null
     

Drzwi płaskie a drzwi modułowe

Wybierając drzwi wewnętrzne warto znać podstawowe związane z nimi podziały tak, by podjąć najlepszą z możliwych decyzję opartą na wiedzy. Bo drzwi to nie tylko to, co widzimy gołym okiem, to także , a może przede wszystkim to, w jaki sposób są zbudowane.

Dzisiaj przyjrzymy się najbardziej popularnym rodzajom drzwi: płaskim i modułowym, by odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: drzwi płaskie czy modułowe? 

Drzwi modułowe

Drzwi modułowe to inaczej drzwi ramowe. Cechuje je masywna konstrukcja ramy, co gwarantuje dużą wytrzymałość i stabilność skrzydła.

Konstrukcję tego typu drzwi stanowią 2 pionowe ramiaki, poprzeczka górna oraz dolna. Wypełnienie skrzydła natomiast płycina lub szyby o grubości 4 mm. Przykładem takich skrzydeł modułowych od Invado jest np. kolekcja Vinadio która idealnie łączy w sobie klasykę z nowoczesnością.

Invado. Drzwi Vinadio

W drzwiach tych szyby i inne wypełnienia nie są montowane za pomocą listwy przyszybowej, lecz jednocześnie z elementami konstrukcji drzwi, co znacznie poprawia ich stabilność.

Ze względu na swoją konstrukcję drzwi modułowe są droższe niż drzwi płaskie.

W ofercie INVADO można znaleźć aż 25 kolekcji drzwi modułowych o różnych wzorach i kolorach.

Drzwi płaskie

Drzwi płaskie to drzwi dużo lżejsze, ale także tańsze. Konstrukcję drzwi płaskich stanowi ramiak wykonany z reguły z płyty MDF. Wypełnienie to ?plaster miodu? lub płyta wiórowo-otworowa. Z kolei rama wraz z wypełnieniem oklejona jest obustronnie płytą HDF o grubości 3 mm oraz okleiną dekoracyjną. Do montażu wypełnień w tych modelach stosowane są listwy przyszybowe o różnych profilach. Obecnie INVADO posiada 14 kolekcji drzwi płaskich w różnych wzorach i kolorach.

Invado. Drzwi Merano

I tu i tu

Zarówno drzwi modułowe, jak i płaskie Invado to drzwi wysokiej jakości. Można zakupić je z ościeżnicami regulowanymi oraz w każdym rodzaju okucia. Mają także zaokrąglone krawędzie, które sprawiają, że są trwałe i w pełni bezpieczne dla użytkowników. Przy czym drzwi modułowe są dostępne również w wersji bezprzylgowej oraz jako modele przesuwne, skrzydła płaskie natomiast jako przesuwne i łamane.