• pl
  • en
  • de
  • ru
  • el
  • sk
  • fr

Drzwi INVADO na Zamku w Lublińcu

Intrygująca historia niezwykłego zamku mogłaby stanowić kanwę dla scenariuszy filmowych. Dziś, gruntownie odrestaurowany zabytek zamienił się w wysokiej klasy hotel. Stylowym dopełnieniem jego luksusowych wnętrz są drzwi z oferty INVADO.

 

Wzniesiony w XIII wieku zamek pełnił rolę twierdzy książąt opolskich. Z upływem lat tracił swój obronny charakter, stając się wytworną rezydencją, której niestety nie oszczędziły wojny ani dziejowe zawieruchy. Dziś, dzięki staraniom prezes – Pani Danieli Stier, zamek przypomina czasy swojej świetności i jak za dawnych lat zachwyca gości pięknymi, komfortowymi wnętrzami.

 

Zamek w Lublińcu

 

Drzwi do historii – Guardia i Plano

 

Na lublinieckim zamku elementy zabytkowe przeplatają się z nowoczesnym wyposażeniem, pozwalając gościom na relaks połączony z lekcją historii. W aranżacji hotelowych powierzchni brała również udział firma INVADO. W komfortowych wnętrzach odrestaurowanego zamku znalazły się drzwi z najnowszej oferty firmy. W pokojach i na klatkach schodowych jest to model GUARDIA EI60 oraz EI30, spełniający najwyższe standardy izolacyjności akustycznej oraz ochrony przeciwpożarowej.

 

Aktualne przepisy prawa budowlanego zobowiązują projektantów i inwestorów do wydzielenia w budynkach stref pożarowych, za pomocą przegród przeciwpożarowych. Pozwalają one ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia oraz usprawnić przebieg akcji ratunkowych i ewakuacyjnych. Wprowadzone przez INVADO drzwi techniczne przeciwpożarowe Guardia EI30 i EI60 to rodzaj przegrody, która odpowiada klasie odporności ogniowej 30 lub 60 minut. Drzwi Guardia wykończone eleganckim fornirem o wybarwieniu orzecha amerykańskiego, idealnie godzą funkcjonalność z wysublimowaną estetyką.

 

W łazienkach przy restauracji zastosowano model PLANO wykończony fornirem w kolorze bielonego dębu oraz nietypową, przygotowaną specjalnie dla tej realizacji wersją dwukolorową – wewnątrz czarną, a od zewnątrz białą. Przegrodę między salą restauracyjną, a kuchnią stanowią drzwi kelnerskie wahadłowe, zabezpieczone blachą ze stali nierdzewnej.

 

Zamek Lubliec 2

 

Wszystkie te wykwintne wnętrza oraz pełną ofertę lublinieckiego zamku można obejrzeć na http://www.zameklubliniec.pl/

 

Wszystkie modele drzwi z oferty INVADO spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa a drzwi techniczne również izolacji akustycznej. Firma od lat należy do czołówki liderów z zakresu stolarki drzwiowej. W swoich działaniach udaje jej się pogodzić wysoką jakość, estetykę i funkcjonalność, o czym świadczą prestiżowe wyróżnienia przyznane przez ekspertów branżowych oraz konsumentów.

 

Pokój 105 Korytarz
Schody Łazienka