null
     

Ze spokojem i optymizmem w 2021 rok

Za większością z nas trudny rok. Pełen niepewności, obaw o każdy dzień i przyszłość. Niewiadoma goniła niewiadomą, często nie wiedzieliśmy, co wydarzy się za chwilę, a długoterminowe planowanie odeszło w niepamięć. Z drugiej strony to rok, który wielu z nas pokazał, że naprawdę ważne jest zdrowie, bo bez niego nic się nie da osiągnąć, że na pierwszym miejscu postawić warto najbliższych, bo to oni są z nami i wspierają w trudnych momentach. Pandemia zatrzymała nas w biegu zmuszając do przyjrzenia się naszym wartościom. I nic już nie będzie takie samo.

Spokój i optymizm

Rok 2020 już za nami. 2021 witamy z nadzieją na zmianę. I wchodzimy w niego z kolorami wybranymi przez Instytut Pantone: spokojnym, kojącym Ultimate Grey oraz pełnym optymizmu i nadziei Illuminating Yellow.

zdj. Instytut Pantone

Instytut Pantone rokrocznie typuje kolory na nadchodzący rok. Za każdym razem wybór ten poprzedzony jest szeroko zakrojonymi badaniami trendów oraz zachodzących zjawisk, również tych kulturalno-społecznych. Typowany kolor ma bowiem odpowiadać również panującym nastrojom społecznym. Dzięki tym badaniom Instytut Pantone typuje barwę, która jak najlepiej odpowiadać będzie nachodzącym 12 miesiącom.

Na 2021 rok wybrane zostały dwa kolory, zdarza się to rzadko, ale taka sytuacja miała już miejsce w 2016 roku.
Dlaczego dwa? Wybierając dwie barwy Instytutu Pantone chciał podkreślić znaczenie wspólnoty.
– Jedyną rzeczą, która stała się dla nas oczywiście zrozumiała, było pogłębienie przez pokolenia zrozumienia, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem i że to właśnie nasza więź z innymi ludźmi daje nam odwagę i nadzieję – wyjaśnia Laurie Pressman, wiceprezeska Instytutu Kolorów Pantone.*

Ultimate Gray – spokojna szarość

Według Instytutu Pantone Ultimate Gray to kolor przywodzący na myśl stabilność oraz wewnętrzną siłę. To kolor skał, kamieni, które są z nami od dawna i stanowić mogą solidną podporę.
Szarość to również kolor uniwersalny, który doskonale sprawdza się w duetach, bowiem pasuje do wielu barw.

Illuminating – optymistyczna  żółć

Illuminating to kolor przywodzący na myśl słońce, ciepło, radość letniego dnia. To optymizm i energia. Oznacza on również nadzieję. Coś, czego bardzo potrzebujemy i wypatrujemy, jak słońca na błękitnym niebie, które niesie pozytywną energię. Illuminating to również kolor, który doskonale współgra z Ultimate Gray, dodając spokojowi zastrzyk witalności.


– Widzimy światło przed nami – podsumowuje Pressman. – Zachowajmy spokój, który daje Ultimate Grey. Jeśli będziemy cierpliwi i optymistyczni, dojdziemy tam, gdzie chcemy.*

We wnętrzach

Oczywiście nie musimy się od razu rzucać, by przemalowywać nasze wnętrza,. By je dostosować do aktualnie panującego zestawienia kolorystycznego. Niemniej jednak, jeśli macie na to ochotę, możecie pobawić się dodatkami, które niewielkim kosztem wprowadzić mogą do Waszych wnętrz, a tym samym do Waszego życia, nową energię.
Nie od dziś bowiem wiadomo, że kolory mają moc i wpływają na nasz stan psychiczny.
Zresztą zapewne czujecie to sami patrząc na Illuminating. Poziom energii rośnie? Warto z tego skorzystać!

INVADO. Drzwi Versano

*cytaty zostały przez nas zaczerpnięte z https://www.vogue.pl/g/10155/najmodniejsze-ubrania-w-kolorach-roku-pantone-2021-ultimate-grey-i-illuminating-yellow