Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Drzwi z przeszkleniem to dobry patent na lekką i przyjazną aranżację wnętrza. Pozwalają zachować podział między poszczególnymi pomieszczeniami w domu, a jednocześnie wpuszczają do wnętrza światło i poczucie przestrzeni.

Drzwi z przeszkleniami cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki temu, że dostępne są z różną ilością i stopniem przezroczystości przeszkleń, sprawdzą się właściwie w każdym z domowych pomieszczeń. W ramach jednej kolekcji możemy wybrać drzwi z jednym, dwoma, trzema, a nawet pięcioma przeszkleniami. Szyba może stanowić dużą część drzwi, a może być jedynie akcentem w formie wąskich pasków lub malutkich kwadratów.

W salonie

Salon to rodzinne miejsce spotkań. Serce domu. Ważne jest w nim poczucie przytulności, mniej intymności i odosobnienia.  Z drugiej strony fakt, że to właśnie w salonie odbywa się większość spotkań sprawia, że dobrze móc akustycznie zamknąć tę przestrzeń, w czym niewątpliwie pomaga zastosowanie drzwi wewnętrznych. W salonie sprawdzą się drzwi z dużą tafla przeszkleń np. Larina Neve 3  czy Vinadio. Dzięki nim przestrzeń wyda się większa i bardziej przestronna, a jednocześnie za zamkniętymi drzwiami do późnej nocy będziemy mogli prowadzić  życie towarzyskie.

W łazience

Drzwi wewnętrzne z  przeszkleniami są idealnym rozwiązaniem do łazienki bez okna. Dzięki temu, że  przez szybę w drzwiach do wnętrza wpada światło, nie musimy za każdym razem włączać sztucznego oświetlenia. Ale to nie jedyna zaleta.  Zapalone światło to także sygnał, że ktoś jest w środku. Wbrew pozorom szyba w drzwiach łazienkowych może zwiększyć poczucie intymności, bo ryzyko, że wejdzie ktoś inny się zmniejsza. Zapalone światło zazwyczaj świadczy przecież o tym, że najprawdopodobniej łazienka jest zajęta. Tu najlepiej sprawdzają się drzwi z prostokątnym przeszkleniem w stylu Imperia 2 lub bulajem w górnej części skrzydła jak Norma Decor 6.

W pokoju dziecięcym

Dzieci, zwłaszcza małe, często boją się ciemności. Zapalona lampka może rozpraszać i utrudniać zasypianie. Podobnie otwarte drzwi,  przez które dobiegać będą odgłosy domowej krzątaniny, trwającej zazwyczaj  dłużej niż do dobranocki.  Kiedy drzwi do pokoju dziecka mają przeszklenie, malec nie będzie czuł się osamotniony, a wpadające do wnętrza światło z sąsiedniego pomieszczenia doda mu otuchy. Dzięki zastosowaniu w drzwiach Invado bezpiecznej szyby hartowanej, sceny znane z naszego dzieciństwa, kiedy rozpędzone dziecko przelatuje przez szybę drzwi, które starszy brat zatrzasnął mu przed nosem, odeszły w zapomnienie. Szybę hartowaną trudno stłuc, ale nawet jeśli do tego dojdzie, rozsypie się na drobne kawałeczki o zaokrąglonych krawędziach.

W korytarzu

Jeśli korytarz czy przedpokój pozbawiony jest okien, drzwi z przeszkleniami do pokoi sprawią, że będzie on wystarczająco doświetlony światłem płynącym z poszczególnych pomieszczeń. Aby zachować aranżacyjną spójność warto do wszystkich pomieszczeń dobrać drzwi w ramach jednej kolekcji np. Versano.