Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Nie ma drzwi bez ościeżnicy. W nowych mieszkaniach czy domach musimy je zamontować w każdym otworze drzwiowym. W tych już urządzonych, czasami, po latach, chcemy je wymienić.
Jak dobrać ościeżnicę, by spełniała doskonale swoją rolę?

Co mówi prawo?

Zgodnie z prawem budowlanym, drzwi wewnętrzne powinny mieć minimum 90 cm szerokości (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, Dz.U. 2002 r., nr 75, poz. 690, Rozdział 3, § 62.1). Mniejsze wymiary produkowane są przede wszystkim dlatego, że do połowy lat dziewięćdziesiątych minionego wieku standardem były skrzydła, a tym samym otwory drzwiowe o szerokości 60, 70 i 80 cm.

Najpierw dokładny pomiar

Zanim pójdziemy do sklepu, by kupić nową ościeżnicę należy dokonać dokładnych pomiarów otworu, w którym będzie ona montowana. Mierzymy wysokość, szerokość oraz grubość ścian, nie zapominając o przekątnych (czy mają tą samą długość).

Ościeżnice stałe i regulowane

Standardowo ościeżnice dopasowane są do ścian wewnętrznych o grubości 9,5 cm. Tak jest w przypadku ościeżnic stałych. Jeśli natomiast w naszym ?m? mur ma inny wymiar to nie jest to powód do zmartwień. W ofercie INVADO znajdują się ościeżnice regulowane, które doskonale spełnią swoją rolę w tym przypadku.
Trzeba jednak pamiętać o różnicach w montażu – ościeżnicę stałą montuje się bezpośrednio w stropie, przed rozpoczęciem prac wykańczających wnętrze. Regulowaną wstawia się natomiast po zakończeniu wszystkich innych czynności.

Obudowa ościeżnicy metalowej

W przypadku, gdy chcemy wymienić istniejąca metalową ościeżnicę musimy nastawić się na kucie ścian i podłóg. Dzięki rozwiązaniu, jakim jest obudowa ościeżnicy metalowej dostępna w ofercie INVADO. Łatwa w montażu obudowa umożliwi nam zainstalowanie nowych drzwi, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się estetycznym wnętrzem.