomicie w towarzystwie drzwi bez przeszkleń. Tak jest w przypadku tzw. designu ekologicznego, inspirowanego skandynawską estetyką, stawiającego na prostotę i funkcjonalność. Do jego najważniejszych znaków rozpoznawczych należą oszczędność w operowaniu dekorem, silnie zaakcentowana obecność drewna i wykorzystanie naturalnych materiałów pochodzenia roślinnego, jak len czy bawełna. Drzwi LIDO z oferty firmy INVADO wykonano z wysokiej jakości okleiny dekoracyjnej, o fakturze odwzorowującej oryginalne usłojenie drzewa. Prostą, oszczędną formę przełamują subtelne, aluminiowe intarsje. Dostępne w kilku inspirujących wersjach, drzwi LIDO wyróżniają się elegancją i bogactwem dekorów. We wnętrzu zainspirowanym designem ekologicznym doskonale sprawdzą się ciepłe brązy orzecha czy kasztanu, intensywny heban, ale też łagodne, jasne tonacje, jak choćby dąb perłowy czy akacja.
 
 
Aranżacyjną „kropkę nad i” mogą też stanowić lakierowane drzwi PLANO. Ich gładka faktura oraz śnieżna biel przywodzą  na myśl estetykę glamour. Zamiast pragmatyzmu i minimalizmu zachęca ona do wprowadzania takich elementów jak pluszowe kapy, błyszczące ozdoby i komfortowe, dekoracyjne meble. Nastrój tworzą złoto, metal i kryształy, które odbijając światło, optycznie powiększają pomieszczenie. Drzwi PLANO ze swym eleganckim designem i lśniącą powierzchnią wspaniale wkomponowują się w ten przytulny, finezyjny trend. Brak przeszklenia jest w tym wypadku poważnym, estetycznym atutem. 
 

 

Jak urządzić wnętrze w stylu secesyjnym?

Wnętrze w stylu secesyjnym

Aranżacje inspirowane tą stylistyką urzekają wdziękiem i finezyjnym wzornictwem. Ze wszystkich nurtów czerpiących z natury, secesja jest najbardziej dekoracyjna, dlatego spodoba się tym, których znudził oszczędny minimalizm.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych secesyjnych motywów wymienić można płynne, giętkie linie, muszelki, kwiaty czy owady. Ważki, motyle, a także ptaki obecne są w postaci inkrustacji na meblach, ozdób na lusterkac
i misternych drobiazgach, wzorów na tapetach i naczyniach. Obok nurtów florystycznych i zwierzęcych, secesja chętnie też sięga po sztukę orientalną, zwłaszcza japońską, a nawet bardziej ascetyczne, zgeometryzowane trendy.

Natura rządzi
Bogactwo i różnorodność świata przyrody wykraczają poza sztywne ramy klasycznego porządku. Dlatego z secesją nieodłącznie wiąże się asymetria i pełna dynamiki kompozycja. Kwiaty i zwierzęta, obojętnie czy malowane czy grawerowane, wyglądają jakby spontanicznie oplatały ściany i chodziły po zasłonach. We współczesnym designie odnajdziemy wiele trendów dążących do zintegrowania wnętrza z naturą. Czemu więc akurat secesja jest tak wyjątkowa?

Stawia na ornamentykę i lekkość, jest więc intrygującą alternatywą dla wszystkich, którym nie odpowiada nieco surowy styl eko czy skandynawski. Pozostawia duże pole do popisu dla wyobraźni. Eksperymenty i artystyczna swoboda są tutaj zupełnie na miejscu, a ogranicza je tylko indywidualne poczucie estetyki. Na pewno trzeba uważać, aby nadmiar kolorów i dekoracji nie wprowadziły chaosu i kiczowatej pstrokacizny. Ważną zasadą jest w secesji dążenie do pogodzenia funkcjonalności z pięknem detalu. Świecznik z misternym zdobieniem, szafa z subtelną intarsją albo tapeta w kwiaty, na pewno pomogą w stworzeniu stylowego designu z secesyjną nutą.

