Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Czy dom bez drzwi w ogóle jest możliwy? Po pierwsze niezbędne są nam drzwi wejściowe, to pewnik. A drzwi wewnętrzne? Czy można się bez nich obejść? Czy jednak są niezbędnym elementem naszych domowych przestrzeni?

Lubimy łączyć przestrzenie. Szczególnie oswoiliśmy się i zaprzyjaźniliśmy z salonem łączonym z kuchnią. Trudno jest nawet znaleźć aktualnie dewelopera, który projektuje mieszkania z osobnymi kuchniami. Większość łączy te dwie przestrzenie i nic dziwnego. Taki zabieg optycznie powiększa wnętrze, zapewniając więcej swobody. Nawet niewielka kawalerka dzięki temu może wydać się całkiem przestronnym mieszkaniem.

Elementem dzielącym przestrzenie staje się tutaj stół jadalny, kuchenna wyspa lub sofa, które bardziej organizacyjnie niż formalnie oddzielają kuchnię od salonu.

A co z drzwiami?

Czy możemy w ogóle  z nich zrezygnować pozostawiając wnętrza otwarte? Co z łazienką, sypialnią? Pokojem dziecka?

Każde przestrzenie zajmowane przez ludzi zawierają miejsca, w których najważniejsza jest intymność. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie toalety bez drzwi. Zdarzają się rozwiązania łączące sypialnię i łazienkę, bez podziałów, ale są to sporadyczne przypadki.

Toaleta i łazienka to miejsca szczególnie wrażliwe na intymność, którą zapewnia ich zamknięcie przed oczami obserwatorów. A zamknięcie to zapewniają drzwi.

Drzwi pełne bądź  z przeszkleniami, które dzięki swojej strukturze nie pozwalają na dokładne widzenie tego, co dzieje się w środku.

Pokój dziecka

Gdy w naszym życiu pojawia się dziecko najczęściej pragniemy mieć je jak najbliżej siebie. Ono również bardzo potrzebuje bliskości rodziców. Im mniej oddzielenia tym lepiej w tym okresie.

To zmienia się z czasem. Gdy nasz maluch staje się nastolatkiem, potrzebuje coraz więcej własnej przestrzeni, przestrzeni oddzielonej od rodziców, przestrzeni zamkniętej.
I o ile w początkowym okresie drzwi mogą wydawać się zbędne, to przychodzi taki czas, gdy się to diametralnie zmienia. I warto o tę sferę intymności naszego dorastającego dziecka zadbać. Choćby poprzez drzwi prowadzące do jego pokoju, które będzie mógł swobodnie otwierać i zamykać, gdy tego zapragnie.