Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Rokrocznie, w grudniu, Instytut Pantone ogłasza kolor, który będzie obowiązywał i królował w kolejnym roku od mody, poprzez wzornictwo użytkowe po wnętrza. Tym razem, po żywym Living  Coral  z 2019, kolorem roku 2020 został Classic Blue 19-4052. Kolor, który wprowadza ciszę i spokój.

Swój wybór eksperci Pantone uzasadnili potrzeba budowania stabilnego fundamentu w momencie przekraczania progu nowej ery. Klasyczny, elegancki niebieski kolor jest owego stabilnego fundamentu doskonałą reprezentacją.

?Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać ? uzasadnia Leatrice Eiseman, executive director w Pantone Color Institute. Podkreśla, że ten odcień kojarzący się z wieczornym niebem ma skłaniać do myślenia i refleksji oraz nieustannego poszerzania perspektyw. – PANTONE 9-4052 Classic Blue to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji ? dodaje.?

Classic Blue we wnętrzach

Kolor niebieski we wnętrzach wycisza i tonuje, wspomaga koncentracje oraz wzmaga cierpliwość. Top doskonały kolor w miejscach, które mają być oazą przeznaczona do pracy lub wypoczynku, zatem odnajdzie się znakomicie w sypialni czy gabinecie.

Świetnie sprawdzi się również w pokoju dziecka tonując jego żywiołowość i nad ekspresję.
Jednocześnie jest to kolor chłodny zatem osoby, które lubią cieplejsze barwy a chciałyby, by niebieski pojawił się w ich otoczeniu mogą zestawić go z ciepłą żółcią lub soczystym pomarańczem.

Oczywiście kolor ogłoszony obowiązującym w roku 2020 nie musi być takim właśnie dla Was.
Bo to od Was zależy na ile skorzystacie z prognozowanego trendu i w jakich elementach wprowadzicie go do swojego otoczenia.