null
     

Czarne ściany w naszych wnętrzach

Czarne ściany stają się coraz bardziej popularne, a jednym z powodów sięgania po ten kolor na ścianach jest fakt, iż już jedna ściana przemalowana na czarno może zupełnie odmienić przestrzeń.

Zaczęło się od fragmentów ścian – w kuchni, pokoju dziecięcym, albo przedpokoju – wymalowanych farbą tablicową. I choć biel we wnętrzach nadal święci triumfy, coraz odważniej stosujemy ciemniejsze akcenty,
a czerń krok po kroku zdobywa we wnętrzach coraz większe przestrzenie.

czarne ściany
Invado. Drzwi Norma Decor 2

Czerń czerni nie równa

Warto zdać sobie sprawę, że czerń czerni nierówna. W zależności od zastosowanej farby: satyna, połysk czy mat, uzyskamy różny efekt czarnej ściany. Ściana o połyskującym wykończeniu optycznie przybliża, sprawiając wrażenie zmniejszonej przestrzeni. Jeśli zatem chcemy zastosować czarny akcent w niewielkim pomieszczeniu, wybierzmy mat. Można też na początek zamienić czerń na jakiś odcień szarości, by przekonać się, że to rozwiązanie będzie korzystne dla naszego wnętrza.

Z jakimi kolorami zestawiamy czerń?

Oczywiście z bielą. Jeśli więc mamy białe mieszkanie, bez obaw o aranżacyjne faux pax możemy przemalować jedną ścianę na czarno, by nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter.

Invado. Drzwi Strada

Czerń dobrze komponuje się także z drewnem. Świetnie sprawdzi się w sąsiedztwie mebli, schodów i drzwi w dębowej okleinie. Drzwi w okleinie dębowej są ponadczasowe i wpasują się w niemal każdy pomysł na urządzenie domu. Bez względu na to, czy to będzie tradycyjny, czy bardziej rozbielony odcień dębu.

Invado. Drzwi Norma Decor 2, kolor dąb

Czerń w łazience

Czarna ściana w łazience to doskonały pomysł, gdyż świetnie będzie na jej tle prezentowała się biała armatura sanitarna.
Dzięki czarnym ścianom, malowanym lub wyłożonym kafelkami, nasza łazienka zyska również na elegancji.

Invado. Drzwi Versano

Czarne ściany w kuchni?

Dlaczego nie? Czarna ściana zestawiona z jasnymi, na przykład białymi meblami kuchennymi oraz jasnymi blatami, czarna ściana w kuchni będzie wyglądała imponująco. Jeśli na dodatek na jej tle umieścimy białe drzwi, wówczas nie ma zagrożenia przytłoczenia z powodu nadmiaru ciemnego koloru.

Invado. Drzwi łamane

Czerń we wnętrzach to kolor, nad którego użyciem warto się zastanowić tak, by cała aranżacja nie przytłaczała, lecz stanowiła wyróżnik naszego wnętrza.