Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Drzwi w trakcie użytkowania rozregulowują się. Otwierane i zamykane wielokrotnie każdego dnia, przez wiele miesięcy, a nawet lat czasami wymagają od nas pielęgnacji i regulacji.
Dzisiaj podpowiadamy, kiedy i co warto zrobić samemu, gdy nasze drzwi zaczynają wydawać irytujące nas dźwięki.

Gdy mamy skrzypiące drzwi

Ten nieprzyjemny dźwięk wydawany podczas ich zamykania czy otwierania niejednego może przyprawić o ból głowy. Nie warto zbyt długo czekać z zajęciem się tym problemem, gdyż czas spowoduje jego narastanie.  Trzeba zabrać się za smarowanie zawiasów.
W trakcie montażu nowych drzwi zawiasy zapewne były smarowane, lecz w wyniku ich użytkowania, oraz wraz z upływającym czasem, smar stracił swoje właściwości. Dodatkowo do zawiasów dostaje się kurz w połączeniu z wilgocią, co powoduje, że drzwi zaczynają skrzypieć, gdyż w zawiasach wzrasta tarcie. Aby sobie z tym poradzić, na początku należy kupić w sklepie preparat służący do smarowania zawiasów. Może to być olej silikonowy lub wazelina techniczna. Preparatów jest wiele, to od nas zależy, który wybierzemy. Dodatkowo przyda nam się sucha ściereczka lub papierowy ręcznik do usuwania nadmiaru nałożonego preparatu.

By skutecznie nasmarować zawiasy musimy:

1. Unieść lekko drzwi po to, by rozsunąć zawiasy.
Na ten czas warto pomyśleć o osobie, która nam w tym pomoże i będzie podtrzymywała drzwi wtedy, gdy my będziemy smarować zawiasy. Możemy również skorzystać z dostępnej w domu jakiejkolwiek podpórki.  I dodatkowa uwaga – zbyt wysokie uniesienie drzwi może spowodować całkowite wysunięcie się ich z zawiasów, a ponowne ich założenie, zwłaszcza w pojedynkę, może być kłopotliwe.

2. Wprowadzić środek smarujący w szczelinę w zawiasie, powstałą po uniesieniu drzwi.

3. Wytrzeć nadmiar smaru. Należy to zrobić bardzo szybko, tak aby spływający preparat nie uszkodził nam skrzydła.

4. Opuścić drzwi i wykonać nimi kilka ruchów, by smar dobrze rozprowadził się po zawiasie.

Jeśli nie mamy siły, by unieść drzwi i nikogo do pomocy, a wydawany przez nie dźwięk jest dla nas nie do zniesienia, możemy spróbować przesmarować zawiasy bez ich rozszczelnienia. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się preparat o dobrych właściwościach penetrujących, zaopatrzony w rurkę, która ułatwi nam aplikowanie go do zawiasów. Podczas tej czynności również uważamy na wyciekający nadmiar preparatu, który natychmiast usuwamy. A na koniec ruszamy skrzydłem, by rozprowadzić równomiernie zaaplikowany na zawiasie produkt.

Po wszystkim pozostaje nam cieszyć się przywróconym spokojem.

Sprawdź całą kolekcję drzwi wewnętrznych