null
     

Wnętrza bliskie natury

Dom to nasze bezpieczne miejsce. Miejsce, w którym chcemy czuć się dobrze, przytulnie, komfortowo. To nasze schronienie, gdy wracamy ze świata pełnego obowiązków i niejednokrotnie stresu. Tu wypoczywamy, odzyskujemy siły, regenerujemy umysł.
Dlatego tak ważny jest sposób aranżacji naszych wnętrz.


Dla człowieka natura jest kojąca. Chyba nie ma osoby, która w otoczeniu przyrody czułaby się źle. Wręcz przeciwnie. Kolory, drewno, ziemia, rośliny, wszystko to sprawia, że czujemy się naprawdę dobrze. Jeśli zatem natura ma na nas taki zbawienny wpływ dlaczego nie wprowadzić nawiązujących do niej elementów do naszych wnętrz?

Ważne są kolory

Wybierając aranżację wnętrz inspirowaną naturą zwracamy się w kierunku kolorów jej towarzyszących. Przede wszystkim są to brązy, beże, kremy, szarości, biele, zielenie. Od nas zależy, których barw będzie więcej, a których mniej. Które będą wiodące, a które stanowić będą jedynie uzupełnienie, np. zieleń będzie jedynie w postaci znajdujących się w pomieszczeniach roślin.

INVADO. Wewnętrzne drzwi modułowe AVERSA
INVADO. Drzwi Aversa

Drewno to podstawa

Przy tworzeniu wnętrz bliskich naturze ważne jest zwrócenie uwagi na stosowane materiały; naturalne właśnie.

Jednym z podstawowych materiałów dla wnętrz inspirowanych naturą jest drewno. Po pierwsze wykorzystywane do tworzenia podłóg, po drugie oczywiście mebli. Komody, regały, stoliki, krzesła, podstawy foteli, blaty kuchenne. Wiele elementów domowego wyposażenia może być zrobionych właśnie z drewna, dzięki czemu zyskają one wiele z naturalnego look?u. Dodatkowo zyskają one ciepło i przytulność, bowiem drewno takiego właśnie klimatu wnętrzom dodaje.

INVADO. Wewnętrzne drzwi modułowe Vinadio.
INVADO. Drzwi Vinadio

Len, bawełna, wełna

Zasłony, dywaniki, narzuty, koce, poduszki, obicia sof czy foteli.We wnętrzach inspirowanych naturą wybieramy te wykonane z naturalnych materiałów, zatem królować będą tu len, bawełna bądź wełna. Wszystko w naturalnych kolorach z wzorami nawiązującymi do przyrody.

INVADO. Wewnętrzne drzwi modułowe Fossano.
INVADO. Drzwi Fossano

Dodatki

Po trzecie dodatki wszelkiego rodzaju mogą być wykonane właśnie z naturalnych materiałów:  rattanowe lampy,  drewniane ramki do obrazów czy niestandardowo wykorzystane znalezione podczas spaceru w lesie piękne korzenie czy trawy, będą dodatkowo podkreślać naturalną aranżację naszego wnętrza.

INVADO. Drzwi Larina Nube
INVADO. Drzwi Larina Nube

Naturalna aranżacja wnętrz bardzo wspiera nasze poczucie domowego ciepła i przytulności, czyniąc nasz dom przyjaznym i bezpiecznym miejscem wypoczynku. Zatem zapewne warto postawić na takie właśnie rozwiązanie w naszym domu.