null
     

Drzwi wewnętrzne jasne czy ciemne

Jednym z podstawowych wyborów, które stoją przed nami w momencie zakupu drzwi, jest podjęcie decyzji o ich kolorze, a konkretnie tej związanej z nasyceniem barwy. Po podjęciu tej decyzji przyjdzie pora na dobranie właściwego koloru, ale najpierw musimy zmierzyć się z pierwotnym pytaniem: jasne czy ciemne?

Na początku zastanówmy się nad stylem swojego domu, odpowiadając na pytanie, w jakim wnętrzu czujemy się najlepiej.
Chcąc przekonać się, jak wielkie znaczenie ma kolor, wystarczy spojrzeć na ten sam model drzwi w różnych okleinach. Czasem trudno uwierzyć, że wciąż mamy przed sobą to samo skrzydło. Warto też znać kilka zasad, dzięki którym unikniemy aranżacyjnego faux pas.

Jasne drzwi wewnętrzne

Pierwsza zasada aranżacji wnętrz mówi, że do małych przestrzeni lepsze będą drzwi w jaśniejszym kolorze. Drzwi białe, ale też w okleinie cedr forte, coimbra, dąb szary, śnieżny, czy retro. Ten ostatni, wbrew nazwie, dobrze wygląda nie tylko we wnętrzach stylizowanych na postarzane, ale także w nowoczesnych aranżacjach, którym nadaje ciekawego, wzorniczego szlifu, przełamując nowoczesny chłód.

INVADO. Drzwi Livata

Jasne drzwi wewnętrzne to doskonały element tonujący wnętrze. Świetnie sprawdzą się w tych w stylu skandynawskim czy modnym ostatnio scandi-boho. We wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych.

INVADO. Drzwi Bianco Neve

Jasne kolory drzwi warto stosować również wtedy, gdy poza nimi w pomieszczeniu dominują nasycone barwy. Wówczas drzwi są akcentem wprowadzającym wrażenie harmonii i spójności.

Ciemne drzwi wewnętrzne

Drzwi w ciemnej okleinie są ciekawym akcentem aranżacyjnym, mocno zaznaczającym swoją obecność zwłaszcza wtedy, gdy pozostała część wnętrza urządzona jest w jaśniejszych kolorach.

INVADO. Drzwi Imperia

Ciemne drzwi wewnętrzne nadają wnętrzom powagi, dlatego dobrze sprawdzają się w aranżacjach gabinetowych,  czy w stylu klasycznym. Aby przy użyciu ciemnych drzwi zaaranżować wnętrze nowoczesne, zestawmy je z bielą lub pastelami.

Drzwi wewnętrzne Libra
INVADO. Drzwi Libra