Drzwi do secesji
Piękną oprawę dla każdego salonu stanowią drzwi. Oryginalne, o nawiązującym do secesji designie, posiada w swojej ofercie firma INVADO. - Charakterystyczne dla tego stylu falujące linie odnajdziemy w modelu D’artagnan Tondo oraz wybranych modelach kolekcji AMBER – mówi Adam Hucz, manager ds. marketingu z INVADO. W ich wykonaniu posłużono się najwyższej jakości materiałami, co znacząco wpływa na wygląd oraz trwałość. Drzwi D’artagnan Tondo dostępne są zarówno w wykończeniu z naturalnego forniru, jak i gustownej okleiny dekoracyjnej. Kolekcja AMBER to unikalny przykład drzwi w całości szklanych, w których ciekawy design łączy się z bezpieczeństwem i komfortem użytkowania. Zapewnia to hartowana szyba, delikatna, a mimo to siedmiokrotnie bardziej odporna na rozbicie niż tzw. szkło bezpieczne. Oba zaproponowane przez Invado rozwiązania przyznają główną rolę dziennemu światłu w aranżacji. Duża powierzchnia przeszkleń maksymalizuje przenikanie promieni słonecznych, które modelują i optycznie powiększają wnętrze. Precyzyjne, eleganckie wykonanie oraz odważna ornamentyka zgodne są z secesyjną dbałością o detal i nastawieniem na zindywidualizowane, finezyjne przestrzenie.

Jakość za rozsądną cenę

Drzwi okleinowane już dawno przestały być produktem drugiej kategorii. Są znakomitym wyborem dla wszystkich, którzy troskę o środowisko chcą połączyć z  designem i jakością w dobrej cenie

 

Innowacyjna technologia wprowadzona przez firmę INVADO umożliwia okleinowanie drzwi bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi. Warto jednak pamiętać, że dla solidności drzwi istotne jest nie tylko to, co na zewnątrz, ale również sposób konstrukcji skrzydła.

 

MDF, HDF – co znaczą te skróty?

Płyty MDF i HDF, które przy produkcji drzwi są materiałem alternatywnym dla drewna, powstają w procesie łączenia włókien drzewnych w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. HDF to wysoce zagęszczone płyty, MDF- średnio gęste. Gęstość przekłada się na twardość, a tym samym na zastosowanie danego materiału - wyjaśnia Adam Hucz z firmy INVADO. - Do produkcji drzwi używamy zarówno drewna, jak i płyt MDF, HDF. Każdy z tych materiałów ma różne właściwości i dlatego spełnia różne funkcje. Ramy wykonujemy z drewna albo płyt MDF, podczas gdy HDF to dobry surowiec oklejający - wytrzymały, o powierzchni, którą łatwo można wykończyć okleiną lub fornirem - dodaje A.Hucz. Przykładem mogą być drzwi DOMINO, których ramę stanowi drewno obłożone obustronnie płytą HDF, natomiast ich wypełnienie wykonano z płyty MDF. Całość oklejona jest dodatkowo fornirem, czyli naturalną okleiną składającą się z cienkich płatów drewna.

 

Solidne i eleganckie

Płyty pilśniowe nowej generacji wyróżniają się bardzo drobną powierzchnią. Dzięki temu można je bezpośrednio lakierować oraz wykańczać różnego typu okładzinami. Płyty MDF dzięki jednolitej gęstości i składzie, stanowią doskonały materiał do obróbki maszynowej. Ich solidność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne są efektem „suchego” procesu produkcji. Jednolita budowa wyklucza tworzenie się strukturalnych niedoskonałości: pęknięć, zarysowań, sęków. Dlatego płyty stanowią bardzo dobrą alternatywę dla naturalnego drewna, zwłaszcza, że dzięki nowoczesnym technologiom, do złudzenia to drewno imitują.

 

Co jest w środku?

