null
     

Klasyka zawsze na czasie

klasyka

Niezależnie od panujących trendów, wskazujących nam kierunek aktualnie modny w aranżacji i wyposażaniu wnętrz, klasyka jest zawsze na czasie i nigdy się nie starzeje.
To rozwiązania uniwersalne, które sprawdzą się zarówno w domach z wielkim metrażem, jak i w mniejszych mieszkaniach.

Klasyczne, czyli jakie?

Masywne, ciężkie drewniane meble potrzebujące dużej przestrzeni? Wielkie stoły, tkane dywany, obrazy i ozdobne wiszące lampy? To obraz klasyki, który mamy w naszej wyobraźni. I rzeczywiście, jest to jedna z odsłon klasyki. Bo termin ten jest bardzo pojemny i mieści się w nim zarówno popularny w Polsce styl dworkowy, styl ludwikański, angielski oraz kilka rodzajów ?retro?. Wszystkie łączy fascynacja historią i estetyką zaczerpniętą z poprzednich epok.

Cechą charakterystyczną klasycznych aranżacji są szlachetne materiały, z których wykonane są elementy wyposażenia. Przede wszystkim drewno oraz aksamit czy plusz pokrywający sofy i fotele. Podkreślają one dystyngowaną, ciepłą i komfortową atmosferę wnętrza.

W kolorach dominują ciepłe brązy, głębokie butelkowe zielenie, fiolety, czerwienie czy złoto.
Dekoracje powinny być drobne i misterne, podkreślające subtelnie gustowny wystrój.

Takie wyposażenie świetnie prezentuje się w przestronnych pomieszczeniach, ale wbrew pozorom właściciele mieszkań również mogą cieszyć się magią klasycznej aranżacji.

Klasyka w mieszkaniach

Chociaż klasycyzm panował w pałacach i rezydencjach, można odtworzyć go w niewielkich mieszkaniach. W swej zmodernizowanej, nieco skromniejszej wersji, wciąż zachowuje pełną dostojeństwa elegancję.

Wzory czy dekoracje pozostają właściwie bez zmian, natomiast meble nie są już tak masywne i przytłaczające, dlatego dobrze prezentują się nawet na mniejszych przestrzeniach. Często są to elementy stylu klasycznego: żyrandol, stół, krzesła.
Tak, by nie przytłoczyć wnętrza, a nadać mu klimatu klasycznej elegancji.

Nieodłącznym elementem każdej aranżacji wnętrza są drzwi.

W klasycznych lub klasycyzujących wnętrzach doskonale odnajdą się skrzydła Domino 1 czy Larina Neve 1, których elegancki design i solidne wykonanie podkreślą tradycyjny charakter pomieszczenia.

Zawsze na czasie

Klasyka daje poczucie stabilności oraz silnej więzi z tradycją. I jest to styl, do którego się dorasta, a jego zalety często doceniają ludzie dojrzali.

A dla tych, którzy tęsknią za klasyką, lecz nie wyobrażają sobie rezygnowania z elementów nowoczesności, świetnym rozwiązaniem jest łączenie tych stylów. I właśnie z takich połączeń powstają piękne wnętrza, w indywidualnym, jedynym w swoim rodzaju stylu.