null
     

Szyby w drzwiach – krótki przewodnik

Przeszklenia w drzwiach wewnętrznych to niewątpliwie atrakcyjny dodatek zarówno dekoracyjny, jak i praktyczny. To dzięki przeszkleniom wpada do wnętrza więcej światła, co czyni je jaśniejszym i dodaje mu lekkości.

Jeśli decydujemy się na model z przeszkleniami musimy zastanowić się nad wyborem rodzaju szyby.
Jest ich kilka i pełnią różne funkcje, a dobieramy je w zależności od naszych potrzeb.
Jakie i kiedy wybrać? Oto krótki przewodnik.

Chinchilla – przejrzystość i brak bariery optycznej

Jeśli zadaniem naszej szyby jest to, by wpuszczała do wnętrza więcej światła i nie musi ona stanowić bariery optycznej (co oznacza, że będzie można podejrzeć przez nią, co dzieje się w pomieszczeniu), wybierzmy szybę Chinchilla.

Szyba Chinchilla

To przejrzysta szyba, która fizycznie oddzieli nam pomieszczenia, lecz nie będzie stanowiła blokady dla wzroku. Takie rozwiązanie sprawdza się, np. w pokojach dziecięcych, gdy chcemy mieć ?na oku? to, co dzieje się w środku.

Satinato – światło i intymność

Jeśli zależy nam na tym, by do wnętrza poprzez drzwi wpadało światło, a zarazem nie chcemy, by można było przez nie zajrzeć do środka, wybierzmy szybę Satinato.

Szyba Satinato

Szyba Satinato jest z jednej strony matowa, co sprawia, że przepuszcza światło, ale nie pozwala zajrzeć do wnętrza pomieszczenia, czyniąc je miejscem intymnym.
To rozwiązanie sprawdzi się wtedy, gdy wybierzemy model z przeszkleniami jako drzwi wewnętrzne prowadzące do sypialni czy łazienki.

Contrasto – widać, nie widać

Jeśli lubimy rozwiązania wprowadzające do wnętrz element zaskoczenia postawmy na szybę Contrasto.

Szyba Contrasto

To szyba, która na brzegach jest zupełnie przeźroczysta, lecz jej przeważająca większość jest matowa, co daje poczucie intymności. Takie rozwiązanie powoduje również grę wpadającego przez szybę do pomieszczenia światła, które w różny sposób i z różnym natężeniem przenika przez owo zestawienie.

Master Carre – dla lubiących ornamenty

Jeśli zależy nam na tym, by przeszklenie w naszych drzwiach zyskało dodatkowy element dekoracyjny, wybierzmy szybę Master Carre.

Szyba Master Carre

Szyba ta, dzięki efektowi naprzemiennego ułożenia przeźroczystych ornamentów na matowej płaszczyźnie, przyjemnie rozprasza światło wpadające do wnętrza.

Szyby dla odważnych

Jeśli zależy Ci na ciekawym efekcie wizualnym postaw na szyby barwione. Chinchilla brąz, dzięki swojemu delikatnemu zabarwieniu, nadaje wnętrzu, które się znajduje za drzwiami, delikatny, ciepły brązowy kolor. Kryształ fazowany przydymiony da nam podobny, choć nieco jaśniejszy efekt.
A na tych z nas, którzy lubią odważne zestawienia, czeka szyba Nero, która w zestawieniu z białymi drzwiami stworzyć może niestandardowe rozwiązanie dla naszego wnętrza.

Warto wiedzieć o tym, że każda z tych szyb, mimo swojego zabarwienia i różnego stopnia przeźroczystości, umożliwia dostrzeżenie tego, co dzieje się za drzwiami

Bezpieczne szyby

Szyba w drzwiach nie stanowi zagrożenia dla domowników. Można spokojnie montować modele z przeszkleniami również w domach, w których mieszkają dzieci.
Szyby wykonane są bowiem z hartowanego szkła, co powoduje, że nie sposób ich stłuc.
A nawet, gdy się to uda, szyba taka rozpada się na tysiące kawałków o zaokrąglonych krawędziach, nie stanowiąc niebezpieczeństwa dla osób przebywających w pobliżu.