null
     

Jak wymierzyć drzwi wewnętrzne?

jak wymierzyć drzwi

Gdy przyjdzie nam ochota lub dopadnie nas konieczność wymiany ościeżnicy i drzwi wewnętrznych, przed zakupem nowych elementów warto dokonać pomiarów po to, by uniknąć kłopotów z niedopasowanymi produktami i montażem.

Ościeżnica

Po usunięciu starej futryny musimy zmierzyć grubość ściany, która się pod nią kryła. Na tej ścianie bowiem zamontujemy nową ościeżnicę. Jeżeli jej grubość mieści się w przedziale od 90 do 95 mm pasować do niej będzie każda ościeżnica stała, inaczej zwana blokową.

https://www.invado.pl/produkty/oscieznice/oscieznica-stala-blokowa

Jeśli natomiast grubość naszego muru przekracza podane wyżej wymiary najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie ościeżnicy regulowanej. Ościeżnica regulowana umożliwia objęcie muru o niestandardowych wymiarach. Jedynym ograniczeniem jest dolna granica, która wynosi 75 mm. Nie ma ograniczeń górnej granicy.

https://www.invado.pl/produkty/oscieznice/oscieznica-regulowana

Jeśli w domu mamy metalowe futryny najlepszym rozwiązaniem będzie ich pozostawienie i zastosowanie obudowy ościeżnicy metalowej. Pozwoli nam to uniknąć kosztownego i czasochłonnego usuwania ościeżnicy metalowej, a uzyskany efekt będzie zarówno praktyczny jak i estetyczny. Zabudowa ościeżnicy metalowej jest łatwa w montażu i daje ona możliwość zastosowania do niej standardowych skrzydeł okleinowanych INVADO.

https://www.invado.pl/produkty/zabudowa-oscieznicy-metalowej

Aby montaż ościeżnicy przebiegał komfortowo otwór w murze powinien być po każdej stronie szerszy od szerokości ościeżnicy mierzonej po jej zewnętrznej stronie.

Skrzydło

Jeśli problem ościeżnicy mamy już rozwiązany przychodzi czas na skrzydła.
Typowe wymiary drzwi wewnętrznych to standardowa wysokość 204 cm oraz 6 szerokości do wyboru: 60, 70, 80, 90 , 100 i 110 cm.

W jaki sposób dobrać skrzydło w zależności od szerokości otworu w murze i dobranej do niego wcześniej ościeżnicy, pokazują załączone poniżej tabele. Dzięki nim wszystko staje się zdecydowanie prostsze i korzystanie z zamieszczonych w nich informacji pozwoli uchronić nam się od błędu.

Wymiary skrzydła i ościeżnicy blokowej

Wymiary skrzydła i ościeżnicy regulowanej dla drzwi przylgowych

Wymiary skrzydła i ościeżnicy regulowanej do drzwi bezprzylgowych

Więcej informacji w katalogu INVADO do pobrania w wersji pdf

Jeśli natomiast wymiary naszego otworu drzwiowego oraz ościeżnicy nie mieszczą się w standardach pozostaje nam zamówienie drzwi na wymiar.