Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

Fax +48 /34/ 35 35 602

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy zamontować w domu lub mieszkaniu listwy przypodłogowe, poznaj 5 powodów, dla których warto to zrobić.

1. Maskowanie szczeliny dylatacyjnej

Na styku ściany i podłogi zawsze pozostaje mała szczelina, która psuje estetykę wnętrza. Dodatkowo jest ona miejscem, w którym może zbierać się kurz i brud. Doskonałym rozwiązaniem, aby przykryć to miejsce, są właśnie listwy przypodłogowe.
Kładzione na styku ściany z podłogą zamaskują istniejącą szczelinę, tworząc estetyczne i funkcjonalne wykończenie. Szczelina ta zazwyczaj ma od kilku do kilkunastu milimetrów i trzeba o tym pamiętać podczas wyboru listwy, tak aby po zamontowaniu dokładnie zakryła całość.

Listwy przypodłogowe

2. Niewidoczne rozprowadzenie kabli

Nasze mieszkania pełne są kabli niezbędnych do podłączenia różnego rodzaju urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Często leżą one wzdłuż ścian, rozciągnięte na całej długości pomieszczeń. Nie jest to ładny widok.
Dzięki zamontowaniu listew podłogowych elegancko rozprowadzimy i ukryjemy nieestetyczne kable.
Dodatkowo, dostępne ofercie INVADO listwy przypodłogowe z systemem wielokrotnego montowania, umożliwiają schowanie kabli nie tylko przed ich montażem, lecz również wtedy, gdy nowy sprzęt i konieczne podłączenia pojawią się w naszym domu dopiero po jakimś czasie. Wówczas wystarczy ściągnąć listwę, ułożyć kable i ponownie ją założyć.

3. Ochrona przed uszkodzeniem ścian

Listwy przypodłogowe uchronią również nasze ściany przed uszkodzeniami, do których mogłoby dojść podczas sprzątania. Uszkodzenia mechaniczne podczas odkurzania zdarzają się nader często. Dodatkowo, jeśli w domu mamy dzieci bawiące się na podłodze twardymi zabawkami, np. klockami czy metalowymi samochodzikami, często może dochodzić do obicia ściany właśnie podczas zabawy.
Listwy przypodłogowe są dużo bardziej odporne niż ściana i zachodzą na nią kilka centymetrów, zatem stanowią doskonałe zabezpieczenie przed przykrymi i trudnymi do usunięcia niespodziankami.

listwy przypodłogowe

4. Ochrona ścian przed brudem

Dzięki temu, że listwy zachodzą kilka centymetrów na ścianę, pomagają chronić ją przed brudem i plamami, które mogą powstać podczas mycia podłogi, np. mopem.
Dodatkowo, dzięki zasłonięciu szczeliny dylatacyjnej, zapobiegają gromadzeniu się w niej kurzu i brudu.

5. Estetyczne wykończenie wnętrza

Montaż listew przypodłogowych ma niebagatelny wpływ na końcową estetykę wnętrza, która dla wielu osób ma podstawowe znaczenie. Bez listwy przypodłogowej pomieszczenie wygląda na niedokończone, brakuje mu elegancji. Listwy przypodłogowe to przysłowiowa kropka nad i – dopełnienie aranżacji.
Nasza kolekcja listew Prestige, dzięki różnym kształtom, wysokościom oraz wielu dostępnym kolorom, umożliwia dobranie ich według własnych upodobań. Najbardziej uniwersalne, w kolorze białym, idealnie wpasowują się w różne, ponadczasowe aranżacje. Możliwości jest naprawdę wiele, a jeśli w dostępnej kolorystyce nie ma tego wymarzonego, białe listwy Prestige można przemalować na dowolnie wybrany kolor.

listwy przypodłogowe