null
     

Jaką ościeżnicę wybrać?

Wybór odpowiedniej ościeżnicy zdecydowanie ułatwi nam prace związane z montażem drzwi oraz będzie się wiązał z komfortem ich używania oraz estetyką. Zatem jak wybrać odpowiednią ościeżnicę?

Ościeżnica stała

Standardowo ościeżnice dopasowane są do ścian wewnętrznych o grubości 9,5 cm ? jeśli tak jest i w naszym domu możemy wybrać ościeżnicę stałą, zwaną też blokową. Jej tradycyjna konstrukcja została dopasowana właśnie do typowej grubości muru. Ościeżnicę stałą montuje się bezpośrednio w stropie, przed rozpoczęciem prac wykańczających wnętrze.

Ościeżnica stała INVADO

Ościeżnica regulowana

Jeśli w naszym ?m? mur ma inny wymiar niż standardowy, zdecydujmy się na ościeżnicę regulowaną.
Ten rodzaj ościeżnicy, dzięki swojej konstrukcji, przeznaczony jest do zastosowania wszędzie tam, gdzie mur ma nietypową grubość lub w tych pomieszczeniach, gdzie ściany nie są dobrze wypoziomowane. Pamiętać należy, że przy tym rodzaju ościeżnicy dolna granica szerokości w otworze drzwiowym wynosi 75 mm. Górnej granicy nie ma.
Ościeżnicę regulowaną, w przeciwieństwie do ościeżnicy stałej, wstawia się po zakończeniu wszystkich innych czynności.

Ościeżnica regulowana INVADO

Zabudowa ościeżnicy metalowej

Jeśli mieszkamy w starym bloku, w którym są metalowe framugi, a marzy nam się ładniejsza oprawa drzwi, nie musimy ich demontować ( co zazwyczaj wiąże się z wieloma pracami i totalnym bałaganem w domu). Lepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest wybór obudowy ościeżnicy metalowej, którą na starej framudze montuje się przy użyciu pianki montażowej. Pasują do niej do wszystkie drzwi Invado.

Niewidoczna ościeżnica Sara Pro

Na wielbicieli nowoczesnych a zarazem minimalistycznych rozwiązań czeka niewidoczna ościeżnica Sara Pro. Ościeżnica ta, dzięki temu, że jest niewidoczna gołym okiem wprowadza do wnętrz niesłychana lekkość oraz piękne wykończenie. Dzięki niej drzwi wydają się niejako wtopione w ścianę.
Niewidoczna ościeżnica Sara Pro to zdecydowanie nowa jakość  w urządzaniu wnętrz.

Niewidoczna ościeżnica Sara Pro INVADO