Wnętrze skrzydła zależy już od rodzaju i przeznaczenia drzwi. W zależności od potrzeby można zastosować wypełnienie wzmacniające ich konstrukcję w formie płyty pełnej lub otworowej. Popularnym wkładem jest również tzw. „plaster miodu”. Rodzaj zastosowanego wypełnienia wpływa znacząco na ciężar drzwi. Dodatkowo każde z nich odznacza się odmiennym poziomem możliwości tłumienia hałasu, przy czym najlepsza w tym zakresie jest płyta pełna.

 Wybór drzwi to zwykle decyzja na lata, dlatego warto przeanalizować wszystkie dane i wybrać produkt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i preferencji estetycznych. Wysokiej jakości drzwi okleinowane z pewnością są w stanie spełnić nasze oczekiwania co do wyglądu i trwałości. Więcej informacji na temat innowacyjnej technologii INVADO znajdziesz na www.invado.pl

 

 

Jakie jest wnętrze w stylu fusion?

Wnętrze w stylu fusion

Fusion proponuje zabawę kolorami, materiałami i konwencją. Swobodnie zestawia zupełnie odmienne stylistyki, a inspiracji poszukuje w pozornie zwykłych przedmiotach. Jeżeli więc nie odnajdujesz się w minimalistycznym designie, ale cenisz odważne zestawienia, to ten styl jest dla Ciebie.

Fusion powstał na zasadzie opozycji dla oszczędnej i nieco chłodnej estetyki minimalizmu. Zamiast jednorodności stawia na oryginalne, wyszukane kreacje, podkreślające indywidualny charakter wnętrza i jego mieszkańców. Za prekursora stylu uznaje się zwykle Philipa Starcka, twórcę mebla Louis Ghost, który kawał plastiku przemienił w klasyczne krzesło a la Ludwik XIV. Fusion przełamuje stereotypy w myśleniu o modnym designie. Dlatego też chętnie zderza współczesne, tanie tworzywa
z elegancką formą i na odwrót: luksusowe materiały umieszcza w nietypowej dla nich oprawie. Przykładem może być wystawny, barokowy żyrandol z plastiku, orientalny dywan w połączeniu z tradycyjnymi meblami po dziadku albo secesyjna, kwiecista tapeta w minimalistycznie urządzonej sypialni.

Byle nie przesadzić…
Taka aranżacja wybierana jest przez ludzi spontanicznych i otwartych, lubiących eksperymentować, ale też posiadających wyjątkowy zmysł estetyczny. Pomimo że, fusion odwołuje się przede wszystkim do indywidualnego poczucia smaku, powinniśmy być w stanie wychwycić jakąś myśl przewodnią. Designerska swoboda nie oznacza bowiem chaosu ani kiczowatego misz maszu. Warto na samym początku przemyśleć jaki styl powinien dominować w naszym wnętrzu, a później wprowadzić kilka zaskakujących akcentów. Fusion chętnie siega po motywy folklorystyczne i fluoroscencyjne kolory. Odblaskowy pomarańcz, jaskrawa zieleń i intensywny fiolet mogą nadawać ton całemu wnętrzu albo w postaci pojedynczych akcentów kontrastować z pełną umiaru całością. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w tym stylu, urzeka finezją i oryginalnością. Żadna inna stylistyka nie daje takich szerokich możliwości. Połączyć można przedmioty, materiały i kolory z różnych stron świata, pamiątki z wakacji lub ozdoby kupione na pchlim targu z nowoczesnymi elementami wyposażenia wnętrz.

