null
     

Drzwi zamykane na magnes

Dzięki nowym technologiom nasze wnętrza zyskują rozwiązania, które nie tylko są trwalsze czy bardziej estetyczne, lecz również są cichsze w porównaniu z tymi, które używane były do tej pory.
Tak właśnie dzieje się w przypadku zamka magnetycznego.

Jak działa zamek magnetyczny w drzwiach?

Zamek magnetyczny działa na zasadzie wzajemnego przyciągania się magnesów. Magnesy umieszczone są w zapadce zamka znajdującej się w skrzydle oraz w zaczepie, który jest zamontowany w ościeżnicy.
Dzięki przyciąganiu magnesów drzwi wystarczy delikatnie pchnąć, a one cicho i płynnie docisną się do uszczelki drzwiowej.

Co nam daje zamek magnetyczny w drzwiach?

Po pierwsze nasze drzwi zamykają się zdecydowanie ciszej. Doskonale znany nam trzask towarzyszący standardowemu domykaniu drzwi, nie mówiąc już o trzaskaniu, odchodzi w zapomnienie. Zatem jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy w swoim domu pragną przede wszystkim spokoju.

Po drugie zamki magnetyczne Invado charakteryzują się większą żywotnością niż standardowe zamknięcia. Dzięki użyciu magnesów zamiast wielu części obecnych w zamkach mechanicznych jest to rozwiązanie praktycznie bezawaryjne.

Po trzecie zamek ten doskonale sprasowuje się z coraz częściej wybieranymi drzwiami bez przylgowymi. Dzięki niemu tworzy się jednolita płaszczyzna, niemożliwa do uzyskania przy standardowym zamknięciu.

Zamek magnetyczny to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w naszym domowym zaciszu, zatem warto wziąć je pod rozwagę podczas wyboru drzwi wewnętrznych do naszego M.