Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Drzwi są nie tylko praktycznym elementem każdego wnętrza, ale także odgrywają kluczową rolę w jego estetyce i funkcjonalności. Wybierając nowe drzwi, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby zapewnić bezpieczeństwo, komfort i wygodę pamiętając, że to właśnie drzwi mogą być przysłowiowa kropką nad i, dodająca charakteru naszemu M.

Standardowe skrzydła

Drzwiami pierwszego wyboru są zazwyczaj standardowe skrzydła. Duzy wybór dostępnych modeli sprawia, że znalezienie tych, które będą spełniały nasze oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym nie powinno sprawić nam trudności.

Jeśli zależy nam na całkowitym oddzieleniu od siebie przestrzeni, tak by nikt nawet w najmniejszym stopniu nie mógł widzieć tego, co dzieje się za drzwiami, wybierzmy skrzydła pełne. Jeśli natomiast zależy nam na doświetleniu powierzchni i lubimy grę świateł przenikających przez szybki, postawmy na drzwi z przeszkleniami. Przeszklenia mogą być bardzo duże lub tak subtelne, że ich rola jest jedynie dekoracyjna. To od nas zależy, na które z nich się zdecydujemy.

Kierując się wyborem drzwi pamiętajmy, że różne domowe pomieszczenia mogą potrzebować różnych modeli. Sypialnia to miejsce, które związane jest z duża dozą intymności i będziemy się czuć w niej najbardziej komfortowo, gdy zamykać ją będą drzwi bez przeszkleń. Kuchnia natomiast może zostać oddzielona drzwiami z dużymi przeszkleniami. A pokój dziecka może mieć tylko jedno przeszklenie. Pamiętajmy tylko o tym, by wszystkie skrzydła pochodziły z tej samej kolekcji. Dzięki temu unikniemy aranżacyjnego chaosu.

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne doskonale sprawdza się na przykład wtedy, gdy chcemy wydzielić z sypialni garderobę. Mają one tę zaletę, że nie potrzebują dodatkowego miejsca na otwarcie skrzydła. Można je zakupić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę. W tym drugim przypadku zyskujemy jeszcze więcej miejsca, bowiem drzwi otwierają się do środka ściany; nie nachodzą na nią.  

Drzwi łamane

Drzwi łamane to drzwi wybierane zazwyczaj do oddzielenia mniejszych przestrzeni, np. spiżarki bądź pralni.  Symetrycznie przedzielone skrzydło składa się w pół, dzięki czemu nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na ich otwieranie. Drzwi łamane podzielone są na dwie części, które złączone są zawiasami. Podczas otwierania „łamią się” na pół ( stad też ich nazwa).  Dzięki temu nie zajmują tyle miejsca, co tradycyjnie otwierane  skrzydła. Drzwi łamane montujemy na dedykowanej im ościeżnicy. Posiada ona specjalny system prowadzący, dzięki któremu drzwi zachowują stabilność.

Drzwi szklane

Szklane drzwi to piękny element aranżacji. Pozwalają na nieograniczony przepływ światła do pomieszczenia, dzięki czemu jest ono bardziej doświetlone i optycznie powiększa się. Drzwi szklane to drzwi bezpieczne,  szkło hartowane, nawet jeśli ulegnie rozbiciu, rozsypuje się na drobne kawałki o zaokrąglonych krawędziach, w pełni bezpiecznych dla domowników.

Nowe drzwi, nowe wnętrze

Każdorazowa zmiana drzwi to zmiana wnętrza, które można ożywić, rozjaśnić czy nadać mu zupełnie innego charakteru. Wybierając drzwi poświęćmy na tę decyzje więcej czasu tak, by wybrać drzwi które nie tylko będą funkcjonalne, ale które wprowadzą do naszego wnętrza powiew estetycznej odmiany.