null
     

Domowe biuro

Wielu z nas pracuje w domach. Wolne zawody, freelancerzy, osoby pracujące zdalnie.
Jest ich coraz więcej.  Niektórzy z nas pracują tak dużo, że nawet po przyjściu z pracy do domu, wieczorem, kończą niezbędne zadania.
I jedni i drudzy potrzebują we własnym domu miejsca, w którym będą mogli na krócej lub dłużej oddać się pracy.
O czym warto pamiętać planując stworzenie takiej przestrzeni?

Wystarczy mały kąt

Często nie mamy w mieszkaniach możliwości stworzenia osobnego gabinetu, jakiego być może najbardziej byśmy pragnęli. Co jednak nie oznacza, że mamy zrezygnować ze stworzenia, dla swojego komfortu, wygodnego miejsca do pracy.

Na początku warto zastanowić się, co jest nam w takim miejscu niezbędne i od tego zacząć.
Jeśli nie mamy wiele miejsca porzućmy marzenia o wielkim, drewnianym biurku z łukowato zakończonym zwieńczeniem. Osobnym miejscu na drukarkę, skaner i inne sprzęty. Bez nich też można stworzyć przyjazną dla siebie przestrzeń.

To, co najważniejsze

Skupmy się na tym, co niezbędne.
A niezbędne są na pewno biurko na którym postawić będziemy mogli naszego laptopa ( bo to na nich najczęściej pracujemy w domu) oraz komfortowe krzesło, które sprawi, że wiele godzin spędzonych w siedzącej pozycji nie nadwyręży naszego kręgosłupa.

Wielkość biurka/stolika dostosujmy do miejsca, które na niego przeznaczymy.  Może być to zwyczajny, niewielki mebel. Prosty blat na nogach, który doskonale spełni swoją funkcję, przy okazji nie obciążając naszego budżetu.
Dla tych z Was, którzy lubią sami tworzyć otaczające ich przedmioty to doskonała okazja do tego, by własnymi rękami i pomysłowością zbudować mebel do domowego biura.

Wybierając fotel przyjrzyjmy się mu uważnie. Tutaj warto zainwestować więcej pieniędzy i poszukać rozwiązania, które będzie na prawdę dla nas wygodne. Nasze plecy będą nam za to bardzo wdzięczne. Po wielu godzinach spędzonych w jednej pozycji czas poświęcony wyborowi optymalnego fotela okaże się najlepszą inwestycją.

domowe biuro
Do domowego biura prowadzą drzwi Averno

Światło w naszym miejscu pracy

Szukając miejsca w naszym mieszkaniu, które pełnić będzie rolę domowego biura, warto zwrócić uwagę na światło dzienne, które sprzyja wydajności w pracy i ma dobry wpływ na nasze oczy.
Jeśli to możliwe, biurko najlepiej jest ustawić na wprost okna. Wpadające przez nie światło oraz widok za oknem sprzyjają skupieniu.

Domowe biuro
Domowe biuro i modułowe drzwi Martina

Jeśli wybrane miejsce znajduje się daleko od okna, warto pomyśleć o dodatkowym oświetleniu miejsca pracy.  Najprostszym rozwiązaniem jest lampka stojąca na biurku. Dodatkowo możemy zakupić lampę stojącą, która da nam więcej rozproszonego światła.
Doświetlanie miejsca pracy ma duży wpływ nie tylko na nasze oczy, lecz również na wydajność naszego umysłu, zatem warto o nim pamiętać.


Domowe biuro wcale nie musi być duże. Może zawierać tylko niezbędne elementy, które sprawią, że odniesie się komfort naszej pracy wykonywanej w domu.