• pl
  • en
  • de
  • ru
  • el
  • sk
  • fr

FAQ

Czym różnią się drzwi fornirowane od okleinowanych?

Fornir to cienkie płaty uzyskiwane w wyniku skrawania drewna o dużych średnicach. Pocięte arkusze łączy się w wiązki w taki sposób, aby zachować kolejność, w jakiej były ściągane z pnia. Dzięki temu zarówno rysunek, jak i odcień słojów zachowuje ciągłość, a zarazem jest niepowtarzalny. Okleina jest materiałem sztucznym, ale dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii bardzo dobrze naśladuje materiały naturalne. Fornir charakteryzuje się większą wytrzymałością niż okleina.
 

Istotną różnice między jednym, a drugim rodzajem drzwi stanowi również sama konstrukcja skrzydła. Rama w skrzydłach okleinowanych wykonana jest z wysokiej jakości MDF-u. Z kolei skrzydła fornirowane wykonane są z drewna klejonego obłożonego MDF-em i HDF-em, a następnie oklejone fornirem, który jest zabezpieczony wysokiej jakości lakierem bezbarwnym.  

Jak właściwie zmierzyć otwór pod ościeżnicę?

Należy zmierzyć otwór podając wysokość oraz szerokość przestrzeni pustej. Ważna jest także grubość muru, która pozwoli określić, która ościeżnica będzie odpowiednia – stała czy regulowana.

 

Czym jest Technologia Invado?

Technologia Invado to opatentowana metoda polegająca na okleinowaniu drzwi w taki sposób, aby łączenie przebiegało wewnątrz krawędzi przylgi i nie było widoczne z zewnątrz. 

Krawędzie skrzydła drzwiowego są lekko zaokrąglone,  odporne na działanie wilgoci i różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Brak ostrych kantów to nie tylko większa trwałość, ale również bezpieczeństwo użytkowania.  

Czy można zakupić drzwi wraz z usługą montażu?

 Tak, można zakupić drzwi z usługą montażu. Rozwiązanie takie daje nie tylko komfort właściwego zamocowania drzwi, ale także pozwala uzyskać zniżkę. Zakup połączony z montażem obciążony jest niższą, 8-procentową stawką podatku VAT.

Czy każde skrzydło drzwiowe z oferty Invado można zamówić w systemie przesuwnym?

Każdy model drzwi wewnętrznych z oferty INVADO może być zamówiony w wersji przesuwnej (nie dotyczy drzwi technicznych i szklanych). 

Czym charakteryzują się drzwi płaskie?

 Wizualnie drzwi płaskie są lżejsze niż modułowe, co łączy się z ich stabilnością. Konstrukcję stanowi ramiak 33x38 mm wykonany z płyty MDF lub klejonki. Skrzydła płaskie to najbardziej ekonomiczny rodzaj drzwi.

Czy drzwi łamane mogą być wykonane z dowolnego skrzydła z oferty Invado?

Drzwi łamane Invado wykorzystują jeden model skrzydła, dostępny w różnych okleinach. Nie ma możliwości wykonania dowolnego skrzydła Invado, jako łamanego.   

Czym charakteryzują się drzwi modułowe?

 Drzwi  modułowe (inaczej ramowe lub 5-elementowe) to modele o tradycyjnej konstrukcji, którą stanowią 2 pionowe ramiaki o przekroju 40x120-140 mm, poprzeczka górna (ok. 35 x120 mm) oraz dolna (ok. 35x180 mm). Masywna konstrukcja ramy gwarantuje stabilność skrzydła – już na pierwszy rzut oka widać, że są to drzwi bardzo wytrzymałe, ciężkie i mocne.

Czy drzwi łamane można zamówić z ościeżnicą regulowaną?

Tak, drzwi łamane są dostępne z ościeżnicą stałą lub regulowaną. 

Jakie drzwi znajdują się w ofercie Invado?

 W ofercie firmy Invado znajdują się drzwi wewnętrzne okleinowane, fornirowane, szklane, łamane, przesuwne, a także techniczne. Obok nowoczesnych modeli, pojawiają się klasyczne, w tym zastrzeżone wzory przemysłowe tj. drzwi Scorpio, Gemini, Virgo (świadectwo rejestracji nr 13202), Aquarius (13205), Domino (13201) oraz Libra (13204).

Czy skrzydło EGIDA można zgłosić do ubezpieczyciela, jako antywłamaniowe?

Drzwi EGIDA posiadają 2 klasę odporności na włamanie 

Jaki jest średni czas oczekiwania na drzwi Invado?

Średni czas oczekiwania na drzwi marki Invado wynosi od 3 do 5 tygodni.

Czy firma Invado wykonuje drzwi o niestandardowych wymiarach

Firma Invado wykonuje drzwi o niestandardowych wymiarach pod warunkiem, że zamówienie obejmuje minimum 50 skrzydeł w jednej szerokości i dekorze.   

Gdzie można kupić drzwi Invado?

Drzwi Invado można kupić na terenie całego kraju. Salony sprzedaży oraz punkty dystrybucji można zlokalizować za pomocą mapki znajdującej się na stronie www.invado.pl w zakładce „Kontakt” lub dzwoniąc do biura obsługi Klienta.

Czy można wybrać kolor wstawki szklanej w drzwiach Destino Unico?

 Tak, nieprzeźroczyste wstawki szklane w drzwiach Destino Unico dostępne są w 5 wersjach kolorystycznych. Szczegóły opis dostępny jest w katalogu oraz na stronie w zakładce ‘Produkty’.

Czy montaż jest w cenie drzwi?

Ceny drzwi podane na www.invado.pl nie uwzględniają montażu. Wartość montażu szacowana jest indywidualnie, jest to jednak uzależnione od decyzji poszczególnych dystrybutorów i punktów sprzedaży. 

 

Czy kolory drzwi można wybierać dowolnie?

 W opisie każdego produktu na stronie Invado oraz w katalogu dostępne są możliwe kolory do wyboru. 

Jakie są standardowe wymiary drzwi Invado?

Wymiary skrzydeł pojedynczych: "60", "70", "80", "90", "100"*, "110"*
Wymiary skrzydeł podwójnych: od "120" do "200"

Wysokość skrzydła: od 2027 do 2040

 

 

 

Czy drzwi szklane są trwałe i bezpieczne dla domowników?

 Tak, drzwi szklane są bezpieczne dla domowników. Wykonane są ze szkła hartowanego, które jest siedmiokrotnie odporniejsze na stłuczenia od tradycyjnego szkła. Nawet jeśli dojdzie do jego rozbicia, szyba rozsypie się na drobne kawałki o zaoblonych krawędziach.

Czy drzwi Invado obejmuje gwarancja?

 Tak, drzwi Invado są objęte 24 – miesięczną gwarancją.

 

Czy można dowolnie wybrać ilość przeszkleń w drzwiach?

Ilość przeszkleń można wybierać dowolnie, mając na uwadze możliwości w zakresie każdego rodzaju drzwi. Dowolnie można wybrać też rodzaj szyby, uwzględniając indywidualne potrzeby i upodobania.