Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Monochromatyczne wnętrza nieustannie są w modzie, ale przecież nie każdy z nas lubi takie właśnie wydanie aranżacyjne własnych pomieszczeń. Jeśli lubisz kolory, nie bój się wprowadzać ich do swojego domu. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by czynić to ze smakiem, czyniąc własne otoczenie estetycznym i aranżacyjnie spójnym.

Zacznij od detali

Najprościej zacząć od dodatków. Kolorowe poduszki, zasłony, obrazki w kolorowych ramach, zegar czy kolorowy serwis herbaciano – kawowy, to niskobudżetowe sposoby, by wprowadzić kolor do wnętrz. wybierając takie produkty nie ryzykujemy wiele, bowiem wiążą się z tym działaniem nie tylko niskie koszty ale też łatwość ewentualnej wymiany, jeśli kolor przestanie nam się podobać.

Ściany

Przemalowanie ścian to najprostszy sposób na naprawdę spektakularną, kolorystyczna metamorfozę. I wcale nie trzeba przy okazji wykonywać generalnego remontu. Czasem wystarczy zmienić kolor tylko jednej ściany, a nawet jej fragmentu, co przy energicznym działaniu zajmie jedną, maksymalnie dwie godziny. Przy wyborze farb z próbnika pamiętajmy o zasadzie, by kupić odcień o dwa tony jaśniejszy, bo na ścianie uzyskamy i tak przyciemniony efekt.

Oświetlenie ma znaczenie

Zanim kolory, które nam się podobają przeniesiemy do wnętrza, zwróćmy uwagę na oświetlenie. Tu działa zasada przeciwwagi. Przy ciepłym świetle wybierajmy odcienie o chłodnym zabarwieniu, w zimnym świetle lepiej sprawdzą się kolory o zabarwieniu ciepłym. W obu przypadkach dobrze będą wyglądały kolory neutralne.

Im pokój jest ciemniejszy tym jaśniejsze kolory ścian i wyposażenia powinniśmy wybrać. Jasne kolory lepiej odbiją te nieliczne promienie słońca, które wpadną do środka, ale dzięki nim wnętrze stanie się wizualnie większe.

Zasada trzech kolorów

Aby uniknąć wrażenie aranżacyjnego chaosu, nie używajmy w jednym pomieszczeniu zbyt wielu kolorów. Wybierzmy maksymalnie trzy i zastosujmy je  w proporcjach: 70 – 20 – 10 %. Popularnym trikiem stosowanym przez dekoratorów wnętrz jest powtórzenie przewodniego koloru co najmniej trzy razy, a więc np.: w szybkach drzwi, na kawałku  ściany i na poduszkach. Trzymanie się tych zasad sprawi, że nawet jeśli nie mamy smykałki do urządzania domu, nie popełnimy aranżacyjnej gafy.

Sprawdź całą kolekcję – drzwi wewnętrzne.