Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

Fax +48 /34/ 35 35 602

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Wybór odpowiednich drzwi do kuchni ma znaczenie zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Po pierwsze powinny pasować do stylu naszych wnętrz, korespondować zarówno z wystrojem kuchni, jak i z estetyką całego mieszkania. Dodatkowo drzwi kuchenne, ze względu na specyfikę tego pomieszczenia powinny być odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia.
Poniżej przedstawiamy 5 wskazówek, które pomogą Ci dobrać drzwi idealne do Twojej kuchni.

Rodzaj drzwi

W zależności od dostępnej przestrzeni i własnych preferencji, możesz wybrać drzwi o różnych sposobach otwierania. Popularnym rozwiązaniem są drzwi skrzydłowe, które otwierają się na zewnątrz lub do wewnątrz. Jeśli masz ograniczona przestrzeń dobrym wyborem mogą okazać się drzwi przesuwne lub łamane, które mogą się okazać niezwykle praktycznym rozwiązaniem w małych kuchniach, gdzie ważne jest oszczędzanie miejsca.

LAMANE_LIBRA_DAB_EUROPEJSKI_B639
Invado. Drzwi łamane

Dobór materiału

Wybierz materiał, który jest odporny na wilgoć, łatwy do utrzymania w czystości i trwały. Dobrym wyborem są drzwi pokryte syntetycznymi okleinami, które cechuje trwałość i wytrzymałość. Są one odporne na wilgoć, odporne na plamy i łatwe do wycierania. W ofercie Invado znajdziesz okleiny Enduro i Eco-fornir, które doskonale sprawdza się w kuchennych warunkach.

Odporność na hałas

Kuchnia często jest miejscem, gdzie odbywają się różne czynności, takie jak gotowanie, zmywanie naczyń czy prace z mikserami czy blenderami. Jeśli zależy Ci na tym, by dźwięki te wyciszyć postaw na skrzydła o dobrej izolacji dźwiękowej lub ze specjalnymi wkładkami dźwiękochłonnymi, które . mogą pomóc w zminimalizowaniu hałasu przenikającego z kuchni do innych pomieszczeń.

Przenikanie światła

Jeśli Twoja kuchnia nie ma okna lub dostęp do światła jest w niej ograniczony rozważ zamontowanie drzwi z przeszkleniami. Tylko do Ciebie i od twoich preferencji zależy jak duże przeszklenia wybierzesz. Mogą to być delikatne paseczki przepuszczające minimalną ilość światła, mogą to być również duże połacie przeszklenia na skrzydle drzwiowym. Przeszklenia w drzwiach mogą wpuszczać więcej naturalnego światła do kuchni, co sprawi, że przestrzeń będzie jaśniejsza i bardziej przyjemna.
Jeśli chcesz, by to, co dzieje się w kuchni było niewidoczne dla osób spoza niej wybierz przeszklenia satinato, dzięki którym wnętrze nie będzie widoczne, a światło nadal będzie przez nie przenikało.

Kolor i styl

Dobierz kolor i styl drzwi do ogólnej estetyki Twojej kuchni. Możesz zdecydować się na drzwi w jednolitym kolorze, które pasują do reszty mebli, lub wybrać drzwi z drewnianym wykończeniem, które dodadzą ciepła i naturalności do wnętrza. Upewnij się, że wybrany kolor i styl drzwi korespondują z wyposażeniem kuchni i aranżacją całego wnętrza.  

Dobór odpowiednich drzwi do kuchni to ważny element całej aranżacji wnętrza. Wybierz drzwi odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia, dostosowane do stylu Twojej kuchni i twojego wnętrza. Dobrze dobrany materiał, rodzaj otwierania drzwi, ich kolor i styl kolor, to czynniki warte wzięcia pod uwagę podczas ich wyboru. Pamiętaj, że drzwi powinny być funkcjonalne, estetyczne ale również  dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.