null
     

Do jakich pomieszczeń wybrać drzwi z przeszkleniami?

drzwi wewnętrzne

Drzwi z przeszkleniami cieszą się coraz większą popularnością. To dobre rozwiązanie, które dodaje zarówno drzwiom jak i wnętrzu lekkości. Dodatkowo, dzięki przeszkleniom, do pomieszczenia przenika więcej światła, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku, gdy jest ono niedoświetlone.

Szyba może zajmować większą część drzwi, lub stanowić tylko mały element dekoracyjny.
Dzięki różnemu stopniu przeźroczystości zapewni pełną widoczność tego, co znajduje się po drugiej stronie lub całkowitą intymność.

Gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi z przeszkleniami? Do jakich pomieszczeń je wybrać?

Pokój dziecka

Dzieci nie lubią ciemności. Bardzo często proszą o pozostawienie włączonego światła lub otwartych drzwi. Rodzice kupują małe lampeczki wpinane do kontaktów, które nieznacznie oświetlając pokój malucha mają zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen. Czasami otwierają drzwi, jednak wpada przez nie hałas dochodzący z innych pomieszczeń, co utrudnia dziecku zasypianie.

Doskonałym wyjściem z sytuacji, które rozwiązuje ten problem, jest montaż drzwi z przeszkleniami. Światło wpadające przez szyby znajdujące się w skrzydłach zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa, na którym tak mu zależy.
W zależności od preferencji wybrać możemy mniejsze lub większe przeszklenia, z całkowitą lub częściową przeźroczystością.

Drzwi wewnętrzne Orso

Szyby montowane w drzwiach Invado są bardzo bezpieczne. Zbicie ich jest prawie niemożliwe. A jeśli już do niego dojdzie, szyba rozpada się na drobne kawałki z bezpiecznymi, zaokrąglonymi krawędziami. Bez obaw zatem możemy skrzydła z przeszkleniami montować w pokojach dziecięcych.

Łazienka

Łazienka to pomieszczenie, które zapewnić ma nam poczucie intymności. Oznacza to między innymi, że nikt nie może dojrzeć, co się dzieje za drzwiami.
Czy to sprawia, że musimy rezygnować z drzwi z przeszkleniami? Zdecydowanie nie.
Zwłaszcza, jeśli łazienka nie ma okna i wymaga doświetlenia, warto skorzystać z tego rozwiązania.

drzwi wewnętrzne Salerno
Drzwi wewnętrzne Salerno

Aby zachować poczucie intymności wystarczy wybrać szybę Satinato, która z jednej strony jest matowa. Dzięki temu przepuszcza światło, lecz nie pozwala ujrzeć tego, co dzieje się w środku. To doskonałe rozwiązanie właśnie do łazienki.

Dodatkowo, dzięki przeszkleniom w drzwiach, nie trzeba za każdym razem zapalać światła wewnątrz łazienki. W zależności od wielkości wybranych przeszkleń wpada go do wnętrza wystarczająca ilość, by skorzystać z niej bez dodatkowego oświetlenia.

Palące się w łazience światło widoczne przez przeszklenia informuje również pozostałych domowników, że łazienka jest zajęta, co oznacza ?nie wchodzić?.

Kuchnia

Jeśli mamy w domu kuchnię zamykaną drzwiami to wybierzmy prowadzące do niej drzwi z przeszkleniami.

Zadaniem drzwi prowadzących do kuchni jest przede wszystkim wydzielenie tego pomieszczenia od pozostałych części mieszkania z powodu wydobywających się z niej zapachów i ewentualnych hałasów.  Nie jest konieczne odgradzanie jej pełnymi drzwiami. W tej roli doskonale sprawdzą się skrzydła z przeszkleniami.

Drzwi wewnętrzne Merano

Zapewnią izolację, jednocześnie dodając wnętrzu lekkości i przestronności.
W przypadku drzwi do kuchni zaszaleć również możemy z wersją szyby ? od nieprzeźroczystej Satinato po w pełni przeźroczystą Chinchillę.

Drzwi z przeszkleniami sprawdzają się doskonale w różnych pomieszczeniach.
Dzięki różnym modelom, zawierającym różne wielkości i ilości szyb wybrać możemy takie, które doskonale zaspokoją nasze potrzeby zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.