Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Przeszklenia w drzwiach wewnętrznych to niewątpliwie atrakcyjny dodatek zarówno dekoracyjny, jak i praktyczny. To dzięki przeszkleniom wpada do wnętrza więcej światła, co czyni je jaśniejszym i dodaje mu lekkości.

Jeśli decydujemy się na model z przeszkleniami musimy zastanowić się nad wyborem rodzaju szyby.
Jest ich kilka i pełnią różne funkcje, a dobieramy je w zależności od naszych potrzeb.
Jakie i kiedy wybrać? Oto krótki przewodnik.

Chinchilla – przejrzystość i brak bariery optycznej

Jeśli zadaniem naszej szyby jest to, by wpuszczała do wnętrza więcej światła i nie musi ona stanowić bariery optycznej (co oznacza, że będzie można podejrzeć przez nią, co dzieje się w pomieszczeniu), wybierzmy szybę Chinchilla.

To przejrzysta szyba, która fizycznie oddzieli nam pomieszczenia, lecz nie będzie stanowiła blokady dla wzroku. Takie rozwiązanie sprawdza się, np. w pokojach dziecięcych, gdy chcemy mieć ?na oku? to, co dzieje się w środku.

Satinato – światło i intymność

Jeśli zależy nam na tym, by do wnętrza poprzez drzwi wpadało światło, a zarazem nie chcemy, by można było przez nie zajrzeć do środka, wybierzmy szybę Satinato.

Szyba Satinato jest z jednej strony matowa, co sprawia, że przepuszcza światło, ale nie pozwala zajrzeć do wnętrza pomieszczenia, czyniąc je miejscem intymnym.
To rozwiązanie sprawdzi się wtedy, gdy wybierzemy model z przeszkleniami jako drzwi wewnętrzne prowadzące do sypialni czy łazienki.

Contrasto – widać, nie widać

Jeśli lubimy rozwiązania wprowadzające do wnętrz element zaskoczenia postawmy na szybę Contrasto.

To szyba, która na brzegach jest zupełnie przeźroczysta, lecz jej przeważająca większość jest matowa, co daje poczucie intymności. Takie rozwiązanie powoduje również grę wpadającego przez szybę do pomieszczenia światła, które w różny sposób i z różnym natężeniem przenika przez owo zestawienie.

Master Carre – dla lubiących ornamenty

Jeśli zależy nam na tym, by przeszklenie w naszych drzwiach zyskało dodatkowy element dekoracyjny, wybierzmy szybę Master Carre.

Szyba ta, dzięki efektowi naprzemiennego ułożenia przeźroczystych ornamentów na matowej płaszczyźnie, przyjemnie rozprasza światło wpadające do wnętrza.