null
     

Magia naturalnego światła

Światło i jego obecność w naszych wnętrzach ma niesamowity wpływ na to, jak się w nich czujemy. Dodaje nam energii, poprawia samopoczucie, sprawia, że chce nam się chcieć. Zwłaszcza naturalne światło, światło słoneczne, które ma wpływ na proces produkcji serotoniny, zwanej hormonem szczęścia.

Moc naturalnego światła odczuwamy szczególnie w momencie, gdy nastają słoneczne dni, gdy kończy się zima, a nadchodzi wiosna. Gdy wydłuża się dzień i coraz więcej słońca wpada do naszych wnętrz. Wtedy budzimy się z zimowego snu, dostajemy zastrzyk energii, poprawia nam się nastrój i wraca chęć do działania.

Światło słoneczne jest niezmiernie ważne dla naszego funkcjonowania zatem sprawmy, by było go w naszych wnętrzach jak najwięcej. Jak najwięcej naturalnego światła. Magia światła będzie wówczas działała również na nas.

Duże przeszklenia

Jednym ze sposobów na obecność dużej ilości dziennego światła w naszych wnętrzach jest stosowanie dużych przeszkleń.

Jeśli mamy na to wpływ, na etapie projektowania zdecydujmy o wielkości okien. Ich ilość oraz wielkość ma podstawowy wpływ na późniejszą ilość naturalnego światła w naszym domu.
Im większą przestrzeń zajmują, im ich więcej, tym więcej później tak ważnego dla nas światła.

Magia światła w salonie
Duże okna, zajmujące całą ścianę

Nagie okna

Dodatkowo, jeśli chcemy, by na drodze światła nie stały żadne przeszkody, nie zawieszajmy w oknach grubo tkanych firan, które będą stanowiły zaporę dla przenikających do wnętrza promieni słonecznych. Postawmy na okna bez firan.

Magia światła w kuchni
Jeśli chcemy, by światła było więcej, nie zawieszajmy na oknach firan.

W pomieszczeniach, w których zasłanianie okien jest nam potrzebne, jak choćby w sypialni, postawmy na rolety bądź zasłony, które w dzień można całkowicie zwinąć bądź przesunąć, tak aby odsłonić drogę naturalnemu światłu.

Magia światła w sypialni
W sypialni postaw na zasłony i żaluzje, które łatwo jest odsłonić.

Drzwi z przeszkleniami

Jeśli nasze wnętrza potrzebują doświetlenia, gdyż okna nie są zbyt duże lub mieszkanie wychodzi na stronę świata, która z reguły dostarcza mniej naturalnego światła, wybierzmy drzwi z przeszkleniami. Dzięki nim do wnętrza przeniknie więcej światła, a wnętrze zyska na lekkości i przestronności. To magia światła.

Wybór drzwi z przeszkleniami jest bardzo duży, od drzwi z dużą szklaną szybą po skrzydła z niewielkimi szklanymi wstawkami. Wybór, jak zawsze, zależy tylko od nas.

Duże przeszklenia
Drzwi wewnętrzne modułowe D’Artagnan

Drzwi wewnętrzne D?Artagnan, których elementem wyróżniającym jest duża, centralnie umieszczona szyba, dostarczą pomieszczeniom najwięcej światła.
A dzięki szybie Satinato ukryjemy to, co znajduje się za drzwiami, dzięki czemu możemy je wstawić nawet w sypialni.

Duże przeszklenia w drzwiach
Drzwi wewnętrzne modułowe Vinadio

Drzwi wewnętrzne Vinadio, dzięki dzielonej przestrzeni skrzydła, umożliwiają dokonanie wyboru i wstawienie jednej lub dwóch dużych szyb, w zależności od naszych potrzeb i upodobań.

Vinadio 2
Vinadio 3

Możemy również wybrać drzwi z delikatnymi przeszkleniami, które będą jedynie elementem dekoracyjnym i estetycznym.

Delikatne przeszklenia w drzwiach
Drzwi wewnętrzne modułoweTamparo

Naturalne światło jest bardzo ważnym elementem mającym wpływ na nasze codzienne samopoczucie, zatem warto zwrócić uwagę na te aspekty projektowania naszej życiowej przestrzeni, które spowodują, że będzie go w naszych wnętrzach jak najwięcej.

A tym samym zwiększy się nasza szansa na szczęście. To magia światła właśnie!