Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Projektując kuchnię pewna część osób decyduje się, by ja zamknąć a tym samym konieczne staje się wstawienie drzwi. Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi do kuchni, by były funkcjonalne, a zarazem estetyczne?

Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie. Z reguły stanowi miejsce, w którym rodzina spotyka się na posiłkach, wspólnie rozmawiając o mijającym dniu. Panuje w niej także wyjątkowy “klimat” – biorąc pod uwagę zapachy gotowanych potraw oraz odrobinki tłuszczu. Poza tym w kuchni jest także dużo cieplej niż w innych pomieszczeniach, do niej też częściej wchodzimy i wychodzimy, co również ma niemałe znaczenie.

Praktyczne i estetyczne

W kuchni, w której codziennie gotujemy, tłuszcz i zapachy potraw unoszą się praktycznie wszędzie, osadzając się m.in. na drzwiach. Dlatego najlepiej wybierać modele bez dużej ilości żłobień i innych elementów dekoracyjnych. Wtedy łatwiej utrzymać skrzydła w czystości. Wystarczy raz na jakiś czas wziąć wilgotną szmatkę i przetrzeć drzwi. Skrzydła w kuchni nie powinny mieć też progów, co znacząco utrudniałoby przechodzenie z kuchni do innego pomieszczenia z gotowymi posiłkami. Za to muszą mieć u dołu szczeliny lub tuleje wentylacyjne ułatwiające przepływ powietrza (ok.2,5 cm). W takim pomieszczeniu idealnie sprawdzi się kolekcja Norma Decor, proste, minimalistyczne drzwi, charakteryzująca się wysoką estetyką i dobrą jakością. Ich rama wykonana jest z płyty MDF, a okleina łączona jest wewnątrz krawędzi przylgi, dzięki czemu nie rozwarstwia się i jest trwalsza.

Prawe czy lewe?

Zadając sobie to pytanie powinniśmy przede wszystkim sprawdzić, czy w momencie ich otwierania nie utrudniamy sobie dostępu do kontaktów lub szafek. To bardzo ważna kwestia, bowiem w kuchni, każda półka, włącznik oraz ogólnie wszystkie wolne miejsca są na wagę złota. Poza tym w przypadku małych pomieszczeń sugeruje się, aby drzwi otwierały się na zewnątrz, by nie zabierały dodatkowej powierzchni. Natomiast co do rozmiarów – to ich szerokość nie powinna być mniejsza niż “80”, by móc przez nie z łatwością przejść np. z tacą do salonu.

Gdy chcemy doświetlić kuchnię

Często bywa tak, że kuchnie w domu stanowią najmniej doświetlone pomieszczenie. Dlatego w takim przypadku można pomyśleć o drzwiach z mniejszymi lub większymi przeszkleniami. One nie tylko doświetlą nam pomieszczenie, ale także optycznie je powiększą, co będzie ich dodatkowych atutem.

Wybierając drzwi do kuchni weźmy także pod uwagę aranżację całego mieszkania oraz kolorystykę. Warto, by współgrały z całą kompozycją. Obecnie na rynku jest szeroki wybór różnych modeli w ramach jednej kolekcji. Dzięki temu dobierzemy pasujące do siebie drzwi do wszystkich pomieszczeń.

Sprawdź całą kolekcję – drzwi wewnętrzne.