null
     

Więcej energii we wnętrzu…i w nas

To, czym się otaczamy, ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Kształty, zapachy, a przede wszystkim kolory, oddziałują na nas i zmieniając je, możemy również zmienić to, jak się czujemy w ich otoczeniu.

Jeśli brakuje nam energii, radości, żywotności i optymizmu otoczmy się kolorem, który pobudzi nasze pokłady energetyczne i sprawi, że więcej optymistycznych myśli zagości w naszej głowie.

Pomarańcz – kolor optymizmu i energii

Pomarańcz ? bo o nim dzisiaj będzie mowa – to ciepła barwa powstająca z połączenia żółci i czerwieni. To kolor wypełniony pozytywną energią, radosny, świeży i soczysty. Przywodzi na myśl ciepłe letnie miesiące, gorące słońce, pełne soku i witamin ożywcze pomarańcze.

Kolor pomarańczowy to symbol optymistycznego nastawienia do życia. Pobudza do działania i kreatywności. Dodatkowo barwa ta sprzyja pogodnym myślom i wzmacnia poczucie własnej wartości.

Nic tylko otaczać się tym kolorem, by choć trochę przejąć płynącą z niego energię i siłę.

Pomarańczowy we wnętrzu

Pomarańcz we wnętrzach nie jest kolorem łatwym. Co prawda nie przytłacza tak, jak potrafi to robić czerwień, lecz należy uważać z doborem jego odcienia i ilością we wnętrzu. 
Im więcej w pomarańczu czerwieni, tym bardziej robi się on agresywny i przytłaczający, im jej mniej, a więcej żółci, tym bardziej radosny, ciepły i optymistyczny się staje. Zatem, jeśli zależy nam na pozytywnym efekcie, powinniśmy trzymać się tej drugiej wersji.

By uniknąć zalania jednym kolorem postawmy na dodatki. Rolety, abażury, poduszki, narzuty, które wprowadzą element ożywienia do wnętrza, bez efektu przeładowania czy przytłoczenia.

Invado. Drzwi Tamparo

Kolor pomarańczowy doskonale wkomponowuje się w przestrzenie z bielą, brązem, niebieskim czy zielenią. To kolory spokojne, tonujące, kolory natury, które dobrze kontrastują z pobudzającą barwą pomarańczy.

Pomarańczowe ściany

Pomarańcz na ścianach? Czemu nie. Tylko z umiarem, by nie był meczący. Za dużo jednego, intensywnego koloru może wywrzeć efekt przeciwny do zamierzonego.
Najlepszym wyjściem jest wybór jednej ściany, która przybierze tę barwę. Jako baza posłużyć mogą biele czy szarości, które stonują tryskającą z pomarańczu energię.

Pomarańczowe drzwi?

Pomarańczowe akcenty, dzięki kolekcji Destino Unico, mogą pojawić się również na drzwiach.
Destino Unico to skrzydła, które przyciągają wzrok swoją nowoczesnością i odważnymi kolorami, wśród których jest również energetyczny i żywiołowy pomarańcz.
Szklane szyby umieszczone w drzwiach dodają wnętrzu wyrazistości, a dzięki przepuszczaniu światła dodatkowo tworzą jego wyjątkowy nastrój.

INVADO. Drzwi Destino Unico

Pomarańcz to kolor życia i działania. Nie bójmy się wprowadzać go do naszego otoczenia.
I czerpmy z jego energii to, co dla nas najlepsze ? radość, uśmiech, optymizm i kreatywność.