null
     

Jak dzięki wystrojowi rozjaśnić i optycznie powiększyć pomieszczenie?

O tym, że w pomieszczeniach pełnych miękkiego światła zdecydowanie lepiej nam się funkcjonuje, nikogo nie trzeba przekonywać. Dodatkowo jaśniejsze wnętrza wydają się większe, dlatego warto wpuszczać do naszego mieszkania jak najwięcej światła i dobrze nim gospodarować. Zatem, jak rozjaśnić wnętrze?

Kolory

Jedną z podstawowych zasad przy rozjaśnianiu wnętrza jest kolor. Warto postawić na jasne barwy ścian. Podczas ich dobierania nie musisz ograniczać się do czystej bieli. Delikatne i ciepłe szarości oraz beże sprawdzą się w tej roli równie dobrze. Ciekawym trickiem jest też pomalowanie sufitu na nieco ciemniejszy odcień, dzięki czemu jasne ściany w pokoju optycznie się ?poszerzą?. Odpowiednie dobranie barwy sufitu do całości wystroju da niespodziewany, designerski efekt.

   

Drzwi i okna

Drzwi i okna to te elementy wyposażenia, od których w dużym stopniu zależy ilość światła we wnętrzu. Jeśli chcesz, aby do pokoju przedostawało się jak najwięcej światła, zrezygnuj z zasłaniania okien ciężkimi firanami i zasłonami. Wybierz te cieńsze, a jeśli nie będziesz czuć skrępowania, w ogóle zrezygnuj z przysłaniania szyb.

Aneks czy osobna kuchnia

Postaw na drzwi szklane lub z licznymi przeszkleniami. Czym się one różnią?
Drzwi szklane, jak te z kolekcji Amber, w całości, poza okuciami, wykonane są z tafli szkła.
Drzwi z przeszkleniami mają ramiak, w który wstawiona jest określona liczba przeszkleń. Tak jak drzwi Fossano, które łączą w sobie klasykę z nowoczesnym twistem, dzięki drewnianym i szklanym powierzchniom ? tłumaczy Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado.


W ramach każdej kolekcji znajdziemy drzwi ze zróżnicowaną liczbą szyb, dlatego bez problemu można dobrać model dla siebie idealny. Drzwi szklane z kolekcji Amber wykonane są z hartowanego szkła o grubości 8 mm, a zdobienia powstają metodą sitodruku i graweru, co dodaje im wyjątkowego charakteru. Spokojnie można zamontować je także w domu, w którym mieszkają dzieci. Szybę trudno rozbić, ale jeśli już tak się stanie, rozbije się na drobne kawałeczki o nieostrych krawędziach – dodaje A. Hucz z Invado.

W dodatkach siła

Wszelkie transparentne dodatki będą idealnym rozwiązaniem dla rozjaśnianego przez nas wnętrza. Szklany żyrandol, lustrzana tafla na blacie biurka czy transparentne krzesła dostawione do białego stołu dodadzą wnętrzu świeżości i blasku Podobnie jak lustra. I nie chodzi tylko o ich praktyczny wymiar, ale właśnie funkcję dekoracyjną, która optycznie powiększa przestrzeń. Nie zapominajmy też o najbardziej oczywistej rzeczy, czyli samym świetle. Jeden punkt świetlny w pomieszczeniu to zdecydowanie za mało. Warto zastanowić się nad lampami stojącymi lub wiszącymi w kilku miejscach oraz sznurami mniejszych lampek, które dodatkowo stworzą niepowtarzalny klimat.