null
     

Ściany w kolorze

Jednym z najprostszych, a zarazem bardzo widocznych sposobów na zmianę we wnętrzu jest przemalowanie ścian. Czasami wystarczy tylko zmienić ich kolor, by nasze M zyskało całkiem inny klimat.

Wybierz jedną

Jeśli w Twoim mieszkaniu króluje klasyczna jasna baza, to umożliwia ona bezbolesne metamorfozy. Wystarczy przemalować jedną ścianę, by odmienić wnętrze. Wybór jednej ściany jest najbardziej wskazany w momencie, gdy marzy nam się mocny, wyrazisty kolor. Pomalowanie nim całego pomieszczenia byłoby zbyt przytłaczające. Jednak, gdy położymy go na jednej, wybranej przez nas płaszczyźnie, stanie się on świetnym wyróżnikiem naszego wnętrza, bez wrażenia nadmiaru.

Od szarości do czerni

Szarości czy czerń, na które pomalujemy jedną ze ścian wybranego przez nas domowego pomieszczenia, ucieszą oko wielbicieli monochromatycznych wnętrzarskich rozwiązań. Kolory te doskonale współgrają bowiem z bielą, przełamując zarazem jej czasami nieco monotonny charakter. Zatem jeśli mamy wnętrza większości w szarościach i bielach, postawienie na dodatkowy mocny akcent w postaci szarej czy czarnej ściany doskonale je ożywi i nada im charakteru.

szarość i biel
INVADO. Drzwi Versano
INVADo. Drzwi Strada

A może zieleń?

Zieleń to kolor, który kojarzy się przede wszystkim z życiem, harmonią oraz bliskim kontaktem z naturą. Wprowadzona do wnętrz ma bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie. Badania prowadzone nad wpływem kolorów na ludzką psychikę pokazują, że przebywanie w otoczeniu koloru zielonego uspokaja, odstresowane i działa relaksująco. Dlaczego zatem, skoro kolor ten ma taki zbawienny wpływ na to, jak się czujemy, nie zafundować sobie takiego kojącego aspektu w postaci jednej ze ścian wybranego pomieszczenia?

INVADO. Drzwi Torino

A gdy dorzucimy do tego żywe rośliny efekt będzie jeszcze lepszy :-).

Trochę nieba

Jeśli nie przepadacie za zielenią, a zależy Wam na wprowadzeniu do wnętrza kojącego nastroju, wybierzcie kolor niebieski. To barwa, która działa uspokajająco, sprzyja relaksowi, pomaga zredukować stres i zwalczyć bezsenność. To również kolor, który koi nerwy i zwiększa zdolność koncentracji.

Sprawdzi się zatem doskonale nie tylko w salonie, lecz również w sypialni czy pokoju przeznaczonym do pracy.

INVADO. Drzwi Bianco Nube

Dokonując wyboru koloru, na który pomalujecie wybraną ścianę sprawdźcie, jaki ma on wpływ na naszą psychikę i zastanówcie się, czy właśnie o taki efekt Wam chodzi.

I działajcie bez obaw.
Jeśli nie będzie Wam się podobało, lub okaże się, że w obecności tego koloru czujecie się nie za dobrze, zawsze możecie go zmienić.

W końcu to tylko jednak ściana!