Wizytówka w stylu fusion
Klamrę aranżacyjną każdego wnętrza stanowią oryginalne drzwi. W finezyjny klimat fusion znakomicie wpisze się Sagittarius z oferty firmy INVADO. Klasyczna, naturalna faktura o wyraźnie zaakcentowanym usłojeniu drzewa zestawiona została z intrygującą kompozycją przeszkleń. Połączenie tradycyjnego materiału z finezyjną, lekką ornamentyką sprawia, że wnętrze zyskuje inspirującą świeżość. Jeżeli w mieszkaniu ma dominować nowoczesny wystrój zdecydujmy się na drzwi SAGITTARIUS w stonowanej kolorystyce buku lub wiązu. W fusion na uwagę zasługuje także jego odmiana retro, którą pomogą nam przywołać ciepłe, miodowe barwy. Drzwi Sagittarius
w intensywnych tonacjach wiśni Santiago czy orzecha będą świetnym uzupełnieniem wnętrza z sentymentalną nutą, choć równie dobrze mogą stanowić kontrast dla minimalistycznych, oszczędnych aranżacji.

 

Wnętrze z indywidualnym klimatem

 Wnętrze z indywidualnym klimatem

 

Każdy z nas ma nie tylko odmienne gusta, ale również charakter, temperament i marzenia. Idealnie zaprojektowane wnętrze to takie, które pozostaje spójne z naszą osobowością

 

Miłośnikom tradycji nie spodoba się raczej ultranowoczesny design, a ekstrawertyk z chęcią pomaluje ściany na żółto. Przystępując do wybierania stylu, w którym ma być urządzone nasze mieszkanie warto zadać sobie pytanie: które kolory mnie uspokajają, a które dodają mi energii? Jaki wystrój przytłacza mnie, a który napawa optymizmem? Czy chętnie eksperymentuję czy zwykle trzymam się raz obmyślonej wizji?

 

Fusion dla zuchwałych

Fusion to przede wszystkim zabawa konwencjami, poszukiwanie oryginalnych rozwiązań i nietypowych połączeń. Współczesnym materiałom może nadać wykwintną formę barokowego żyrandolu, albo odwrotnie: drewniany, szlachetny stół rozświetlić jaskrawym obrusem. Fusion nie jest jednak chaotyczną pstrokacizną, ale przemyślanym zderzeniem różnych stylistyk. Wybierają go ludzie kreatywni i odważni, często też ze zdolnościami artystycznymi, bo trzeba posiadać duży zmysł estetyczny i zdolność planowania przestrzeni, aby nie popaść w przesadę. Idealnym dopełnieniem takiej nietuzinkowej aranżacji będą drzwi Aquarius, firmy INVADO. Ich tradycyjny urok widoczny w naturalnej, akcentującej usłojenie drewna fakturze zderzony został z oszczędnym, geometrycznym układem przeszkleń. Taka kompozycja już od progu sygnalizuje, że to wnętrze zamieszkane jest przez ludzi z fantazją i świeżością spojrzenia.

 

Dla ceniących ład

Jeżeli irytują Cię bibeloty i pamiątki z wakacji poustawiane tłocznie na półkach, lubisz odkładać rzeczy na miejsce, tak aby nic nie burzyło harmonijnej atmosfery, to prawdopodobnie znakomicie odnajdziesz się w minimalistycznym designie. Tego rodzaju aranżacja odsłania przestrzeń, uwalniając ją z tego co chaotyczne i przytłaczające. Oszczędna ornamentyka, proste formy geometryczne i spójna kolorystyka spodoba się z pewnością wielbicielom subtelnej elegancji. Harmonijnym uzupełnieniem takiej przestrzeni będą drzwi Caprio, z oferty INVADO. Delikatne przeszklenia wraz z kolorystyką ciepłych brązów drzew kasztanowca czy wiązu zaakcentują stylowe wnętrze i mocną osobowość jego mieszkańców. Minimalizm pomimo swej oszczędnej formy prezentuje się niezwykle efektownie i dobrze zaaranżowany, jest świadectwem wysublimowanego gustu domowników.

