Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Na jakim etapie budowy lub remontu montujemy drzwi wewnętrzne? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie?  Co pierwsze: drzwi czy podłogi? Najpierw płytki łazienkowe, a może najpierw drzwi? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.  Zatem kiedy montujemy drzwi wewnętrzne?

Budowa domu a montaż drzwi wewnętrznych

Budowa domu to wiele etapów, które trzeba zakończyć, by przejść dalej. Takie najbardziej podstawowe to stan surowy otwarty, gdy mamy ściany nośne, dach, stropy wewnętrzne oddzielające kondygnacje oraz stan surowy zamknięty, kiedy to w domu zamontowane zostały okna oraz drzwi zewnętrzne, dzięki czemu nasz dom został zamknięty.

Czy stan surowy zamknięty oznacza, że możemy już montować drzwi wewnętrzne? Nic bardziej mylnego. Zanim do tego przejdziemy w budynku należy wykonać szereg prac wykończeniowych, do których należą: otynkowanie pomieszczeń i pomalowanie ścian i sufitów, ułożenie podłóg oraz glazury w pomieszczeniach oraz przygotowanie ościeży do osadzenia w nich ościeżnic.
Przygotowanie ościeży polega na ich wygładzeniu i oczyszczeniu tak, by były pozbawione nierówności, a tym samym by doskonale nadały się do zamontowania ościeżnic.

wymiarowanie drzwi

I kiedy to wszystko mamy już gotowe nadchodzi czas na montowanie drzwi wewnętrznych.

Remont a montowanie drzwi wewnętrznych

Czy sytuacja ulega zmianie, gdy nie budujemy domu tylko wykonujemy w nim, lub w mieszkaniu generalny remont? Podczas remontu najpierw usuwamy wszystko, co chcemy wymienić. Jeśli remont jest tzw. generalny najczęściej wyrzucamy wszystko, co stare i zniszczone ? stare tynki, podłogi, glazurę, wyposażenie łazienki, czasem nawet okna.

remont w domu

Remont kontynuujemy od wykończenia ścian i nałożenia nowych tynków oraz ich pomalowania, potem kładziemy podłogi oraz kafle. Na końcu montujemy futryny, a w nich nasze wymarzone skrzydła.

Pamiętajcie, że kolejność prac ma znaczenie. Poprowadzone w innej kolejności mogą doprowadzić do zniszczenia tego, co zrobiliśmy wcześniej i utraty finansów, czasu oraz dużego stresu związanego z koniecznością ponownego wykonania prac.

Zaplanowanie kolejności działań zdecydowanie usprawni nam prace oraz pozwoli na ich bezawaryjne przeprowadzenie.

Sprawdź całą kolekcję – drzwi wewnętrzne.