Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

Fax +48 /34/ 35 35 602

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Gdy myślicie wnętrza loftowe, to co widzicie? Pofabryczne wnętrza. Surowy, postindustrialny klimat. Metal, beton, surowa cegła. Widoczne rury, belki, instalacje elektryczne. I zapewne przede wszystkim wielkie otwarte przestrzenie.

Czy zatem da się w naszych domach czy mieszkaniach wprowadzić elementy tego stylu, jeśli taki właśnie najbardziej nam się podoba? Czy poza pofabrycznymi wnętrzami styl loftowy ma rację bytu?

Otwarta przestrzeń

Lofty to duże otwarte przestrzenie. Jeśli nasze wnętrza nie są zbyt zasobne w metry kwadratowe to postawmy na otwartość. Przedpokój płynnie przechodzący w salon połączony z kuchnią. Takie rozwiązanie zdecydowanie powiększy naszą przestrzeń, upodabniając ją do loftowych rozwiązań. Zatem, jeśli nie trzeba zamykać jakiegoś pomieszczenia, nie róbmy tego. Postawmy na otwartość.

Kolory

Lofty to przede wszystkim surowość związana z ich fabrycznym pochodzeniem, zatem królują w nich chłodne barwy. Biele, szarości czy czernie. Akcentami ocieplającymi loftowe wnętrza są drewno oraz cegła, które stanowią nieodłączny element loftowych aranżacji. Dodatkowo doskonale współgrają z chłodnymi kolorami ścian, czyniąc nasze wnętrza bardziej klimatycznymi.

Materiały

Styl loftowy to styl surowy, zatem królują w nim beton, metal, drewno i cegła.
Jedne z nich w elementach stałych, takich jak podłogi, ściany, elementy konstrukcyjne, inne w meblach, oświetleniu czy dodatkach.
Betonowe podłogi, ściany wyłożone cegłą, drewniane widoczne elementy konstrukcyjne tak pożądane w loftowym stylu, metalowe lampy czy okucia na meblach.
Wystarczy, że postawimy na nie, a nasze wnętrze zyska loftowy sznyt.

Odsłonięte elementy konstrukcyjne

lofty

Nieodzownym elementem stylu loftowego są odsłonięte elementy konstrukcyjne. Te z drewna bądź metalu. Belki podtrzymujące stropy, rury biegnące wzdłuż ścian, wyeksponowane żeliwne kaloryfery.
Wszystko to nawiązuje do fabrycznego rodowodu stylu loftowego. Zatem, jeśli masz takie elementy w swoim domu czy mieszkaniu, nie chowaj ich, tylko je wyeksponuj. Niech będą jak najbardziej widoczne.

drzwi wewnętrzne Destino Unico
INVADO – Drzwi DESTINO UNICO

Oświetlenie

loft światło

Oświetlenie jest nieodzownym elementem każdego wnętrza. W stylu loftowym królują lampy nawiązujące oczywiście do oświetlenia istniejącego w starych fabrykach. Metalowe, wielkie oprawy, nierzadko z widocznymi na nich śladami rdzy, która nie jest w tym przypadku elementem wymagającym usunięcia, lecz wręcz przeciwnie, wyeksponowania.

Czasami na różnego rodzaju aukcjach lub targowiskach możemy wyszukać naprawdę ciekawe i autentyczne oświetlenie pochodzące z likwidowanych fabryk. Jest też na rynku duży wybór oświetlenia stylizowanego.

Niezależnie od tego, czy jest to lampa wisząca czy stojąca, najważniejsze to metal, duży klosz, mocno widoczny element mocujący. Jednym słowem, taka lampa to jeden z ważniejszych elementów czyniących styl naszego wnętrza loftowym.

loft lampa

Meble i dodatki

Dobierając meble i dodatki pamiętajmy zarówno o podstawowych materiałach, jak i kolorach.
Stawiajmy zatem na sofy i fotele w naturalnych tkaninach, w stonowanej, chłodnej kolorystyce.

Meble skrzyniowe: regały, komody, stoły, stoliki niech będą wykonane z drewna, w połączeniu z metalem w postaci nóżek czy okuć, nierzadko pokrytych rdzą. Jeśli osłony na doniczki, to nawiązujące do betonu. Jeśli oprawy obrazów, to najlepiej czarne. Jeśli dodatkowe ozdoby, to wykonane z metalu, często przeskalowane, rzucające się w oczy.

Wszystko po to, by podkreślić surowy, industrialny charakter wnętrza.

Drzwi

Wybierając drzwi do naszych wnętrz w loftowym stylu musimy poszukać takich, które jak najlepiejj odnajdą się w zaaranżowanych przez nas wnętrzach i będą jego istotnym elementem.

Drzwi Destino Unico doskonale wpisują się w postindustrialny styl. Dzięki możliwości wyboru spośród 21 kolorów okleiny oraz dobrania barwy wypełniających przeszklenia szybek, możemy wybrać takie ich zestawienie, które doskonale podkreśli loftowy styl wnętrza.

loft klamka
INVADO – Drzwi DESTINO UNICO, klamka ENTRA