 

Sentymentalna podróż w czasie

Współczesne trendy chętnie poszukują inspiracji w urokliwej stylistyce lat 30- tych. Ta nostalgiczna podróż w czasie prowadzi prosto do pięknych wnętrz, w których kwiatowe motywy i wykwintne drobiazgi królowały razem z ciężkimi meblami ze szlachetnego drewna. Chodzi oczywiście o Art Deco. W eleganckim i zarazem bardzo komfortowym klimacie tego stylu znakomicie odnajdą się osoby, dla których funkcjonalność jest równie ważna co estetyka. W Art Deco docenione są sprzęty codziennego użytku, które w tym wydaniu awansują do rangi małych dzieł sztuki. Taki design spodoba się tym, którzy cenią piękno detalu i równowagę między tym co funkcjonalne, a czysto dekoracyjne. Drzwi Verona od INVADO stanowią prawdziwie włoską interpretację Art Deco. Prostota romańskich budowli, nasycone barwy wiśni czy orzecha oraz naturalna, piękna faktura zachwycą miłośników południowych krajobrazów, pełnych słońca i oliwkowych gajów.

 

 

Jak urządzić wnętrze w stylu nowoczesnym?

Zdjęcie: 

Nowocześnie i stylowo

 
Otwarta przestrzeń oraz prostota wystroju to znaki rozpoznawcze współczesnych trendów. Aranżacja, w której nie czujemy się przytłoczeni przez nadmiar przedmiotów tworzy wyciszającą atmosferę, chroniącą nas przed zgiełkiem zewnętrznego świata.
 
Definicja stylu nowoczesnego jest bardzo pojemna i kryje w sobie co najmniej kilka trendów. To co je łączy to przede wszystkim dążenie do stworzenia przyjaznej przestrzeni, wyróżniającej się estetycznym, ale i funkcjonalnym designem. Dlatego też wnętrza urządzone według tych założeń pozbawione są nadmiernej ornamentyki, nieco minimalistyczne i raczej stonowane w operowaniu kolorem. Nie oznacza to jednak wcale ascetycznego chłodu i surowości. Oszczędna konwencja jest tu punktem wyjścia do poszukiwania inspiracji w art deco, barwnym stylu orientalnym czy nawet klasycznym.
 
Bez zbędnych balastów
 
Wnętrze pozbawione ciężkich mebli, dużej ilości kwiatków i pamiątek z wakacji na półkach, zyskuje optycznie na przestrzeni, a co ważniejsze jest po prostu bardziej funkcjonalne. Wygląda też czysto i harmonijnie, co skutecznie chroni przed chaosem i sprawia, że nasz dom staje się prawdziwym azylem. Współczesna aranżacja chętnie operuje klasycznymi motywami, które interpretuje w nowy, czasami zaskakujący sposób. Tradycyjne, drewniane meble łączy z nowoczesnymi materiałami, jak szkło czy aluminium. Natomiast plastik czy metal mogą przybrać formę krzeseł w stylu Ludwika XIV. Świadoma rezygnacja z przesadnej ilości detali pozwala skoncentrować się na formach i proporcjach. Nowego znaczenia nabierają powierzchnie i przestrzenie, które do tej pory nie były raczej eksponowane. Dlatego w oknach wiszą jedynie lekkie zasłonki albo rolety, a na podłogach królują małe, odsłaniające podłogę dywaniki. Minimalizm i prostota takiej stylistyki skontrastowana jest z wzorzystymi tkaninami, inspirowanymi orientem albo secesją. Takie malownicze akcenty pojawiają się w postaci narzuty na łóżko albo zasłonki w kolorze intensywnej czerwieni czy fioletu. Chociaż generalnie obowiązuje zasada powściągliwości i prostoty, można pokusić się o jakiś zwracający uwagę element, na przykład oryginalny wazon czy lustro w ozdobnej ramie z motywem florystycznym, nawiązujące do finezyjnego stylu secesyjnego.
 
