Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

W poszukiwaniu niedrogich, szybkich w realizacji i wnoszących powiew świeżości do naszych wnętrz rozwiązań, warto zatrzymać się przy tapetach.
To niedrogie rozwiązanie zastąpi nam malowanie ścian i jednocześnie umożliwi wprowadzenie do naszej aranżacji wzoru lub mieszaniny kolorów, jakiego nie da nam standardowe malowanie.
Zatem zapraszamy na chwilę do krainy tapet. Być może zakochacie się w tym rozwiązaniu i zagości ono w Waszych mieszkaniach czy domach.

Tapeta zamiast farby

Tapety są u nas znane od lat. Jeśli pamiętacie te z czasów PRL, wszechobecne w budowanych wtedy mieszkaniach i kojarzą Wam się z wyblakłymi kolorami i byle jakimi wzorami, to koniecznie musicie zapoznać się z tymi, które aktualnie dostępnie są na rynku. Różnica jest diametralna!
Tapeta w większości służy do przyklejania na całych ścianach, we wszystkich pomieszczeniach domowych, oprócz tych, w których panuje duża wilgotność. Są tapety gładkie, ale też takie, które swoja teksturą imitują strukturę gipsu, materiału lub drewna. Najczęściej pokrywają je wzory o różnej intensywności zagęszczenia i nadruku.
Sprzedawane w rolkach, przyklejanie na ścianę za pomocą specjalnego kleju, są doskonałym wymiennikiem dla standardowego malowania farbą.

Cała czy fragment?

Jeśli tapeta zastępuje nam farbę, to czy mam pokryć nią wszystkie ściany w danym pomieszczeniu?
To zależy….od Ciebie.
Od Twoich preferencji, wnętrzarskich pragnień i możliwości.
Oczywiście można tapetą pokryć wszystkie ściany w pomieszczeniu, zwłaszcza jeżeli jest stonowana i jej wzór nie jest bardzo ekspansywny.
Pamiętać bowiem należy, że mocne wzory i ostre kolory w nadmiarze bywają męczące i długie przebywanie w ich otoczeniu nie będzie dla nas sprzyjające.

Możemy również pokryć tapetą, niezależnie od jej intensywności, tylko jedną, wybraną ścianę w pomieszczeniu, czyniąc z niej wtedy znaczący wyróżnik naszego wnętrza. Pozostałe ściany pozostawiamy wtedy pomalowane farbą.

A może fototapeta?

Czym się różni fototapeta od tapety? Jeśli porównujemy tapetę do farby to fototapetę możemy porównać do wielokrotnie powiększonego obrazu czy zdjęcia, które naklejamy na ścianę.
I zdecydowanie nie umieścimy fototapety na wszystkich ścianach pomieszczenia, lecz wybierzemy dla niej jedną ze ścian lub jej wydzielony fragment. Wtedy, na nim właśnie, przyklejamy wybrany przez nas powiększony obraz lub zdjęcie.

Co ważne, fototapetę możemy całkowicie spersonalizować, to znaczy wybrane przez nas osobiste zdjęcie powiększyć na odpowiednim materiale i nakleić na ścianę. Są firmy, które przerabiają zdjęcia lub grafiki na fototapety i warto z tej usługi skorzystać. Wówczas nasza ściana będzie wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, przedstawiająca nasze ulubione miasto, szemrzący strumień, który sfotografowaliśmy podczas wyjazdu w Tatry lub uśmiechniętą buzie naszego dziecka.