null
     

Jakie drzwi do salonu?

drzwi do salonu

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń, stanowiące wizytówkę domowej przestrzeni. Dlatego jego aranżacja musi być szczególnie przemyślana – zarówno pod kątem estetyki jak i funkcjonalności. Zatem, jakie drzwi do salonu? 

Zanim zaczniemy pracę nad aranżacją przestrzeni w salonie, warto zastanowić się jak chcemy spędzać w nim czas. Czy ma on pełnić funkcję wyłącznie jako miejsce do odpoczynku oraz spotkań rodziny i znajomych? A może chcemy wydzielić w salonie domowe mini biuro? Albo zależy nam na tym, aby znalazło się wygodne miejsce do spania dla gości, którzy przyjadą na dłuższe odwiedziny? Wszystkie te aspekty determinują nasze myślenie o wystroju i pozwalają wytyczyć kierunki aranżacyjne.

Wydzielony salon

Gdy wybieramy awangardowe rozwiązania aranżacyjne, dobrze jeśli również drzwi do salonu będą wkomponowane w nowoczesne formy. Tu pasować będą np. modele z nagrodzonej Złotym Medalem kolekcji Destino Unico, którą charakteryzuje odważne zestawienie kolorów, pomagające urządzić stylizowane wnętrza urzekające wyczuciem smaku. Inną propozycją są skrzydła Versano, które przyciągają uwagę designerską lekkością i wyjątkową dbałością o estetykę. Natomiast we wnętrzach klasycznych, bez wyraźnego stylu aranżacyjnego, dobrze sprawdzą się drzwi Vinadio, stanowiące neutralne tło w salonie. Skrzydła drzwiowe Fossano to zaś najlepsze uzupełnienie przestrzeni eleganckich, szykownych, w których każdy detal ma wyjątkowe znaczenie. Ich subtelna estetyka sprzyjać będą wyciszeniu i odpoczynkowi. Jeszcze innym rozwiązaniem, szczególnie dla tych, którzy cenią prywatność i chcą wydzielić strefę dzienną od strefy prywatnej, są drzwi Tamparo. Sprzyjać one będą intymności. Jeśli natomiast w salonie chcemy wydzielić część biurową i zrobić to w dyskretny sposób, przydatne będą drzwi przesuwne, które można obecnie zakupić w wielu modnych modelach. Będą one ciekawym ożywieniem wnętrza, a jednocześnie nie zdadzą biurowego charakteru przestrzeni za nimi.

Salon z kuchnią

Współcześnie niezwykle często salon połączony jest z kuchnią. Duża przestrzeń daje nie tylko ogromne możliwości aranżacyjne, ale jest też wyzwaniem. Po pierwsze pamiętajmy, aby salon był miejscem przyjaznym i przytulnym. Nawet jeśli lubimy elegancję i prostotę, można ją zaaranżować tak, że będzie sprzyjała dobrej atmosferze i odpoczynkowi. W przypadku połączonych pomieszczeń wybór drzwi jest trudniejszy. – Muszą one bowiem pasować nie tylko do salonu, ale też do wystroju kuchni, nawet jeśli będzie ona częściowo ukryta. Warto więc wybrać model drzwi do salonu, który będzie harmonizował z obiema przestrzeniami – uzupełni je, a nie zdominuje – wyjaśnia Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado. Dobrze jest więc rozważyć np. wybór szklanych drzwi Amber, dostępnych w różnym stopniu przezroczystości i rozmaitej formie zdobień. Dobrze sprawdzą się one w klasycznej codzienności, tworząc przytulne wnętrze.

Pamiętajmy, że salon jako miejsce centralne w domu czy mieszkaniu powinien być przyciągać dobrą energią i powodować, że będzie się w nim chciało spędzać rodzinny czas.

Zobacz więcej – drzwi modułowe

Zobacz więcej  – drzwi Destino Unico