Dopełnienie eleganckiego wnętrza
 
Klimat harmonii i równowagi osiągnięty zostaje dzięki odpowiedniemu doborowi mebli i sprzętów codziennego użytku. W aranżacji nastawionej na połączenie pragmatyzmu z estetyką, odgrywają one szczególną rolę. Dlatego oryginalną klamrę kompozycyjną mogą stanowić drzwi LIDO z oferty INVADO. Wykonane z wysokiej jakości okleiny dekoracyjnej, odznaczają się piękną fakturą, odwzorowującą usłojenie drzewa. Ich uniwersalną, subtelną formę uzupełniają designerskie, aluminiowe intarsje.  Do kolekcji LIDO w tym roku dołączyły kolejne modele, które z pewnością spodobają się miłośnikom industrialnych trendów. Urzekają bezpretensjonalnym wzornictwem, ale też bogactwem dekorów. Można wybierać wśród ciepłych brązów( wiśnia solido, orzech duro, olcha), subtelnych pasteli( dąb eterno, buk) albo szarości ( cedr forte, dąb szary). Można też zagustować w skrajnościach i zamówić LIDO w intensywnej czerni hebanu albo w kolorze białym.

 

ABC montażu drzwi

Mają dobrze wyglądać, ale przede wszystkim być funkcjonalne, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy montażu drzwi

 
Przed zakupem drzwi warto zastanowić się czy będziemy montować je samodzielnie, czy też zlecimy to zadanie fachowcom. Plusem opcji drugiej jest to, że zakup połączony z usługą obciążony jest niższą, 8 procentową stawką podatku VAT. Montażyści zjawią się u nas nie tylko na wykonanie końcowych prac, ale przyjadą także na pomiar, dzięki czemu mamy gwarancję uniknięcia popełnienia błędu.
 
Jak to zrobić?
Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne prace, powinniśmy rozpocząć od dokładnej lektury instrukcji. Stawianie na intuicję może się bowiem okazać zawodne. Nie przestrzegając zaleceń producenta łatwo utracić prawo do gwarancji.  - Czas na montaż drzwi przychodzi wtedy, gdy zakończymy już wszystkie grubsze prace remontowe – tynki, wylewki, kafelkowanie czy montaż podłóg. Dzięki temu unikniemy zniszczenia skrzydeł drzwiowych i ościeżnic. Warto mieć także świadomość, że temperatura w pomieszczeniu, w którym montujemy drzwi, powinna przekraczać 10 stopni Celsjusza. Wilgotność z kolei nie może być wyższa niż 60 % - podpowiada Tadeusz Boś, kierownik Działu Jakości w firmie Invado. Do montażu ościeżnicy będziemy potrzebowali młotka i wkrętarki. Niezbędny jest klej montażowy do drewna , pianka montażowa ( sugerowana dwuskładnikowa ), listwy rozporowe , kliny oraz poziomica , młotek ,wkrętak . Najpierw, w pozycji poziomej, na podłodze, przy użyciu kleju montażowego, sklejamy elementy ościeżnicy –w zależności o typu ościeżnicy montujemy kieszenie zawiasów lub obejmy i  wkręcamy zawiasy  . Tak zmontowaną ościeżnicę  musimy, na około godzinę, pozostawić do wyschnięcia. Kolejny krok to osadzenie jej w otworze drzwiowym –w otworze powinien być uwzględniony luz 15 mm na piankę montażową . Tu pomocne będą kliny i zestaw listew rozporowych. Na wysokości zawiasów dolnych , górnych zamka oraz progu , pomiędzy ościeżnicę ,a mur włożyć klocki dystansowe . Elementy pionowe ustabilizować rozporkami  regulowanymi za pomocą klinów  W tak przygotowanej ościeżnicy (sprawdzony pion i poziom ) zawieszamy skrzydło drzwiowe, sprawdzając czy dokładnie pasują. Jeśli wszystko jest w porządku,   montujemy ją na stałe do muru z zachowaniem funkcji lewa lub prawa  dozując w pozostawioną szczelinę piankę montażową  na wysokości rozpórek oraz w obu górnych narożach W pomieszczeniach narażonych na nadmierną wilgoć trzeba też pamiętać o uszczelnieniu styku ościeżnicy z podłogą. Najlepiej nadaje się do tego silikon. Ostatnim krokiem jest montaż klamki i ewentualnie zamka.

