null
     

Obłe i falujące

W każdym sezonie pojawia się kilka trendów wnętrzarskich. Jedne zagoszczą w naszych domach i mieszkaniach na której, inne na dłużej, a jeszcze inne zostają z nami na zawsze.
Jak będzie tym razem z jednym z wnętrzarskich trendów roku 2020, czyli z krągłościami?

Żegnamy kanciaste o kwadratowe

W tym sezonie żegnamy to, co sztywne i kanciaste, a witamy obłe, faliste i krągłe.
Najbardziej widać to w przypadku mebli, gdzie kanciaste krawędzie zastępowane są łagodnymi krągłymi wykończeniami. Sofy i fotele z obłymi kształtami, stoliki i ławy z delikatnymi liniami brzegowymi, zaokrąglone komody i szafy.

Zastąpienie ostrych linii i kątów prostych zaoblonymi wykończeniami sprawia, że wnętrza staja się bardziej miękkie, a co za tym idzie przytulniejsze. Fotele i kanapy o krągłych kształtach nadają wnętrzu elegancji w stylu retro, bo też i trend ten nawiązuje do aranżacji z lat 70-tych XX wieku i stylu Art Deco.

Obłe dodatki

Nie tylko meble zyskują faliste kształty. Również w dodatkach zaczyna dominować zaokrąglony kształt. W modnych łazienkach 2020 królują owalne lub okrągłe lustra.

Najmodniejsze lampy to te z kloszem w kształcie kuli.

Na ścianach zaś królować będą grafiki z falistymi liniami lub kołami.

Czy trend ten pozostanie z nami na dłużej? Czy zagości w naszych domach i mieszkaniach?
Być może będzie to jeden stolik, być może obraz zawieszony na ścianie, a może fotel z owalnym oparciem. Każdy z tych elementów wprowadzi do naszych wnętrz element miękkości, który uczyni je bardziej przytulnym. A przecież o to chodzi!