null
     

Drzwi do sypialni – z przeszkleniami czy bez?

drzwi wewnętrzne z przeszkleniami

Wystrój sypialni powinien sprzyjać odpoczynkowi i relaksowi. Ponieważ sen jest w życiu człowieka bardzo ważny to aranżując tę przestrzeń, warto zwrócić uwagę na każdy jej element, w tym także na drzwi.

Drzwi pełne

Sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy czuć się swobodnie. Skrzydła pełne, bez jakichkolwiek przeszkleń zapewniają nam takie właśnie pełne poczucie intymności, zatem jeśli na tym nam właśnie najbardziej zależy wybierzmy właśnie takie rozwiązanie.

Modele te sprawdzą się także w przypadku gdy nasza sypialnia sąsiaduje z salonem czy kuchnią ? wtedy warto postawić na prywatność i wydzielić granicę między strefą dzienną, a sypialnianą. Pamiętajmy też, że pełne drzwi wraz z roletami czy ciemnymi zasłonami stworzą idealne miejsce do snu, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy długo jest widno.


INVADO. Drzwi Capena Inserto

Drzwi z przeszkleniami

Jeśli zależy nam na doświetleniu sypialni wybierzmy drzwi z przeszkleniami. Jeśli dodatkowo ważna jest dla nas intymność nieprzeźroczysta szyba satinato sprawi, że nasza sypialnia jej nie straci. Dzięki przeszkleniom nasze wnętrze będzie rozjaśnione i wyda się optycznie większe niż w rzeczywistości.

Pamiętajmy jednak, że nie każdy będzie się czuł swobodnie, mając świadomość przeszkleń. W takim przypadku postawmy na drzwi z dużą liczbą mniejszych przeszkleń lub dokonajmy wyboru tylko jednego lub dwóch z większej liczby możliwości.

INVADO. Drzwi Gemini

Jeśli nie krępują nas przeszklenia, można pokusić się o drzwi, w których szyba stanowi większa część skrzydeł.

INVADO. Drzwi Bianco Nube

Drzwi szklane

Wydawać by się mogło, że sypialnia jest ostatnim miejscem w domu, w którym moglibyśmy zamontować szklane drzwi. Nic bardziej mylnego. Szklane drzwi świetnie pasują do nowoczesnych, loftowych aranżacji i nie musimy rezygnować z takiego wyboru, jeśli bardzo nam na nim zależy.

Dzięki użytej w szklanych drzwiach Amber od Invado mlecznej szybie skrzydła te w pełni oddzielą pomieszczenie, zapewniając tak potrzebne w sypialni poczucie intymności

INVADO. Szklane drzwi Amber