null
     

Rozjaśniamy nasze wnętrza

szklane drzwi

Weszliśmy w ten moment roku, gdy zaczyna nam brakować światła. Zdecydowanie krótsze dni, mroczne poranki i ciemne wieczory. W dzień również słońce operuje na innym poziomie, niż w innych porach roku. Bezcennego dziennego światła jest coraz mniej, a bez niego czujemy się zdecydowanie gorzej.

Warto więc zadbać o to, by rozświetlić i doświetlić swoje wnętrza. Jak to zrobić?

Po pierwsze biel

Aranżacje z bielą w roli głównej potrafią skutecznie rozjaśnić przestrzeń i dodatkowo optycznie ją powiększyć. Kolorami uzupełniającymi mogą stać się pastelowe błękity, delikatne róże czy przydymione szarości. W takim jasnym wnętrzu warto postawić na jeden mocniejszy kolorystyczny akcent, może stać się nim np. ciemniejsza, kontrastująca podłoga.

białe drzwi
Rozjaśnione wnętrze z białymi drzwiami LAGO

Jeśli wnętrze w całości utrzymane w  jasnej kolorystyce jest dla nas zbyt monotonne, wprowadźmy kilka kolorystycznych akcentów. Aby efekt rozświetlenia nadal był widoczny zestawmy naszą biel z wszelkimi odcieniami żółci, pomarańczy i ciepłych brązów. W ten sposób, oprócz efektu rozświetlenia, uzyskamy też efekt ocieplenia naszych pomieszczeń.

Można w ten sposób pomalować pojedynczą ścianę lub wybrać takie zasłony, kapy czy dekoracje. Efekt rozjaśnienia uzyskamy również dzięki wykorzystaniu bogactwa tonacji jednej barwy. Na przykład żółte dodatki możemy wprowadzić w skali od piaskowych po słoneczne.

Rozjaśnione i ocieplone wnętrze z drzwiami TAMPARO

Pamiętajmy również o różnych materiałach stanowiących powierzchnię naszych mebli. Błyszczące odbijają światło bardziej niż matowe, więc ich rola w rozświetlaniu wnętrza będzie większa.

Również sama biel ma wiele różnych odcieni. Biel matowa, lekko perłowa, kość słoniowa czy ecru. Biel ma różne swoje interesujące odmiany, które również możemy ze sobą zestawiać, tym samym uzyskując fantastyczną grę kolorów.

Po drugie szkło

Z pomocą szkła możemy rozjaśnić i powiększyć każde, nawet najmniejsze wnętrze. Dobrze sprawdzą się lustra i połyskliwe, odbijające światło dekoracje z kryształu.

Bardzo prostym sposobem na efektywne rozświetlenie pomieszczenia są również drzwi z dużą powierzchnią przeszklenia. Stanowią dobry wybór nie tylko jesienią, bo ich rola nie kończy się na doświetlaniu ciemnych przestrzeni. Nowoczesne technologie wytwarzania szyb i znajdujących się na nich wzorów, pozwalają modelować natężenie oraz ciepło przenikających przez nie promieni. Możliwości jest sporo. Duża, matowa szyba subtelnie rozprasza światło, co sprzyja kreowaniu relaksującej, komfortowej atmosfery.

Szklane drzwi AMBER

Szkło ornamentowe natomiast umożliwia grę promieni słonecznych, modelowanych przez przenoszenie lub odbijanie światła.

jak rozświetlić wnętrze
Drzwi AMBER z szybą z ornamentem

Szklane drzwi są nie tylko elementem umożliwiającym doświetlenie wnętrza. Stanowią również jego estetyczny wyróżnik.

Światło ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie, warto więc zadbać o to, by było go w naszych wnętrzach jak najwięcej.