null
     

Kolorowe szkło

kolorowe szkło

Jednym z aktualnych trendów, związanych z dodatkami we wnętrzach, jest kolorowe szkło.
Wazony, lampy, dekoracje, szklanki, dzbanki wykonane ze szkła w kolorach, które przyprawić mogą o zawrót głowy, to wnętrzarski hit i must have jesieni.

Szklane dodatki w naszych wnętrzach

Szklane dodatki towarzyszą nam od bardzo dawna. Przede wszystkim, jako elementy stanowiące część składową naszych zastaw stołowych. Szklanki, kufle, karafki, dzbanki czy wazony są częścią wyposażenia naszych wnętrz. Czasowo, zachłyśnięci plastikiem, zastępowaliśmy szkło tym sztucznym materiałem, lecz nigdy nie wyparliśmy się go całkowicie.
Przeważnie króluje przeźroczysta wersja szkła. Pure, jak powiedzieliby niektórzy.
Jednak są okresy, gdy w naszym wnętrzarskim świecie przychodzi czas na barwione szkło. I tak jest właśnie teraz.

Kolorowe szkło

Zabarwione szkło nie po raz pierwszy pojawia się w naszych wnętrzach. Niektórzy z Was zapewne pamiętają design z czasów PRL, gdy w szarości codziennego dnia pojawiały się perełki barwionego na wiele kolorów szkła.
Kolorowe szkło wraca i jest to niezwykle piękny trend, który wprowadza do naszych wnętrz przedmioty niezmiernie podkreślające ich urok. 
Szkło delikatnie zabarwione, jakby muśnięte kolorem. Szkło ciemniejsze, mocno nasycone barwą. A gdzieś pomiędzy smugi, przydymienia. Wszystko to sprawia, że wnętrze uzyskuje ożywczą świeżość.
Kolorowe szkło zdecydowanie dodaje wnętrzu charakteru. Dodatkowym atutem barwionego szkła jest niesamowity efekt odbijania światła, co dodaje im kropelki magii.

Wazony, karafki, szklanki, dzbanki w kolorze stanowią piękne uzupełnienie naszych stołowych zastaw. Są nie tylko użyteczne, ale przede wszystkim niezmiernie dekoracyjne.

Kolorowe szklane klosze lamp

Lampy z kloszami z barwionego szkła świetnie wyglądają we wnętrzach zarówno w dzień, gdy są zgaszone, jak i wieczorem, czy w nocy, gdy zapala się w nich żarówka.
O każdej porze użyte w nich szkło prezentuje się doskonale, a sama lampa stanowi wyróżnik wnętrza, nieodmiennie przyciągający wzrok.
W dzień, rozprasza się w szkle światło dziennie. Nocą zaś, rozświetlona żarówka powoduje przenikanie światła na zewnątrz. Za każdym razem powoduje to inny efekt.

Barwione szkło to efektowny dodatek do wnętrz, który może pełnić funkcję jedynie ozdobną, ale również może być po prostu pięknym elementem użytkowym naszej codzienności.
Dodamy sobie tym sposobem uśmiechu i radości do naszego funkcjonowania.

PS. O kolorowych, szklanych szybach w drzwiach wewnętrznych, które równie pięknie dekorują nasze wnętrza, przeczytacie TUTAJ.