Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Wybór koloru drzwi do naszych wnętrz to jeden z większych dylematów, przed którymi staje każdy, kto dokonuje ich zakupu. Niejednokrotnie trudno jest dokonać wyboru spośród wielu dostępnych na rynku możliwości. Buk? Jesion? Sosna? Dąb? Ciemniejsze a może wprost przeciwnie? Do czego powinien pasować kolor wybranych drzwi? Do podłogi? A może do stolarki okiennej?

Jeśli decyzja staje się coraz trudniejsza postaw na uniwersalizm i wybierz drzwi w zawsze modnej bieli.

Biel to kolor, który nigdy nie wychodzi z mody. Jego obecność we wnętrzach dodaje im świeżości i lekkości. Dodatkowo powoduje, że wydają się być większe, przestronniejsze i jaśniejsze, zatem biel doskonale sprawdzi się tam, gdzie pomieszczenia nie są zbyt duże. Dodatkowym atutem bieli jest fakt, iż doskonale sprawdza się w różnorodnych zestawieniach kolorystycznych, raz stanowiąc dla nich tło, innym razem kontrastując

Dominanta bieli

Biała ściana i białe drzwi to doskonały początek aranżacyjnego szaleństwa. Jeśli dodatkowo wybierzemy niewidoczną ościeżnicę Sara Pro oraz dedykowane jej drzwi Norma Decor, zyskamy jednolitą płaszczyznę, która będzie doskonałym tłem dla naszych wnętrzarskich wyborów.
Dzięki takiemu rozwiązaniu drzwi „wtapiają się” w ścianę, co sprawia, że stają się prawie niewidoczne.
Biel w bieli to doskonałe rozwiązanie dla wnętrzarskich minimalistów, którzy stawiają na proste i estetyczne rozwiązania.

W kontraście

Białe drzwi doskonale sprawdzą się również w kontrastowych zestawieniach. Ciemniejszy kolor ścian podkreśli ich biel oraz doda wnętrzu charakteru.
Jeśli lubimy duże kontrasty postawmy na ściany w kolorach ciemnej szarości lub czerni. Na ich tle białe drzwi będą wyglądały zjawiskowo i bardzo dekoracyjnie.
Jeśli wybierzemy drzwi z przeszkleniami, wprowadzą one do wnętrza grę świateł, co uczyni je bardziej atrakcyjnym.
Pamiętajcie, by szara bądź czarna ściana stanowiła tylko fragment całości, tło dla naszych białych drzwi. Całe pomieszczenie w tak ciemnym kolorze będzie zbyt przytłaczające.
Dodatkowo, poprzez białe dodatki różnego rodzaju zadbać należy o to, by drzwi nie były jedynym białym elementem we wnętrzu, lecz stanowiły z nim spójną aranżacyjną całość.

Jak dbać o białe drzwi?

Niektórzy odkładają decyzję o zakupie białych drzwi wewnętrznych ze względów praktycznych, obawiają się bowiem, czy i jak długo pozostaną w dobrym stanie. Niepotrzebnie. Współczesne okleiny można czyścić bez problemów niezależnie od ich kolorystyki. Białe drzwi wewnętrzne wystarczy systematycznie przemywać ściereczką zwilżoną wodą z dodatkiem lekkiego detergentu, by cieszyły oko na długo.

Sprawdź całą kolekcję – drzwi wewnętrzne.