Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

Fax +48 /34/ 35 35 602

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Drzwi z przeszkleniami są bardzo często wybierane przez osoby urządzające własne mieszkania lub domy. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, dzięki przeszkleniom w drzwiach wnętrze wydaje się być bardziej przestronne, gdyż nie ogranicza go pełna tafla drzwi. Po drugie, przebijające się promienie słoneczne sprawiają, że przestrzeń nabiera ciepłego blasku. Jest to szczególnie ważne w przypadku niedużych powierzchni, które optycznie, dzięki przeszklonym drzwiom, zyskują na metrażu.

Współczesne technologie umożliwiają wybór szyb, które w różnym stopniu pozwalają na przenikanie promieni słonecznych – od zupełnie przejrzystych po mleczne, które nie zdradzają tego, co dzieje się po drugiej stronie.

Jakie szyby do jakich wnętrz?

Wybór rodzaju przeszkleń w drzwiach zależny jest od funkcji jaką mają pełnić skrzydła i w jakim pomieszczeniu będą się znajdować.

Szyba przeźroczysta

Jeśli nasze drzwi mają jedynie przedzielić przestrzeń, a nie ją ostatecznie oddzielić, można zdecydować się na wybór szyby przeźroczystej. Pozwoli ona przegrodzić fizycznie przestrzeń, ale nie optycznie. Nadal widoczne będzie wnętrze pomieszczenia. W zależności od wielkości przeszkleń jego większa lub mniejsza cześć. To rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w przypadku przedpokoi, wiartrołapów czy w pokoju maleńkiego dziecka.

Szyba satinato

Jeśli zależy nam na tym, by światło wpadało do wnętrza, lecz żeby nie można było bezpośrednio do niego zajrzeć, wybierzmy szybę Satinato. Szyba ta jest matowa z jednej strony, co sprawia, że przepuszcza światło, ale nie pozwala zajrzeć do środka.

Szyba Satinato doskonale sprawdzi się w drzwiach prowadzących do pokoju dziennego, sypialni czy łazienki. Wszędzie tam, gdzie cenimy sobie intymność a zarazem chcemy wpuścić dodatkowe światło do wnętrza.

Szyba chinchilla

Ciekawym rozwiązaniem, dla osób lubiących wnętrzarskie eksperymenty, jest szyba chinchilla, która daje efekt półprzeźroczystości. Z jednej strony mamy efekt, sprawiający, że szyba nie jest całkiem przeźroczysta, z drugiej zaś wnętrze za drzwiami jest jednak widoczne, choć może lekko “rozmazane”.

szyba chinchilla

Pamiętajmy, że ważna cechą drzwi z przeszkleniami jest możliwość doświetlenia przedpokoju czy korytarza – światło z pokoju czy sypialni przeniknie do tych najczęściej niedoświetlonych części naszego M. Podobnie warto pomyśleć o zamontowaniu skrzydeł z przeszkleniami w pomieszczeniach bez okna – np. w łazience, która optycznie zyska i będzie lepiej doświetlona przy jednoczesnym zachowaniu funkcji oddzielającej