Jak dobrać klamkę do drzwi wewnętrznych?

Zdjęcie: 
Jak dobrać klamkę do drzwi wewnętrznych?
 
Jej skromny rozmiar nie zmienia faktu, że jest ważnym elementem wyposażenia wnętrza, wpływającym na jego funkcjonalność i estetykę. Drzwi wewnętrzne z właściwie dopasowaną klamką robią dobre, pierwsze wrażenie.
 
Współcześnie klamka jest stosunkowo tanim elementem w stosunku do ceny samego skrzydła drzwiowego. Kiedyś było dokładnie odwrotnie. Klamki o najróżniejszych kształtach, wzornictwie, wykonane z różnych stopów metali sprowadzano na zamówienie z bardzo odległych miejsc. Stanowiły unikalne wykończenie zarówno obiektów sakralnych, jak i świeckich. Te najbardziej wymyślne i masywne ozdabiały rezydencje zamożnych ludzi i prestiżowe budynki użyteczności publicznej. Dziś najczęściej klamki są poręczne, o prostych, zgeometryzowanych kształtach. Dużym zainteresowaniem cieszą się też klamki stylizowane na zabytkowe, które najczęściej wybierane są do wnętrz w stylu klasycznym.
 
Dekoracyjne i funkcjonalne
Nie można traktować klamki jako samodzielnie funkcjonującego elementu, który wybieramy dlatego, że sam w sobie ładnie wygląda. Powinna harmonijnie komponować się z otoczeniem. Dlatego stojąc przed wyborem właściwego modelu musimy wziąć pod uwagę, materiał z jakiego wykonane są drzwi, ich kolor, a także styl, w którym urządzone jest całe wnętrze. Generalnie warto trzymać się zasady, że im grubsze drzwi tym masywniejsza powinna być klamka. W pomieszczeniach, w których dominują tradycyjne meble możemy sobie pozwolić na stylizowaną, postarzaną klamkę w kolorze mosiądzu. Do wnętrz nowoczesnych, stawiających na prostotę i geometryczne formy wybierzmy coś skromniejszego, ale stylowego. – Nowoczesne drzwi wewnętrzne będą dobrze wyglądać w towarzystwie modelu Lizbona albo Panteon – zapewnia Adam Hucz z firmy INVADO, jednego z czołowych producentów stolarki drzwiowej w Polsce. - Geometryczna forma i ergonomiczność to ich duże zalety – dodaje A. Hucz. Dostępne są w kolorystyce chromu, brązu grafiatto czy niklu, a więc materiałów bardzo industrialnych, chętnie wykorzystywanych we współczesnych aranżacjach. Miłośnicy łagodnych, opływowych kształtów znajdą w ofercie INVADO modele Lavia i Giussy-R, również eleganckie i funkcjonalne.
 
O czym jeszcze pamiętać?
Kiedy wiemy już jak powinna wyglądać klamka, której szukamy, zwróćmy uwagę na solidność konstrukcji i ergonomiczność. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy ma być zamontowana w drzwiach, które są często otwierane i zamykane, a więc szczególnie narażone na uszkodzenia w wyniku codziennej eksploatacji. Wysokiej jakości klamki wyposażone są w sprężyny po obu stronach, dzięki czemu „nie opadają”, nawet po długim czasie. Warto też wziąć klamkę do ręki, aby sprawdzić czy komfortowo wpasowuje się w dłoń. Jeśli tak, to możemy być pewni, że będzie dobrym wyborem na lata.
***
Firma INVADO to jeden z najdynamiczniej rozwijających się producentów drzwi wewnętrznych w Polsce, autor własnej, opatentowanej technologii okleinowania, laureat prestiżowych nagród branżowych. Drzwi z oferty INVADO łączą cechy nowoczesnego i tradycyjnego designu z troską o środowisko. 
Więcej o produktach Invado na: "Producent drzwiwww.invado.pl"
 
Więcej informacji o klamkach Invado znaleźć można: http://www.invado.pl/produkty/klamki