Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Jeden z najbardziej znanych obecnie trendów w aranżacjach. Cechuje go prostota, funkcjonalność oraz upodobanie do bieli i pastelowych odcieni. Styl skandynawski od lat zachwyca i zyskuje coraz większe grono fanów w Polsce. Nic dziwnego. Skandynawskie wnętrza emanują harmonią i dobrą energią. Możesz mieć również drzwi w stylu skandynawskim. 

Skandynawowie, żyjący na co dzień w niesprzyjającej aurze i szarości pogodowej, bardzo dbają o odpowiednie światło w swoich domach. Dlatego w ich aranżacjach od zawsze królowała biel i cała gama pasteli. Wnętrza są jasne, proste, bez zbędnych dodatków. Funkcjonalność łączy się z dbałością o stworzenie przyjaznej, pełnej ciepła atmosfery. Królują rozwiązania ekologiczne, naturalne i użytkowe. Pozorna surowość bieli daje poczucie spokoju i sprzyja odpoczynkowi.

Biała podstawa

W skandynawskim stylu ważna jest podłoga. Proste, jednolite i klasyczne deski drewniane to baza całej aranżacji. Często są one bielone albo pokrywane specjalistycznym olejem, a naturalność podłogi potwierdzają charakterystyczne słoje. Biała podłoga odbija światło, dając wrażenie przestrzeni większej niż jest ona w rzeczywistości. Można ją połączyć z listwami przypodłogowymi Invado z kolekcji Prestige, w skład której wchodzi 6 profili wykończonych białą okleiną przystosowaną do malowania. Klasyczny kształt listew doskonale wpisze się w wymogi skandynawskiego trendu. Równocześnie pozwoli zamaskować szczelinę między ścianą i podłogą, a także ukryje niepotrzebne kable czy przewody.

Meble i drzwi

Skandynawskie wnętrze można poznać po lekkości aranżacji. Zasada minimalizmu oraz naturalności powoduje, że przestrzeń emanuje świeżością i spokojem. Białe szafy, komody, stoły i kanapy oszczędne są w zdobienia. Urzekają prostotą, bo styl skandynawski nie lubi nadmiaru. Wybiera użyteczność i funkcjonalizm zamiast przepychu. Często na potrzeby aranżacji skandynawskiej wykorzystuje się stare meble, które pokryte białą farbą nadają przestrzeni rodzinnego ciepła i przytulnego klimatu. Dopełnieniem wnętrza będą modne obecnie białe drzwi. Invado proponuje tu kolekcję drzwi Bianco. Zachwycą one czystością formy, która oszczędna w detale, jest elegancka, ale przytulna.

Pomysł na dodatki

Styl skandynawski zdecydowanie stawia na dodatki, ale ceni umiar w ich doborze. Dobrze pasować będą białe lub pastelowe pasiaste chodniki, ale nie zasłaniające w całości podłogi. Obrazy, zdjęcia w ramkach też dobrze dopełnią wnętrze. Ważne jest, aby pomieszczenie miało swobodny dostęp światła – firanki nie są konieczne, ale już jasne zasłony czy rolety wpiszą się w skandynawski klimat. Bardzo charakterystyczne są też białe okiennice często obecne na zdjęciach z północy Europy. Wnętrze ożywić można kolorowymi dodatkami – np. poduszkami. Dobrze sprawdzą się też niebanalne lampy, świeczniki, obrusy, wazony czy narzuty, ale obowiązkowo z naturalnych tkanin takich jak len czy bawełna.

Styl skandynawski to esencja estetyki, funkcjonalności i ciepła. Jasne, rozświetlone wnętrza napawają optymizmem i sprawiają, że chce się w nich przebywać.

Zobacz drzwi w stylu skandynawskim – Bianco