null
     

Mieszkanie w męskim stylu

w męskim stylu

W męskim stylu? Czy wnętrze może mieć płeć?
Zdecydowanie tak, w końcu bez problemu jesteśmy w stanie dostrzec różnice w aranżacjach typowo kobiecych i męskich. Przestrzeń stworzona z myślą o określonym stylu życia potrafi być naprawdę oryginalna i ciekawa.

Mieszkanie mężczyzny to nie tylko miejsce, w którym śpi, spędza czas, przygotowuje posiłki. To jego terytorium. Chcąc podkreślić jego autonomię, warto postawić na typowo męską aranżację. Najczęściej inspiracją dla tego typu wnętrz stają się styl loftowy lub nowoczesny, obydwa raczej oszczędne w środkach wyrazu, za to bardzo wyraziste i uporządkowane.

Szkło i beton

O ile kobiety są skłonne do kupowania niekoniecznie funkcjonalnych, za to pięknych przedmiotów, o tyle mężczyźni zwykle stawiają na jakość wykonania i aspekty użytkowe. Ważne będą zatem solidne materiały takie, jak drewno, kamień, szkło. Doskonale wpisują się one w styl loftowy czy też industrialny. Odważnym rozwiązaniem, wprost stworzonym do mieszkania singla, są drzwi z dużymi przeszkleniami lub całe szklane. Nie zapewniają takiej prywatności, jak pełne, drewniane skrzydła drzwiowe, ale wpuszczają do pomieszczenia dodatkowe światło i stanowią efektowny element aranżacji. – Drzwi szklane są bardzo solidne – mówi Adam Hucz z firmy Invado. – Wykonane ze szkła hartowanego wykazują 7-krotnie wyższą odporność na uszkodzenia niż zwykłe szkło. Nawet, jeśli w wyniku silnego uderzenia ostrym narzędziem dojdzie do stłuczenia szyby, to rozsypie się ona na drobne kawałki o obłych krawędziach. Kolekcja drzwi szklanych Amber firmy Invado to częsty wybór w przypadku nowoczesnych wnętrz – dodaje.

Ascetyczne, ale komfortowe

Barwy w męskim stylu aranżacji są raczej monochromatyczne i oscylują wokół szarości, bieli i czerni. Można je przełamać jednym, intensywnym kolorem, np. czerwienią lub pomarańczem, pamiętając jednak o konsekwencji. Ciekawym pomysłem na wykończenie ścian jest położenie tzw. betonu ozdobnego. Nie należy jednak przesadzać, jedna duża powierzchnia pokryta tego typu materiałem w zupełności wystarczy. Surowość wnętrza podkreśli odpowiednie oświetlenie, np. modne w ostatnim czasie lampy w postaci odkrytych żarówek i poskręcanych kabli. Choć w typowo męskim mieszkaniu w oknach raczej nie zawisną firanki, to ich dekoracja jest ważna. Można postawić na żaluzje, rolety lub ciężkie, grube zasłony, które pozwolą ograniczyć ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Meble powinny mieć nowoczesną, minimalistyczną formę. Zwykle spotykamy geometryczne, zamknięte bryły, które mają raczej ukrywać niż eksponować swoją zawartość. Skórzana sofa, wygodny fotel, lakierowane lub drewniane powierzchnie, niezbędne minimum.

Przestrzeń spersonalizowana w męskim stylu

Czy jest tu miejsce na dodatki i dekoracje? Wystarczy kilka umiejętnie dobranych detali lub po prostu przedmioty związane z hobby lub uprawianym sportem. W typowo męskim mieszkaniu nie może zabraknąć strefy rozrywki. Czy będzie to miejsce do gry na konsoli, a może perkusja lub domowa siłownia? Wszystko zależy od właściciela. Najważniejsze, aby w swoich czterech kątach czuł się dobrze.

Zobacz drzwi szklane Amber

Zobacz drzwi Fossano