null
     

Zawiasy też są ważne

Wybierając drzwi zwracamy uwagę głównie na wzór i kolor. Jeśli jednak chcemy, by drzwi dobrze i długo nam służyły, warto spojrzeć także na to, czego nie widać na pierwszy rzut oka .

Zawiasy widoczne lub nie

Zawiasy to nieodłączny element drzwi. To od nich w dużej mierze zależy czy korzystanie z drzwi będzie ciche i bezproblemowe. Zawiasami reguluje się aż trzy wymiary: wysokość drzwi, szerokość szczeliny i płaszczyznę wysunięcia skrzydła.

Kiedyś drzwi wyposażone były w dwa zawiasy. Teraz stosujemy trzy, dzięki czemu skrzydło jest mniej obciążone, a otwieranie i zamykanie drzwi bardziej komfortowe.

Kiedyś również zawiasy były widoczną częścią drzwi, dziś coraz częściej stosuje się zawiasy chowane w skrzydle. Są one tak zamontowane w ościeżnicy i skrzydle drzwi, że po ich zamknięciu nie są widoczne z żadnej strony, a znajdujące się w ofercie Invado drzwi bezprzylgowe są idealnie zlicowane z framugą.

Invado. Bezprzylgowe drzwi Domino

Takie zawiasy trudniej nasmarować czy wyregulować, ale nie są to zadania, które wykonuje się zbyt często. Natomiast znacznie łatwiej utrzymać je w czystości. Nie gromadzi się na nich kurz, jak na zawiasach tradycyjnych.

Jeśli jednak nasze drzwi wyposażone są w zawiasy widoczne, czyli zewnętrzne, pamiętajmy, by dokupić na nie specjalne nasadki, nawiązujące kolorem do zamka i klamki. Dopasowanie kolorów nie powinno być trudne. Nasadki dostępne są w kolorach: nikiel, chrom, chrom matowy i złoty.

INVADO. Nasadki na zawiasy