null
     

Wiosenne metamorfozy wnętrz

metamorfozy wnętrz

Wiosna to idealny czas, by dokonać metamorfozy wnętrz i nadać im nowe życie. Przy czym nie trzeba wydawać fortuny, by to zrobić.  

Kolekcja drzwi modułowych Livata drzwi łączy w sobie to, co najlepsze: atrakcyjny dizajn, wysokiej klasy jakość, nowoczesność i uniwersalizm. Projektantom Invado udało się stworzyć drzwi, które sprawdzą się w każdym wnętrzu, będąc doskonałym tłem dla wyszukanych mebli czy dodatków, a przy tym nie przytłaczające pomieszczenia. Dzięki temu, że kolekcje tworzą skrzydła z przeszkleniami (w zróżnicowanym zakresie) oraz pełne, bez problemu dopasujemy je do funkcjonalności poszczególnych domowych pomieszczeń.

Jak wszystkie modele od Invado, cechuje je unikatowa metoda okleinowania, polegająca na łączeniu okleiny poza krawędzią przylgi. Zwiększa to trwałość drzwi i zabezpiecza przed rozwarstwianiem materiału. Drzwi wewnętrzne Invado jako jedyne na rynku posiadają zaokrąglone krawędzie, bezpieczne dla rąk dorosłych i dzieci.

Kolor ścian

Jeśli zdecydujemy się na wymianę drzwi, warto także, podczas metamorfozy wnętrz, pokusić się o nowy kolor ścian, choćby fragmentów. Taka zmiana z pewnością zostanie zauważona, a przede wszystkim doda mieszkaniu nowej jakości i blasku. W ostatnim czasie niezwykle modne są odcienie pastelowe, jednak kolorem roku 2017 jest zieleń. Na ścianach szczególnie elegancko wygląda zieleń oliwkowa, szmaragdowa lub miętowa, czyli kolory, które idealnie współgrają z beżami, bielą, a nawet złotem. Poza tym, że barwy te dobrze prezentują się na ścianach, pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie – relaksują i uspokajają. Ich atutem jest też to, że idealnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacjach.

Meble jak nowe

Przed ostateczną decyzją o zmianie mebli zastanówmy się, czy nie warto byłoby ich przerobić lub odnowić samemu, bez specjalistycznej ekipy i kosztowych wydatków. Podobnie jak ściany również drewniane komody, czy szafy można pomalować, poddając je w ten sposób totalnej metamorfozie. Pamiętajmy jednak, by wcześniej dokładnie je wyczyścić i oszlifować. Usuwamy zatem starą powłokę farby lub lakieru, potem polerujemy i czyścimy. Kolejny krok, to pomalowanie mebli na nowy kolor. Wybierając odcień farby weźmy pod uwagę funkcję, jaką spełniać będzie mebel oraz efekt końcowy jaki chcemy uzyskać. W tym przypadku mamy do wyboru np. farby koloryzujące, które całkowicie zmienią dotychczasowy dizajn. Dostępne są też lakiery (bezbarwne, pełnią funkcję zabezpieczającą), bejce (odświeżają powierzchnię i mogą nadać jej inny kolor, ale wymagają zastosowania lakieru) oraz farby kryjące.

Wiosenne dekoracje a metamorfozy wnętrz

Kropką nad “i” przy każdej metamorfozie mieszkania są odpowiednio dobrane detale. Dlatego przy wiosennym odświeżeniu mieszkania zwróćmy szczególną uwagę na drobne elementy dekoracyjne, które pozwolą sfinalizować proces przemian. Możemy np. zmienić zasłony i obrazy na bardziej wiosenne. Wymieńmy także poszewki na jaśkach w salonie, czy kolor kapy na wersalce. Dobrym pomysłem będzie także wyeksponowanie w domu kwiatów, albo poprzez ich dużą ilość, albo poprzez nietypowe donice czy wazony (nawet robione własnoręcznie). Poza tym mając w domu taker i materiał, możemy na nowo obić kanapę czy fotel. Pamiętajmy przy tym, że to co sami zrobimy będzie miało dodatkowy walor emocjonalny, co sprawi, że nasze mieszkanie stanie się jeszcze bardziej przytulne, ciepłe i niepowtarzalne