Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

null
     

Drzwi do pokoju dziecka – na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi do pokoju dziecka często zastanawiamy się nad wieloma ważnymi aspektami. Bezpieczeństwo, wytrzymałość, estetyka. Co jest ważniejsze? Czy da się połączyć te ważne dla nas parametry? Na co warto zwrócić uwagę, by były funkcjonalne i spełniały swoją role przez lata?

Wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości

Drzwi prowadzące do dziecięcego pokoju powinny być wytrzymałe i szczególnie odporne. Maluchy są bardzo żywe i pomysłowe, zatem drzwi muszą być przygotowane na przyjęcie podwyższonego ryzyka.

Doskonale sprawdzą się w tym przypadku modele w okleinie Eco-fornir, charakteryzujące się podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi. Oznacza to, że materiał ten będzie dobrym rozwiązaniem przy codziennej, intensywnej eksploatacji. Dodatkową cechą Eco-forniru jest odporność na zabrudzenia, które w przypadku użytkowania drzwi przez dzieci będą zdarzać się dość często. Laminat bez trudu uda się utrzymać w czystości, gdyż skrzydła można czyścić łagodnymi środkami chemicznymi bez obawy o uszkodzenie okleiny.

Jeśli zależy nam na wyglądzie drzwi przypominającym naturalne drewno, postawmy na okleinę ryflowaną. Dzięki temu, że jest ona również odporna na zabrudzenia, łatwo utrzymamy ją w czystości a dodatkowo zyskamy wyjątkowy efekt wizualny.

drzwi wewnętrzne
Drzwi wewnętrzne modułowe Linea Forte

Bezpieczeństwo i spokój

Małe dzieci czują się bezpiecznie, gdy w pokoju jest zapalone światło. Zamiast kupować lampki warto rozważyć zakup drzwi z przeszkleniami. Dzięki nim światło przenikające do wnętrza dziecięcego pokoju z innych pomieszczeń delikatnie go rozjaśni, dzięki czemu maluch poczuje się bezpieczniej.

Wybierając rodzaj szyby postawmy na szybę satinato. Dzięki temu, że jest ona matowa z jednej strony, uniemożliwia widzenie wnętrza, jednocześnie rozpraszając i zmiękczając wpadające światło.
Jeśli natomiast zależy nam na całkowitej przeźroczystości szyby postawmy na szybę chinchilla.
(Więcej o rodzajach szyb przeczytacie tutaj)

I nie musimy się obawiać, że szyba się stłucze i spowoduje tym samym zagrożenie dla naszego dziecka. Stosowane w drzwiach Invado szkło hartowane jest siedmiokrotnie odporniejsze na stłuczenia od tradycyjnego szkła. Dodatkowo, nawet w przypadku uszkodzenia, szyba rozsypie się na drobne kawałki o zaokrąglonych krawędziach, dzięki czemu nawet w tym przypadku szkło będzie bezpieczne.

Drzwi wewnętrzne płaskie Orso

Warto również wiedzieć, że drzwi wewnętrzne Invado charakteryzują się zaokrąglonymi krawędziami, co sprawia, że są bezpieczne dla domowników, zwłaszcza tych najmłodszych.

Na koniec pamiętajmy o tym, by drzwi prowadzące do pokoju dziecka były estetycznie spójne z całością wnętrza, a więc również z drzwiami prowadzącymi do pozostałych pomieszczeń.
Przy wyborze postawmy na konkretną kolekcję, w ramach której wybrać możemy różne, spójne estetycznie modele.