• pl
  • en
  • de
  • ru
  • el
  • sk
  • fr

DRZWI PŁASKIE I DRZWI MODUŁOWE - KNOW HOW

                   Drzwi płaskie i drzwi modułowe to dwa z najbardziej popularnych w Polsce rodzajów drzwi, które cieszą się ogromym uznaniem wśród klientów. Czym się różnią, a w czym są podobne?

 Drzwi modułowe - tradycyjna konstrukcja, stabilność, wyjątkowe wzornictwo.

 
 Drzwi modułowe (inaczej ramowe lub 5-elementowe) to modele o tradycyjnej konstrukcji, które zwłaszcza w Polsce, w odróżnieniu od zachodniej części Europy, cieszą się największą popularnością. Masywna konstrukcja ramy gwarantuje stabilność skrzydła – już na pierwszy rzut oka widać, że są to drzwi bardzo wytrzymałe, ciężkie i mocne.
 
        Ich konstrukcję stanowią 2 pionowe ramiaki, poprzeczka górna oraz dolna. Wypełnienie skrzydła to płyciny o różnej grubości lub szyby o grubości 4 mm. Do każdego modelu można wybrać okleinę dekoracyjną. W drzwiach tych szyby i inne wypełnienia nie są montowane za pomocą listwy przyszybowej, lecz jednocześnie z elementami konstrukcji drzwi co znacznie poprawia ich stabilność.
 
Drzwi modułowe dają duże możliwości w zakresie wzornictwa – w modelach można bowiem wprowadzić innowacyjne elementy, co jest trudniejsze, a w niektórych przypadkach niemożliwe w drzwiach płaskich.
 
Drzwi modułowe cenowo kształtują się na poziomie średnim – są droższe w zakupie niż drzwi płaskie, ale tańsze niż modele fornirowane. 
 
 
 
 
 
 
 
 Drzwi płaskie - lekkość i przystępna cena
 
Wizualnie drzwi płaskie są lżejsze niż modułowe, co łączy się z ich stabilnością. Konstrukcję stanowi ramiak wykonany z płyty MDF lub klejonki. Wypełnienie to „plaster miodu” lub płyta wiórowo-otworowa, którą można zamówić za dopłatą. Rama wraz z wypełnieniem oklejona jest obustronnie płytą HDF o grubości 3 mm oraz okleiną dekoracyjną. Do montażu wypełnień w tych modelach stosuje się listwy przyszybowe o różnych profilach .
 
Skrzydła płaskie to najbardziej ekonomiczny rodzaj drzwi.
 
 
 
Wspólne cechy
 
 Zarówno jedne jak i drugie drzwi można zakupić z ościeżnicami regulowanymi oraz w każdym rodzaju okucia. Mają także, zgodnie z Technologią Invado, zaokrąglone krawędzie, które sprawiają, że są trwałe i w pełni bezpieczne dla domowników. Drzwi modułowe są dostępne również w wersji bezprzylgowej oraz jako modele przesuwne, skrzydła płaskie zaś jako przesuwne i łamane.