Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Wybór sposobu otwierania drzwi jest jedną z pierwszych decyzji, jaką należy podjąć, gdy przymierzamy się do ich zakupu. Będzie miał on bowiem duży wpływ na późniejszą aranżację naszego wnętrza.

Drzwi uchylne

Drzwi uchylne należą do najpopularniejszych. W pomieszczeniach mieszkalnych najczęściej wybierane są te jednoskrzydłowe. Wersje dwuskrzydłowe znajdują zastosowanie w pomieszczeniach o dużym metrażu lub we wnętrzach użyteczności publicznej. Drzwi uchylne wymagają odpowiedniej przestrzeni, niezbędnej do ich otwarcia. Pamiętać należy zatem o tym, by zaprojektować odpowiedni promień wolnego miejsca po jednej ze stron, tej na którą otwierać się będą nasze drzwi. Zatem już w momencie projektowania warto pomyśleć o tym, by nie znalazły się tam meble.

W jaki sposób wybrać stronę otwierania?
Ważne jest tutaj wcześniejsze przyjrzenie się domownikom, którzy będą z drzwi korzystać: z której strony podchodzą do drzwi. Ma to bowiem wpływ na wybór wersji lewej bądź prawej.
Gdy staniemy na wprost drzwi i zawiasy będziemy mieć po lewej stronie, a klamkę po prawej – będą to drzwi lewe. Takie drzwi otwierają się w prawo. W sytuacji odwrotnej- gdy klamka usytuowana będzie po lewej stronie, a zawiasy po prawej – są to drzwi prawe, które otwierają się w lewo. Wiedza ta jest niezbędna, by wybrać drzwi nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne, które w naszych wnętrzach będą nam ułatwiać, a nie utrudniać wchodzenie i wychodzenie.

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne polecane są do małych pomieszczeń, czyli tam, gdzie nie ma miejsca na standardowo otwierane drzwi uchylne. Do wyboru mamy dwa rodzaje systemów przesuwnych: montowane w ścianie oraz naścienne.
Pamiętać należy, że system montowany w ścianie wymaga projektowania na wczesnym etapie aranżacji pomieszczenia, gdyż uwzględnia w swojej konstrukcji specjalną, chowaną w ścianie kasetę.

System przesuwny naścienny jest natomiast rozwiązaniem, które możemy wprowadzić w dowolnym momencie. Wystarczy na ścianie, po której mają być przesuwane drzwi, zamontować specjalną szynę, po której na wózkach jezdnych będzie się przesuwało skrzydło.

Drzwi przesuwne to nie tylko funkcjonalność, lecz również estetyka. Wnętrza, w których zostały zamontowane zdecydowanie zyskują na przestronności.

Drzwi łamane

Drzwi łamane to rozwiązanie, które polega na tym, iż skrzydło jest łamane w połowie.
W pozycji zamkniętej tworzą one jednolitą powierzchnię, natomiast w momencie otwarcia skrzydło, które jest podzielone na dwie symetryczne części, składa się w pół. Dzięki temu rozwiązaniu powierzchnia ściany, potrzebna do otwarcia drzwi uchylnych, pozostaje wolna i możemy ją swobodnie zagospodarować.

Sposobów otwierania drzwi jest kilka. Wybór jednego z nich za każdym razem będzie miał wpływ na późniejszą aranżację naszego wnętrza, zatem warto przed zakupem konkretnego rozwiązania rozważyć, które z nich będzie dla nas optymalne.

Sprawdź całą kolekcję – drzwi wewnętrzne.