null
     

Wnętrza black&white

Biało-czarna aranżacja pozwala stworzyć wyrazistą przestrzeń, która dobrze współgra z dodatkami i innymi elementami wystroju. Zestawienie to będzie idealnie pasować do wnętrz, które chcemy uczynić nowoczesnymi lub zachować w minimalistycznym stylu.

Wyjątkowy duet

Bardzo często w aranżacjach black&white biel stanowi bazę, na której buduje się całą aranżację. Białe ściany stanowią wtedy tło dla czarnych elementów. Szczególnie dobrze sprawdzają się tu ciemne meble z połyskiem, które nie tylko kontrastują, ale i odbijają światło, tworząc dodatkowy efekt.

Intrygująco wygląda połączenie tych kolorów np. w meblach kuchennych, kiedy większa cześć kuchni zaaranżowana jest w bieli, a kontrapunkt stanowi jedna czarna ściana z meblami i kuchennym AGD.

Jeśli chcemy subtelnie wprowadzić ciemny kolor, warto poeksperymentować z dodatkami. Przydatne będą ramki, lampy, wazony, świeczniki, poduszki. Na białych meblach ładnie prezentować się będzie czarna porcelana czy zastawa. Możemy też pokusić się o ciemny dywan na jasnej podłodze lub wykorzystać narzutę na łóżko.

Ciekawym rozwiązaniem wpierającym dualistyczne podejście do aranżacji wnętrza jest również wybór drzwi, których design łączy te dwie kolorystyczne skrajności.

Drzwi Destino Unico, bo o nich tutaj mowa, umożliwiają dobranie nie tylko koloru okleiny, ale również koloru szklanych szybek.  Dzięki temu otrzymujemy wyróżniające się i eleganckie skrzydła, które będą doskonałym uzupełnieniem wnętrza w stylu black&white. 

Inną efektowną propozycją jest kolekcja drzwi Bianco w zestawieniu z czarną szybą Nero.

Nie bój się czerni

Ciekawym rozwiązaniem jest wyodrębnienie jednej czarnej płaszczyzny w pomieszczeniu ? np. całej czarnej ściany czy jej fragmentu  i zrobienie z niej tablicy, po której można pisać kredą. To dobry pomysł nie tylko do pokoju dziecięcego, ale też korytarza czy kuchni. Nie bójmy się takich rozwiązań. Sprawiają, że wnętrze nabiera efektu wow.

Czerń dobrze prezentuje się w aranżacji klatki schodowej ? wykorzystana na stopniach ładnie będzie komponować się z białymi poręczami czy tralkami barierki.Przenikanie się bieli i czerni to niekoniecznie tylko jednolite powierzchnie mebli, podłogi czy dodatków. Z powodzeniem można wybrać płytki w biało-czarną kratkę, poduszki i narzuty w biało ? czarne, geometryczne wzory lub czarno ? białe fotografie i plakaty na ścianach.

Siła bieli i czerni przekłada się na atmosferę i charakter wnętrza. Biel łączy klasykę i nowoczesność, i pozostanie modna, mimo zmieniających się trendów. Czerń natomiast stanowi mocny, przestrzenny akcent.