Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

Fax +48 /34/ 35 35 602

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Urządzając dom lub mieszkanie warto zawczasu pomyśleć o zabezpieczeniu go przed niechcianymi gośćmi, wybierając drzwi odporne na włamywaczy.

Jakie drzwi wejściowe wybrać, by ochronić się przed włamaniem?

Niektórzy twierdzą, że na włamywaczy nie ma mocnych. Nie ma zamka, którego nie potrafiliby otworzyć, ani szyfru, którego nie zdołaliby złamać. Zakładając, że tak rzeczywiście jest, i tak nie ma powodu, by ułatwiać im dostęp do naszego mieszkania, montując nieodpowiednie drzwi wejściowe. Często rodzaj drzwi określają także wytyczne firm ubezpieczeniowych, które w przypadku nieodpowiednich skrzydeł, gdy dojdzie do włamania, mogą nie wypłacić nam odszkodowania. Często firmy ubezpieczeniowe wymagają, aby w budynku zostały zamontowane drzwi antywłamaniowe.
Warto więc wybierając drzwi wejściowe zwrócić uwagę na posiadane przez nie certyfikaty.

Co to są drzwi antywłamaniowe?

Czym mają się charakteryzować drzwi antywłamaniowe określa Krajowa Ocena Techniczna i ona też wydaje stosowne certyfikaty potwierdzające spełnianie tych wytycznych. Tak jak w przypadku drzwi Egida Invado, które posiadają specyfikację techniczną o nr KOT-a: ITB-KOT-2018/0598, potwierdzającą II klasę odporności na włamanie. Co to oznacza? Konstrukcja drzwi Egida wykonana jest z połączenia sklejki i klejonki, dzięki czemu drzwi trudniej sforsować. Są one także wyposażone w bolce antywłamaniowe od strony zawiasów. Nie mniej ważna jest konstrukcja ościeżnicy. Ta dedykowana skrzydłu Egida wykonana jest ze sklejki, a nie jak często bywa z klejonki.

Bezpieczne i ładne

Na szczęście do lamusa odeszły czasy kiedy drzwi antywłamaniowe kojarzyły się z topornymi, nieatrakcyjnymi wizualnie modelami. Dziś bezpieczeństwo i dizajn mogą jak najbardziej iść w parze.
Drzwi Egida dostępne są w dwóch rodzajach oklein, łącznie w aż 19 kolorach, dzięki czemu ich styl bez problemu dopasujemy do naszego pomysłu na wnętrze.