null
     

Ceglana ściana w roli głównej

Ściany są. I najczęściej malujemy je na wybrany kolor, by przejść do “ważniejszych” elementów naszych wnętrz, podłóg, drzwi, kafli czy mebli.
A co by było, gdyby z naszej ściany uczynić gwiazdę i obsadzić ją w głównej roli wybranego wnętrza?
Podpowiadamy, co zrobić, by ściana została celebrytką w naszym M.

Klimatyczna wersja vintage lub industrial

Jeśli lubimy sielskie klimaty lub marzy nam się lekko industrialne wnętrze postawmy na ścianę pokrytą cegłą. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się zarówno w stylizowanych jak i w nowoczesnych wnętrzach. W zależności bowiem od aranżacji będzie ona przenosiła nas w wiejskie klimaty vintage lub nada wnętrzu atmosferę dawnej fabryki.

Odkrywamy urok ściany z naturalnych cegieł

Gdy mieszkamy w starych kamienicach, często wystarczy zajrzeć pod położony na ścianie tynk, by odkryć cudo w postaci pięknej starej cegły. Ceglana ściana, kiedyś ukryta, bo nie podobała się gospodarzom, teraz to skarb, który będzie stanowił o klimacie naszego M.
Skarb, który musimy wyciągnąć na światło dzienne.

Po pierwsze tynk ściągamy bardzo delikatnie, tak, by nie naruszyć znajdującej się pod nim cegły. Gdy tego dokonamy przychodzi czas na ocenę naszego znaleziska. Spomiędzy cegieł usuwamy starą zaprawę, która wymienimy potem na nową. Następnie czyścimy cegłę z kurzu i w zależności od jej stanu możemy ją również wymyć i doczyścić używając papieru ściernego.

Gdy tego dokonamy, wypełniamy fugi nową zaprawą, czyścimy cegły po fugowaniu, by usunąć resztki zaprawy, a na zakończenie gruntujemy całość. I cieszymy się odzyskanym skarbem.

Jeśli macie ochotę na nadanie cegle innego koloru, po prostu ją na koniec pomalujcie.

ceglana ściana
Odkrywamy naturalną cegłę

Tworzymy od nowa to, co klimatyczne

Czy w bloku, w którym mamy kartonowo-gipsowe ściany lub beton pokryty tynkiem uzyskanie takiego efektu jest możliwe? Naturalnie. Z pomocą przychodzą nam producenci płytek cegłopodobnych, dzięki którym spełnimy nasze marzenie.

Taka płytka jest cienka ( nie jest gruba jak standardowa cegła) i łatwa w montażu. Możemy wybierać wśród różnych wzorów, z teksturą do złudzenia przypominającą naturalny materiał. Różne kolory i wymiary pozwolą nam stworzyć ścianę, która zachwyci swoim wyglądem i będzie trwałym rozwiązaniem na lata.

Ułożenie płytek cegłopodobnych nie jest trudne. Wybraną ścianę oczyszczamy i zarysowujemy, dzięki czemu klej będzie miął lepszą przyczepność . Konieczne jest również jej zagruntowanie. Klejenie rozpoczynamy od dołu, a jeśli zachodzi taka potrzeba to od narożnika. Po zakończeniu ułożone płytki impregnujemy.

Zanim przystąpicie do prac dopytajcie się o szczegółową instrukcję ich układania lub zatrudnijcie do tego fachowca.

ceglana ściana
Piękna ściana z płytek cegłopodobnych w zestawieniu ze szklanymi drzwiami Amber.
Czyż nie wyglądają zjawiskowo?

Cały proces nie trwa długo i możecie cieszyć się piękna ścianą, która stanowić będzie główny element dekoracyjny Waszego wnętrza.
Ceglana ściana – ot taka taka celebrytka Waszego M!